Kterak je chill blbá a nechala se napálit

Kterak je chill blbá a nechala se napálit

Každý z nás ví, jak pošetilé je říkat si to staré dobré „To se mně přece stát nemůže.“ Stejně tak určitě znáte ten pocit, kdy si to prostě říkáte a nemůžete se přesvědčit, že to není dobrý nápad. Já jsem až do téhle chvíle byla vcelku přesvědčená, že jsem holka pečlivá, věci si kontroluji a jen tak něčemu nenaletím. A zrovna dneska jsem zjistila, že jsem naletěla úplně triviální věci v bance. Věci, které jsem si samozřejmě měla okamžitě všimnout.

Měsíc zpátky jsem došla k závěru, že už mi banka bere příliš mnoho peněz, než aby mi to bylo jedno. Vzala jsem tedy potvrzení ke studiu, na které jsem si vystála úctyhodnou frontu, a zamířila jsem do nejbližší pobočky České spořitelny s tím, že si obnovím studentský účet. Žádost o obnovu bezplatného studentského účtu byla první, co jsem udělala, druhá věc byla možnost platby kartou přes internet, kvůli které jsem si nakonec musela udělat druhou kartu – ale bezplatnou (ano, pokud chcete platit přes internet, nikdy si nepořizujte debetní Visa Electron) – která mi raději ještě nedošla (podotýkám, že už je to měsíc).
Paní na přepážce byla velmi přívětivá a dokonce se zdálo, že ví, o čem mluví. Hezky mi o všem povykládala, sdělila mi všechny podmínky, výhody, dokonce i ty nevýhody. (Tady jsem se měla zastavit a říct si pozor!) Také mi nabídla zahraniční připojištění, které jsem s výhledem na nejbližší asi tři čtyři cesty do Rakouska a Francie, které hodlám absolvovat v nejbližším roce, vcelku ráda přijala. Jenže připojištění je také to jediné, co mi z domluvených věcí funguje. A zatím je mi na dvě věci.
K nové kartě mi nedošel ani pin, mohu se však bránit tím, že mám podepsané papíry a v nich napsané všechno, co by tam napsané být mělo – takže pokud mi do pár dnů nedojde, mám možnost si jít někam stěžovat.
Jenže když mi dneska došla sms zpráva, že na účtě mám o stovku méně, než bych tam mít měla, podivila jsem se, co se stalo. Kouknu na internet do výpisu a hle! Za výběry z bankomatu, za internetové bankovnictví, za provedené platby… výběry z bankomatu a internetbanking bych přece měla mít zadarmo! Něco nesedí.
Vezmu složku s papíry z banky, hledám, hledám… vidím hromadu papírů k mé nové kartě, kterou stále nemám, nějaké papíry k připojištění… a žádný ke studentskému účtu! Nechala jsem se tak zmást dobrým vystupováním a informovaností paní u přepážky, že jsem si sice pročetla papíry, co mi dala, ale vůbec jsem nezkontrolovala, jestli tam jsou všechny. Řekněte mi – nejsem blbá?
Takže tedy hurá znovu do banky!

17 komentářů u „Kterak je chill blbá a nechala se napálit“

 1. Hele,tohle neseriozni vystupovani u ceskych bank je asi „normalni“. Znam minimalne 3 dalsi lidi, co maji s bankou podobnou zkusenost.
  Dost casto si ten ucet zmenili, ale banka na nejak „zapomnela“ a stejne jim ty poplatky strhavali. U Ceske sporitelny zase bylo bezne to, ze jsem jim jako kazdy rok prinesla potvrzeni o studiu, pani si ho vzala, vsechno dobry… a o mesic pozdeji jsem mela ucet zmeneny na „dospely“. Kdyz jsem se byla pidit, proc tomu tak je, dozvedela jsem se, ze jsem nedodala vcas potvrzeni o studiu. Ale bylo mi milostive povoleno donest ho zpetne >< Druhy rok jsem uz byla poucena a zadala jsem potvrzeni o tom, ze jsem jim tam to potvrzeni donesla. Ne ze bych se ho dockala. A situace se samozrejme opakovala znova.
  Ceske banky jsou proste docela fail. Nevim uz,komu se sverit do pece, protoze odevsad slysim stiznosti na tu "jejich" banku.

