Akicon 2012

Akicon 2012

A tak jsem opět navštívila nejpohodovější con roku (hned po Tolkienconu, ale tam je to možná dané tím, že se nijak nepodílím a vstup si prostě zaplatím 8-DDD), Akicon, letos nesoucí se v duchu nadcházejícího konce světa. Tento ročník byl pro mě výjimečný, protože jsem poprvé přednášela a nezapojila jsem se do klasické organizace. A navíc jsem taky poprvé za dva dny vypila víc jak 6 piv. Je tedy jasné, že můj tradiční report vás nemine.

Musím se teď ještě omluvit Vaškovi Pravdovi za to, že z FanCity slíbený report, který tu měl být ještě před tím z Akiconu, nemám – nebyla jsem tam, protože škola, škola a zase škola. Abych se náhodou nenudila, musela jsem ten víkend připravovat dvě prezentace, ještě společně s rutinními úkoly, kterých rozhodně nebývá málo, a ani jsem se nedostala k sepsání seminární práce, kterou nám nařídili mít dva týdny poté, co nám o ní vůbec řekli. Tak snad se zadaří příští rok. A teď už k Akiconu.

Na rozdíl od většiny návštěvníků pro mě ta pravá zábava začala už v pátek ráno, protože jsem se scházela se Sluní a s Calime v kavárně. Parádně jsme pokecaly, dozvěděla jsem se o svém výjimečném smyslu pro spravedlnost a taky o tom, že jsou i větší extrémisté než já (zdravím Uglu). Hintzu tomu dokonce pak v sobotu na přednášce, kterou měl společně s Grekem, dal i jméno – takovým lidem říká militantní pacifisté. Asi to nemyslel úplně v dobrém, ale přesto musím říct, že se za to, že se do této skupiny lidí řadím, vůbec nestydím.
Ani jsem se nenadála a už tu bylo odpoledne. Sešla jsem se s tátou, který mi zaplatil oběd a tak mě přejedl, že jsem se pak sotva dovalila do KC Zahrada, kde se Akicon tradičně coná, tam jsem pozdravila netradičně se usmívajícího dfoxe a rozvalila jsem se na pohovku vedle Rin a Atelwen. Dfox se tedy příliš dlouho neusmíval, ale protože měl starostí až nad hlavu a všichni po něm neustále něco chtěli, dala jsem mu na posilněnou aspoň kousek bábovky od maminky. Někdy tou dobou jsem narazila na Garaxe a ediho s foťákem, pak dorazily Veve a Sia a po nich k mému překvapení i Cirdan, který nás stačil odvléct do hospody dřív, než jsem se vůbec stačila podívat, jestli je něco zajímavého na programu. Tam s námi byli ještě Prasátko, Calime a Aurielle, který pořídil tuhle úžasnou fotku, kde Garax objevuje Ameriku, že když si nasadí brýle na dálku se 6 dioptriemi a brýle na blízko se stejným počtem dioptrií, tak vidí úplně normálně.

