Advik 2012 – akce šoků a ponížení

Advik 2012 – akce šoků a ponížení

Letošní report z Adviku (letos to totiž nebyl Advík, nýbrž Advik – to prý aby akce byla mezinárodní, ale níže zmíním, co za tou změnou pravděpodobně stojí) bude poněkud netradiční. Ze samotné akce jsem viděla malý kousek jedné přednášky, jinak nic. Nechybí mi to. Nejela jsem tam na program, nýbrž proto, abych vypomohla, setkala se s přáteli a zahnala na chvíli svůj každodenní stres, který už se na mně projevuje jak psychicky, tak fyzicky. Tento účel akce splnila, nicméně můj report přesto nebude nijak pozitivní. Zároveň očekávám, že po jeho vydání dostanu ban na Advik až do chvíle, kdy opět změní hlavního organizátora.

Začnu nejprve tím nudným a pozitivním. Chtěla bych tímto poděkovat Drakarnovi a jeho přítelkyni, sekaistáncům, konožským a Otakulanďákům, kteří dorazili, aby mi dělali společnost za dlouhých večerů (konkrétně Prasátku, Ram, Vesmanovi, Geontovi s Kirachan, Cirdanovi, Sluní, Calime, Quixovi, neznámému fanoušku Naruta č. 1, Telffovi, Dr.Q, Astrakovi se svou přítelkyní, Kalkinovi, Fujisanovi, mJezdcovi, několika neznámým Otakulanďákům č. 2, 3 a 4; a samozřejmě svému milému edimu). Taktéž Zirlandovi s lidmi z recepce, Akiko, Atelwen a Camparimu za to, že mi dali pocit, že alespoň pár rozdrobených částí conu bylo relativně zorganizovaných. Lolitkám v čele s Pet-chan za to, že jsem se v sobotu dopoledne neukousala nudou. Zenymu za hrozny a spolu s Kubíkem taky za to, že jsem měla do koho rýt. No a teď abych se tedy vrhla na to hlavní – proč ten report vlastně píšu.

Jak jsem již řekla, na Advik jsem se přihlásila, abych tam vypomohla. Nebaví mě na conech prosedět celý čas na programu, a lidi, se kterými se bavím, tam taky obvykle nebývají pořád. Navíc takové práce na conech jsou skvělým způsobem, jak se odreagovat. Tak jsem tedy napsala mail organizátorům, že tam chci něco (a je jedno co) dělat a že už mám takové a takové zkušenosti z předchozích Advíků, Animefestu a Akiconu (to je důležité). Asi o měsíc (!) později mi zavolalo slovenské číslo, jakýsi pan Roman Táborský, že jsem přijata do organizace a že se mám podívat na facebook, kde jsou všechny důležité informace. Trošku mě zarazilo, že ony důležité informace očividně nejsou dostupné nikde jinde, tudíž pokud nemám facebook, tak ať jdu… víte kam. Nicméně jsem to neřešila, nepotřebovala jsem. Smířeně jsem tedy čekala na informace o tom, co kdy budu mít na starosti.
Tři dny před začátkem akce, v neděli večer, jsem dostala sms, že orgové mají být ve středu po poledni na místě a ve čtvrtek v 7:30 se začne připravovat con. Připojena k tomu byla zpráva, že máme odpovědět, jak se dostavíme a jestli potřebujeme ubytování. A opět na slovenské číslo. Hlavou mi projelo další wtf, když jsem přemýšlela, proč tam ty orgy nahání tak brzo a že nebudou mít co dělat. A navíc – očividně si všichni musíme plýtvat peníze a psát na slovenská telefonní čísla. Opět jsem to tak nějak přešla s tím, že se nad tím asi příliš pozastavuji, a domluvila jsem se, že přijdu o něco později ve čtvrtek.
A tak jsem tedy dorazila ve čtvrtek před devátou hodinou. Rozpisy služeb, které měly ve středu být hotové, se nakonec dělaly až na místě, přičemž jsem se sice dozvěděla, že mám službu každý den dopoledne (zajímavé, protože v těch strašně důležitých informacích na fb bylo, že pracujeme jen dva dny, což při řešení na místě organizátoři raději taktně zamlčeli), ale i přes několikanásobný dotaz mi nikdo nebyl schopen sdělit, co jsem vlastně zač a co tedy dělám (dokonce ani zhruba). A přesně jak jsem očekávala… do otevření recepce (se zpožděním v 16:30) nebylo na místě vůbec co dělat. No, orgové měli totiž jiné, velmi závažné starosti. Dostáváme se k nejlepšímu.

