Artemis the lifesaver a jiné pohádky

Kdo tu četl můj článek a AF? Asi už všichni víte, že se mi něco stalo. Moc jsem to po internetu probírat nechtěla, ale vzhledem k tomu, že to probírá snad každý přede mnou i za mými zády, asi se nemusím stydět oznámit, že jsem zase nezadaná. Ty zlé potvory nazývané hormony se mnou mlátí takovou silou, že se dost často vůbec neovládám, ale po důsledném promyšlení vám všem řeknu jedno: gratulace k rozchodu je odporná, nemorální a netaktní věc. Pokud si myslíte, že nám takhle bude lépe, budiž, je to vaše právo. Ale gratulovat k události, která mě dohání k několika dnům ustavičného pláče, to je věc, co mě značně znechutila. Ti, co by třeba měli takové sklony v budoucnu, nechť si to vezmou k srdci. Musela jsem si kvůli vám opatřit malého zachránce – a tím zachráncem není nikdo jiný než Artemis Fowl.

Možná jste tu četli tu malou pseudorecenzičku, v níž jsem uvedla jen pár základních informací o sérii knih o geniálním chlapci Artemisi Fowlovi. Tak teď musím uznat, že jsem ho hodně podcenila. Zatímco první díl byl jen takový lehký úvod, kde se ještě autor rozepisoval, druhý díl už byl prostoupený napětím, zajímavými scénami a vtipnými hláškami. Artemis však stále zůstává tím zločineckým chlapcem, který se o nějaké zákony či zásady příliš nestará. Jenže jak příběh postupuje dál, zjišťuji, že toho malého skrčka mám i docela ráda… a možná i proto, že jsem teď psychicky hodně vyčerpaná, se k němu vlastně tak trochu upínám. Fantazie se rozjíždí naplno a… ejhle, jsme v páté knize! Ano, právě teď čtu knihu s názvem Artemis Fowl a ztracený ostrov, chlámu se u ní jak nikdy předtím a zbožňuji pomalu každou další scénu a každou novou postavu, co se v příběhu objeví. Jestli teď náhodou nemáte co číst, zkuste se propracovat až sem, nebudete toho litovat. ;) Díky, Artemisi, že jsi mi ještě s mými přáteli (vřelý dík Lusi a Jarníkovi za návštěvu a za čokoládu, Nightie, Taylor, Sluni a Ellie za podporu) pomohl překonat zdánlivě nepřekonatelné.

U knížek ještě zůstaneme, mám pro vás totiž něco, co jsem vám už kdysi dávno slíbila. Víte, jak jsem sem posílala dotazník na téma japonská literatura u nás a chtěla jej vyplnit? Použila jsem jeho výsledky k napsání seminární práce. Říkala jsem si, že to sem všechno nahraju, ale než jsem to udělala, přišla mi nabídka přednášet na tohle téma tady v knihovně a reprezentovat tak naše občanské sdružení, Brněnské otaku. Nabídku jsem tedy přijala, přečetla jsem si ještě něco navíc, nastudovala k tomu vše (relativně) potřebné a téma o něco rozšířila. A protože jsem na přednášce taktéž slíbila, že jim všechny materiály poskytnu po internetu, připravila jsem si pro vás balíček informací, který stáhnete zde. Odkaz na výsledky mého průzkumu najdete na konci mé seminární práce.

Chtěla bych teď poděkovat všem, kteří se mého průzkumu zúčastnili a pomohli mi tak s napsáním práce, všem, kteří mi poskytli nějaké materiály či knihy navíc, a samozřejmě všem těm, kteří se přišli podívat na přednášku a podpořili mě. Překvapilo mě množství nadšenců, kteří mi děkovali za skvělou přednášku – to já vám děkuji za takovou přízeň. Na podzim se snad zase budou nějaké ty přednášky konat.

A já se jdu zase věnovat Artemisovi. Mimochodem – měla bych se učit. Má cenu učit se, když se nemůžete soustředit, ať děláte co děláte?

Jo, a ještě jedna věc, vskutku šokující. Chill má facebook. ;) Rozhodla jsem se, že si udělám revoluci, koneckonců, zrovna je na to vhodná doba. I když zjišťuji, že tam ne všechno funguje, jak má, a že to není až tak blbuvzdorné, jak jsem si myslela… :o
chill the slave dealer on facebook

2 komentáře u „Artemis the lifesaver a jiné pohádky“

  1. Snad bude lépe, některé reakce mě dost znechutily a bohužel byly i od lidé, u kterých bych něco takového nečekal.
    Škoda, že jsem na tvé přednášce nemohl být, neuvažuješ, že bys ji zopakovala na nějakém conu?

    OdpovědětOdpovědět
  2. Ta přednáška je na hodinu a půl, když řeknu všechno, tak na dvě, kratší určitě ne, ale zauvažovat mohu. Ale nic neslibuju, primárně záleží na dohodě mezi mnou a sdružením, pro které jsem přednášela. ;)

    OdpovědětOdpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.