Garax

Z hospody jsem pak rovnou zamířila na koleje, kde jsem přespávala u Sluní v pokoji. Akicon totiž z provozních důvodů zavíral už ve 23:30. Když jsem ráno vstala, seznámila jsem se se Sluní spolubydlící, ze které se vyklubala osoba velmi zvědavá, takže jsem si při sušení vlasů a pití mátového čaje (kterému vděčím za to, že jsem tu přednášku nakonec dokázala odpřednášet) trénovala svůj večerní projev a vykládala jí o divnostech v anime. Jakmile jsem se pak dostala na Akicon, zamířila jsem na Ledmanovu přednášku o ekologických katastrofách v Japonsku. Škoda že se na něm projevovala značná nervozita, protože jinak byl obsah přednášky velmi zajímavý. Ledman k ní dokonce sehnal i videa, což mě fascinovalo, protože netuším, jak bych já sháněla videa k japonským ekologickým katastrofám. Některá z nich byla pěkně děsivá – zvlášť to se škubajícími se kočkami. A na závěr měl ještě velmi vtipný snímek o budoucnosti, na jehož spodní straně měl drobný nápis „Toto je prázdný slide“.
Po jeho přednášce jsem se setkala s Geontem a Kirachan a společně s dalšími lidmi jsme zamířili na oběd, abychom pak stihli přednášku v podání komba hintzu+Grek: Přednáška psaná na oprátce. Hned zezačátku mě hintzu zarazil, když se zeptal, kdo četl anotaci. Já si totiž všimla, že v programu Akiconu na webu byly odkazy na anotace, ale ten na jejich přednášku mi nefungoval, tudíž jsem se domnívala, že přednáška má být překvapení a anotace prostě není. Inu, zmýlila jsem se. Kdybych se pořádně podívala, příp. je přečetla všechny, našla bych ji tam. Tak jsem si ji aspoň přečetla, když jsem dojela domů.
Přednáška byla o přednášení, konkrétně tedy na kontroverzní témata. Byla celkem praktická a začínající přednášející z ní rozhodně mohl čerpat tipy a informace o tom, jak přednášet dobře a jak si vybrat téma. (Samozřejmě pokud je přednášející lama, pochybuji, že mu podobný „manuál“ pomůže, ale o tom zase jindy.) Smutné ovšem bylo, že asi tak od poloviny se oba dva přednášející začali poněkud opakovat a přednáška tak ztrácela na kvalitě. Bohužel toto pozoruji u lidí, kteří už přednáší delší dobu, celkem často.
Když hintzu s Grekem dopřednášeli, do mé vlastní přednášky zbývaly dvě hodiny a já už začínala být slušně nervózní. Posadila jsem se s několika lidmi do haly ke stolu a po očku na obrazovce, která byla nad vchodem do velkého sálu, sledovala představení skupiny Retardo Gardo s názvem Honba za slávou. Tanečky měli rozhodně pěkné, ale doteď nevím, jestli bylo schválně, že nebyli úplně sehraní. Bohužel zvuk jsem neměla, takže jsem jen velmi matně pochytila, o co tam asi jde. Serita se mezitím rozhodla, že mě na přednášku trochu vykrášlí, a tak mi vyčesala vlasy do pěkného ohonu, který budil dojem, že mám vlasy dvakrát tak dlouhé, než je doopravdy mám. Netuším, jak to udělala, ale pěkný výkon.
Když konečně došlo na mou přednášku, zdaleka to nebylo tak hrozné, jak jsem si to představovala. Možná mě motivovalo to, že i přesto, že se v tutéž dobu konala cosplay soutěž, byla přednášková místnost neuvěřitelně narvaná lidmi, kteří zabrali všechny židle, opírali se o stěny a parapety oken, seděli na zemi, a další div neviseli ze stropu. Drakarn se na mě navíc zákeřně šklebil a od rána mi sliboval přítomnost své všudypřítomné kamery, což bylo o důvod víc proč podat co nejlepší výkon. A tak jsem na vteřinu přesně v 17:00 spustila a nezastavila se až do 18:30. Přednáška sice měla být původně na hodinu, ale v programu se z nějakého mně neznámého důvodu objevilo 17:00 – 18:30. Mně to kupodivu vyšlo úplně přesně na tu hodinu a půl a dokonce ani posluchači nevypadali, že by se nudili. K mému velkému překvapení tomu bylo spíše naopak – čím déle jsem přednášela, tím nadšeněji vypadali. V druhé polovině se sami aktivně zapojovali, kladli mi otázky a komunikovali. Se vším všudy musím říct, že jsem měla úžasně pohodové publikum, které velkou měrou přispělo ke kvalitě přednášky a k tomu, jak dobrý pocit jsem na konci měla z toho potlesku, který jsem obdržela. Byla to moje úplně první přednáška na conu, ale už teď jsem rozhodnutá, že v tom chci pokračovat. Lidem, kteří se přišli podívat, rozhodně mnohokrát děkuji, protože pro mě to byl skvělý zážitek.
A tak, pozitivně naladěná a v hyperaktivní náladě, jsem potom opět vyrazila s přáteli do hospody. Přidal se k nám ještě Vesman, později i Ramoth, a když se připozdilo a část lidí už odešla domů, přisedli si k nám Alexej s Chinchilou. S Alexejem jsem si ten večer poprvé pořádně pokecala, takže mám o další dobrý zážitek víc.