V ten samý den ráno dojel taky Christof (pro ty, co neví, kdo to je – šéf Animefestu), aby pomohl s nějakými věcmi. Přinesl s sebou taky nějaké pohlednice z letošního Animefestu, které mu zbyly, aby je mohl rozdat tady a nepřišly nazmar. A tak je odložil na jednom stolku s tím, že si je lidé mají rozebrat. Shodou okolností jsem u toho stolku seděla já a zanedlouho okolo něj prošel šéf Adviku, pan Róbert Žittňan (Slovák – to je důležité), zvaný Žitler (má to na triku a řeknu vám, sedí to přesně). Snad jsem v životě neviděla směšnější scénu než tu, kdy přišel, začal hysterčit, že ten strašný Christof mu přišel na con, a rozkázal, aby všechny věci s logem Animefestu byly vysbírány a přineseny na „velitelství“, že to na jeho conu nemá co dělat. A bohužel, tuhle špinavou práci jsem musela vykonat právě já. Animefest tak dostal ban a byla mu oficiálně vyhlášena válka. Možná ještě směšnější bylo, že nějaký ubohý návštěvník s páskou z Animefestu na ruce si díky němu odnesl z Adviku velmi nepříjemný zážitek.
V tu chvíli už jsem věděla, že tenhle člověk se mým přítelem nikdy nestane. Snažila jsem se nediskriminovat, měla jsem ráda Advik, protože tam na mě v předchozích letech byli hodní, byla tam sranda a taky to byla akce, kde jsem byla poprvé organizátorem. Měla jsem ráda Animefest, protože jsem tam něčeho dosáhla, protože to je con, na kterém tvrdě a neúnavně dře parta schopných lidí jen proto, aby pár šílencům poskytla pár dní kvalitní zábavy. Oba dva také proto, že mi poskytovaly skvělou příležitost odreagovat se, mít ze sebe dobrý pocit, udělat kus práce, užít si nějakou srandu a potkat spoustu zajímavých lidí. Nehledě na to, jací tam zrovna pracovali lidé, obě akce pro mě hodně znamenaly. A teď mě nějaký Žitler bude štvát proti Animefestu? Skutečně?

Tak a teď něco pro pobavení. Nejsem si jistá, jestli si toho hlavní organizátoři všimli, ale sponzorem Adviku byl mj. i časopis Pevnost, jehož jedno číslo putovalo do rukou každého návštěvníka conu. A právě v tomhle jednom čísle byla velká A4 reportáž z Animefestu. Tak co, měla jsem je návštěvníkům zase sebrat a donést je hlavním orgům?

Další kapitola conu. Ještě v ten samý den jsem se dozvěděla, že nejen že hlavní organizátoři conu jsou zamindrákovaní blbci, ale navíc ještě nesmyslně buzerují nižší organizátory. Jednu slečnu za to, že vylepila plakáty jinak, než se jim to zrovna líbilo, mě s edim za to, že jsme si víc jak jednou chtěli jít do orgovské místnosti pro své vlastní věci (chápete to, jaké si sakra děláme právo chodit si pro vlastní věci?). A to jsme na tom byli ještě dobře, protože pro návštěvníky neexistoval žádný prostor, kam si věci mohli uložit, museli si všechno nosit s sebou, i když měli třeba dvě obří tašky plné cosplaye. Mnohé jiné organizátory buzerovali za jiné věci, ale nepamatuji si je. Nicméně valná většina modrých organizátorů vám pravděpodobně dokáže vyjmenovat alespoň jednu či dvě věci, za které je oranžoví Slováci zbuzerovali.

Poslední pálka přišla, když jsem seděla na recepci a Žitler přišel s tím, že máme respektovat, že slovenští organizátoři jsou zde takzvaně na zaučování, takže oni pracovat nemusí, že na práci jsou tu ti čeští. V tu chvíli jsem akci přejmenovala na Protektorát a došel mi plný význam jeho přezdívky. A také toho, proč Advík už není Advík, ale jen Advik. Všimněte si jeho nového loga – je tam nad i takové C v kolečku. To proto, že tohle C patří jednomu z conů, které Žitler pořádá na Slovensku (asi Comics Salónu?) a vyskytuje se v logu každého z conů, které pořádá. To aby se vědělo, že tenhle con je vlastně jen součástí sítě conů, které všechny patří jemu. Jinými slovy, jedná se o Protektorát.