  OdpovědětOdpovědět
 2. No já vím, že většina mých přátel a známých má komerčku a zas tak si na ni nestěžují, ale já tedy ano. Byla jsem tam už vyřídit pár věcí a jejich přístup mě tedy absolutně odradil. Nehledě na to, jak mají řešenou bezpečnost – i když tady zase nemluvím na 100%, protože podle jistého zdroje jsou mé informace zastaralé a je fakt, že během posledních dvou let jsem to nekontrolovala.

  OdpovědětOdpovědět
 3. Já jsem teda zatím *klepe na dřevo* se spořkou žádné problémy neměl. Obsluha byla taky korektní a nic „neopomenula“, ale to bude spíš tím, že jsem byl u nás v menší lokální pobočce. Na povolování karty pro platby přes net jsem se vybodnul (mám taky VISA Electron, na rozdíl od té staré i s čipem) a radši si zařídil paypal. Nejvíc mi vadí to rejžování na poplatcích, ale to mají prakticky všechny tuzemské větší banky společné.

  OdpovědětOdpovědět
 4. Však právě. Já s nimi jinak taky nemám problémy, ale ten studentský účet by měl být právě na zbavení se těch poplatků.
  A Visa Electronku mám taky s čipem, heč! 8-DDD

  OdpovědětOdpovědět
 5. Fuu, já řešení čehokoliv s bankou TAK nemam ráda. Odpor k tomu se skoro až vyrovná mému odporu k návštěvám u zubaře. To, že oni o tom vědí všechno a já vlastně nic, mě vždycky dost děsí. A často to vede právě k nečemu, jako že se nachám uvrtat do poplatku za něco, co by šlo řešit i jinak >_>

  OdpovědětOdpovědět
 6. A to mně návštěva u zubaře nevadí. Mám dobrou zubařku a když mi vrtá zuby, trávím čas tím, že se jí dívám do jejích krásných modrých očí. To zní asi dost úchylně, ale ona je fakt krásná a já mám ráda krásné holky. 8-DDD

  OdpovědětOdpovědět
 7. A jéje, veselá historka z baňky.

  Spořce jsem dal celý hrdý košem cca před rokem a dodneška si to pochvaluju. Je sice pravda, že mbanka není vždy zcela pružná a elegantní ale alespoň člověka nedrboou. A navíc většinu věcí včetně pinu od karty člověk vyřeší po netu.

  OdpovědětOdpovědět
 8. Jj, banky jsou peklo. Já měla něco podobného jako píše Mitsuki. Vždycky jednou za čas si jistá úřednice v bance vzpomněla, že už dlouho neviděla moje potvrzení o studiu, změnila mi účet ze studentského na dospělý a než jsem stihla zareagovat a potvrzení donést (žádné varování předem nebylo), strhli mi vždycky peníze, za co mohli. A bylo mi řečeno, že je to moje chyba, že se potvrzení musí dodávat každoročně. Tentokrát jsem tedy nechtěla ponechat nic náhodě a hned na začátku semestru poslušně s potvrzením odkvačila do banky. A tam mě čekalo překvapení. Za přepážkou seděl sympatický chlápek, který se na mě jenom mile usmál, a pak mi vysvětlil, že něco takového přece vůbec nosit nemusím, že podle požadavků banky stačí, když ho přinesu dvakrát. Jednou na střední a podruhé po zápisu na vysokou. A že teď mám na dalších pět let vystaráno (ukázal mi důkaz v interní databázi) a na můj popis jeho předchůdkyně jenom vrtěl hlavou…
  Jinak děkuju za pochvalu. Já Advík taky měla a pořád mám ráda. Byla jsem na něm třikrát a ani jednou jsem nelitovala. Jde jenom o to, že se mi víc líbil dřív, kdy tam bylo jenom pár lidí, promítaly se tam filmy a tak… Takže letos poprvé zvítězil Akicon. Ale Advík nezatracuju, uvidíme příště ;-)