V neděli ráno jsem už pociťovala značnou společenskou vyčerpanost, takže se omlouvám všem lidem, které jsem svým výrazem jakkoliv vyděsila. Počkala jsem si na ukončení, které moderoval Grek, a vyslechla si, co všechno bylo a nebylo za problémy. Moc si z toho nepamatuji, protože já žádné problémy (až na nefungující obrazovku s informacemi, která ale druhý den už byla zázračně opravená) nezaregistrovala, což si myslím, že je celkem dobrý výkon ze strany organizátorů. Rozhodně ale hodlám jít na Natsucon, který má být náhradou za posledních pár let neúspěšný Advík. A když dá bůh, snad tam i s něčím vypomůžu.
Za letošek rozhodně o Akiconu nemohu mluvit jinak než v dobrém. Děkuji organizátorům i návštěvníkům a snad se příště uvidíme zas.

Garax
foto by Aurielle

A kdo chce vidět těch fotek víc, ať se podívá k edimu, případně si můžete projít, co všechno je na stránkách samotného Akiconu. :)

9 komentářů u „Akicon 2012“

 1. Hezky se o tom čte:o) Je fajn si všechno zase připomenout. Jen mě mrzí, že jsem už musela domů a nemohla na tvou přednášku.
  Jo, Aurielle s náma v pátek v hospodě nebyl, takže tahle fotka musela být spáchána až v sobotu;o)

  OdpovědětOdpovědět
 2. Aaaaa, no vidíš, no. Jsem pila a už nic nevím. 8-DDD Tak snad to není tak závažný prohřešek, aby mě za to někdo ukamenoval. :))

  OdpovědětOdpovědět
 3. Anotace na Greka s Hintzuem se na webu objevila az nekdy ve stredu nebo ve ctvrtek (kdyz nam ji dodali). Technickych problemu bylo letos skoro az desive moc – to, ze sis jich nevsimla je asi tim, ze jsi mela hodne velke stesti (i kdyz se jich podarilo vetsinu celkem rychle vyresit).

  OdpovědětOdpovědět
 4. Veve má pravdu, fotka s Garaxem pochází až ze soboty, do hospody jsme šli po tvé přednášce :) A to mi připomíná, že bych mohl svůj report napsat dřív, než dokonale zapomenu, co se tam stalo :D

  OdpovědětOdpovědět
 5. devyx: Aha, to bude ono. Díky za zprávu, aspoň se necítím tak blbá. 8-DDD

  OdpovědětOdpovědět
 6. Hm, až teď mě tak napadá… nechodí vlastně on devyx někdy k nám na sekai kanál? :D

  OdpovědětOdpovědět
 7. Už jsem ho tam dlouho neviděla, ale občas k nám chodí idlit. 8-DDD

  OdpovědětOdpovědět
 8. pekny report,akorat.. prednaska greka a hintzua ze byla v druhe pulce slaba? ok,mas svuj nazor,ja svuj..ale srsly vzdyt ti dva predvedli naprosto dokonaly troll,misty jsem jim veril skoro i sam,jak byli presvedcivi – to predstaveni proste bylo dobre a o tom to cele bylo.. rekl bych.
  mimochodem,pouzivej pro svoje smajliky nezalomitelnou pomlcku,na mobilu se to zalomi a vypada to blbe :)

  OdpovědětOdpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.