  OdpovědětOdpovědět
 9. A proto jsem zatím veškeré výhodné účty, karty a podobné věci odmítla. Stačí mi, když si přečtu nějakou takovou skvělou nabídku a říkám si, že se bez toho ještě chvíli obejdu. Do dneška si pamatuju větu z Comebacku při pohledu na výdaje na účtu: „Tady je nějakých padesát korun.“ „A není to poplatek za zrušení poplatku?“ Skvěle to vystihuje mou důvěru k českým bankám.

  OdpovědětOdpovědět
 10. oproti bankách zubaře přímo miluju.. nesnáším to, přijdu tam poprvý, mámu sice za zadkem ale stejně nerozumím té jejich cizí řeči, slečna se vždycky tváří jak citron a všechno vysvětlí asi jak ochotně jako definici hnoje… tudíž když nemusím, nelezu tam, děsím se chvíle kdy tam budu muset něco zařídit, přepsat, podepsat… banky jsou pro mě asi tak důvěryhodné jako zloději v kvádru..)=((( díky bohu že jsem si ka kartě pořídila učtík online, jen tam koukám na zůstatky a občas něco posílám, jinak s tím nechci mít nic společného..XDDD je možná je mám na spořáku úrok 0,00….1 %? jak výhodné..=D počet nul nevím přesně, ale stejně, jakmile je za desetinnou čárkou jedna a víc, značí to fakt spořící účet vyrábějící obnosy v maximální hodnotě halířů..>.< říkala jsem si, že kdybych byla někdy bohatá, pořídím si na vyřizování těhle věcí člověka, jenže pak mi došlo, že to vyjde nastejno a tudíž bude lepší chodit do banky sama samotinká a dělat ze sebe blbečka který ničemu nerozumí..XD áách, jak mě žralo když jsme teď v matice počítali úroky a zatímco v profesorčině učebnici stálo 12 %, u nás u toho samého příkladu v novějším vydání už 4,5..XDDDD

  OdpovědětOdpovědět
 11. No páni – tak to soucit :< Já mám od šestnácti můj trošičku kriplíkovskej účet u GE, protože jsem tehdy ještě nepovažovala za důležité mít povolený internet banking xDDDDD. Teď se zas nemůžu dokopat tam jít a zeptat se, jestli by mi to nepovolili… (a kdovi za kolik). Ale mám taky dvě karty – protože jsem zatím pořád ještě mimi s dudlíkem u rodičů, tak tu pro bankomat vůbec nepoužívám, zatímco ta papírová (obrázek jen pro efekt) na internetové platby ani nestíhá vychladnout =D.

  Tohle by mě asi donutilo vyletět z kůže. Ale pošta je celá nějaká připožděná: čekat měsíc na item z ebaye se mi stalo jen jednou a vsadila bych se, že to drží ČP.

  Co se "To se mi nemůže stát" týče, mám krásný zážitek z mých prvních jízd v našem druhém autě po absolvování autoškoly – abych se rozjezdila. Vždycky jsem jedila ségře do lékarny v intersparu s obědem nebo ji odtamtud v osm večer odvézt a táta vedle mě jako takový dozor a případné instrukce. To byl taky důvod, proč se staral o braní dokladů k autu. A jednou si tak v sobotu odpoledne přijedeme na druhou stranu města ke Sparu, odevzdáme sestře oběd a když sedneme do auta, táta zjistí, že zapomněl papíry doma. Což mě samozřejmě patřičně vystreslo, načež jsem si ale řekla: "Je sobota odpoledne, myslíš, že zrovna teď někde potkáš policajty?" Tak první jsme potkali na kopci při výjezdu z centra xDD Ale to bylo jen auto. A pak před bývalým BOPEM, na místě, kde jsem je v životě chytat neviděla, stáli na každé straně jeden a zastavovali xDD. Nás teda naštěstí ne, ale prostě… xD

  OdpovědětOdpovědět
 12. Yominis: Jo. A člověk si pak vždycky musí vybírat mezi tím, co mu řekl jeden úředník a co druhý… a určit si, co je vlastně správně. @_@

  Beldaran: Divné, bývala bych přísahala, že jsem ti odepisovala… no, každopádně – táta mi posílá peníze na účet a celkově operuji s nemalými částkami, takže zatím i kdyby mi najednou všechny peníze z účtu zmizely, doteď to rozhodně bylo bezpečnější.

  Dee: Jo, počítání těhlech věcí je mor. :) A já teď zase řeším, jestli mám vyplňovat daňové přiznání za jednu celkem uboze placenou práci nebo jestli to není potřeba, tak mě čeká běhání po úřadech…

  Re: No každý máme nějakou takovou zkušenost… on se každý musí trochu otlouct, než si to „To se mně stát nemůže“ definitivně přestane říkat. Navíc mám pocit, že je potřeba tak trochu periodická zkušenost, protože u mě to definitivní asi nebude. Za pár let se zapomenu a znova. 8-DDD

  OdpovědětOdpovědět
 13. Čoveče =D, a zrovna TY bys to měla vědět! Nebo tušit!!! =D

  Prosím tě, neznáš nějaký způsob, jak „ohackovat“ Operu? Ale aby to bylo přímo v CSS. Prtž já jsem na sblogu, a tam to píšu přímo do tamních editorů a ne normálně v počítači jakoby externě 2 soubory (třeba v pspadu máš soubor css a html – chápeš, že. =) ) Totiž já nemůžu z html odkazovat na různé css jen na jedno jediné (pokud bych totiž mohla, tak jsem pravděpodobně hack našla, jen nevím, jesi funguje).

  Proto potřebuji „hack“, kerý se píše přímo do css. U IE už problém nemám, tam to jde snadno. =D (Díkybohu! Konečně mi problém s pitomým IE odpadl. =D )

  OdpovědětOdpovědět
 14. Glori, prosím tě, vzdej všechny typy hacků a nauč se optimalizaci. Vím, zabere to spoustu času, ale je to důležitá a jediná spolehlivě fungující metoda. Navíc, když máš html i css v pořádku, zrovna v opeře není důvod, aby se ti to zobrazovalo špatně. Opera je prohlížeč, který zobrazuje snad nejkorektněji ze všech. Proto s ní mají lidé nejvíc problémů – je citlivá na správnost. ;)

  OdpovědětOdpovědět
 15. Já vím, však já většinou s operou problém nemám. =D Většinou mi to v Opeře i Mozille jede hezky nastejno, tak jak chcu.
  Jenom teď hm… zdá se že mi design ujel o cca 2 px a já si toho nevšimla. (Ono taky… všimnout si také malilinkaté vzdálenosti s mou slepotou). Ale to by nebyl takový problém. Pak… já nevím… čím to je ale v Mozille i IE to mám nastejno, ale v Opeře se mi tam k těm zhruba 2 pixelům přidaly nějaké další záhadné pixely no a… text je všude rovně jen v opeře ho mám našuro. =D

  Jsem z toho naprášky… včerejší večer sem zabila jednou jedinou věcí – posouvám tam a zpět textové části. Až jsem to vzdala, vztekla jsem se a vrhla se na něco jiného. =D

  Joj, optimalizace… ty bláho… co to je? =D Na mně se musí polopaticky, co si pod tím mám představit? =D =D =D

  OdpovědětOdpovědět
 16. Tohle znam. Sam jsem mel komercku a byla to hruza.

  Je fakt dobry si prohlidnout celou nabidku. Jeste driv bych doporucoval mbanku, ale ted uz nejsou uplne zadarmo(napriklad vybery z bankomatu), ale porad je to jedna z nejlepsich, pokud potrebujes teda ejn bezny ucet. Pokud nepotrebujes nic kupovat ze zahranici a tak, doporucuju FIO. Ta je uplne zdarma, co se tyce transakci po CR a to vcetne transakci na Slovensko.

  OdpovědětOdpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.