Tímto bych tedy chtěla říct, že na Advik se nedostavím a nepodpořím ho, dokud nezmění hlavní organizátory. Jestli jsem kdy nadávala na Trilenida, tímto se mu omlouvám, protože byl zlatý a já ho chci zpátky. Na tomto conu mi nikdo nepoděkoval za zásluhy (ano, taky nebylo proč, protože až na jedno utření stolů a vytření podlah na záchodech jsem žádnou skutečnou práci neudělala. Chodila jsem po conu, o práci jsem žádala a nikdo pro mě žádnou neměl), oranžoví do mě jen ryli, ponížili mě i ostatní, kteří s dobrými úmysly přijeli vypomoct, a ještě do mě celý con ryli, že se neusmívám. Usmívali byste se? Já měla svůj úsměv vyhrazený pro návštěvníky (kteří letos byli skvělí, chovali se slušně a ode mě mají obrovskou pochvalu) a přátele. Nechápu moc, proč nikomu nedošlo, že slečna, která do (povinného) motivačního dopisu napsala, že byla na vyšších pozicích na spoustě conů a má už celkem dost zkušeností, bude mít asi trošku jiné nároky a nenechá si podobné zacházení líbit. Na druhou stranu slovenským organizátorům pravděpodobně nedošlo víc věcí – totiž že tohle už je na nás moc a čeští organizátoři si tohle líbit nenechají. Za mě – jsem zvědavá, jak dlouho tahle akce s tímhle vedením ještě vydrží. Příští rok se uvidíme v hospodě. ;)

P.S. Tak ještě musím doplnit, že, jak mě v komentářích stačilo několik lidí upozornit, jsem se mýlila – tečka nad i ve slově Advik už byla zavedena předtím. Takže všem, kdo dočetli až sem, se omlouvám za zavádění. (Pardon, nechce se mi hledat a přemýšlet, co a jak mám změnit. :))

Přečtěte si pohledy dalších účastníků:

166 komentářů u „Advik 2012 – akce šoků a ponížení“

 1. Mě neseděl Advík poslední dva roky ani s Trilem a nová organizace tomu dala korunu. Já si letos Advík užila.
  Co Cé tam bylo snad i loni a doufám, že to je grafický omyl. protože tak hnusnou a negativní ochr. známku jsem ještě neviděla.

  OdpovědětOdpovědět
 2. 8-DDD Grafický omyl, pobavila jsi mě. :) Ale tak jako… já si tu akci taky užila, ale rozhodně ne díky organizaci. Chtěla jsem prostě vylíčit, jaký tam je přístup orgů, asi tak, no. A Veve si všimla, že loni už mě předběhla Nagat. :)

  Legenda o Černém orgovi

  OdpovědětOdpovědět
 3. Tak tak celý rok se na to těším a dopadne to takhle… chce štvát proti animefestu ale ve výsledku udělal uplný opak, hodně lidí nejede na animefest aby mělo na advík. Ještě jedna takova blbina :D …jak maj to „c“ aby to značilo tečku nad I v logu ADVIK …tak Žitler neví že nad velkym i se tečka nepíše

  OdpovědětOdpovědět
 4. Pekne napísané :) Je tu to čo návštevníci nevideli a dozvedeli sa to^^ Našťastie som bol na Adviku kvôli priateľke a priateľom ktorých nemám možnosť vidieť moc často. Vidieť parádne Cosplaye a tiež vidieť partu bláznov ktorých som považoval za normálnych. A poniektorých ľudí ktorých poznám cez skype alebo facebook som videl na živo. Popozerať sa po obchodoch a pokupovať plyšákov, placky, plagáty, tašky a tak podobne…proste minúť peniaze na veci ktoré kopu ľudí označí za nepotrebné no ja som si to kúpil rád :D

  Trochu ma mrzí že to je len Slovák sem a Slovák tam…no dúfam že kvôli pár Slovákom nehádžete všetkých do jedného vreca :)

  OdpovědětOdpovědět
 5. Shi: Já teď bydlela necelý rok se Slovenkou, která byla úplně super, takže vůbec. Navíc tam bylo i pár slovenských orgů, kteří byli naprosto v pohodě. Ale zkrátka Žitler je Žitler…

  Jahoda: Tak on tak úplně neví, jak to u nás chodí. 8-DDD

  OdpovědětOdpovědět
 6. Shi: Neboj, většina lidí to nedělá, i když je pravda, že zejména minulý rok tu pár měsíců přetrvávala silná xenofobie, za kterou mohli Róbert, Roman a pár jejich kamarádů. On má opravdu talent, je to takový conový Slota.

  Ale učí se – minulý rok lidem za kritiku (i tu oprávněnou) nadával, letos už pro změnu cokoliv, co se mu nelíbí, důsledně maže:)

  OdpovědětOdpovědět
 7. dík za článek, já bych asi neměla sílu ani náladu po tomhle o tom něco psát…
  nicméně… já na Advíku byla jako prostý prachobyčejný návštěvník a působil na mě dosti.. dosti špatně. A když ještě teď čtu, jaký to tam bylo po stránce organizace, tak mi lehce dochází slova… Už loni mi to moc nesedlo, ale letos. Silně zklamaná. Nejvíce programem! Nebýt Fantasy a Sci-fy sekce tak tam navštívím za ty 4 dny sotva 3-4 přednášky, což mi přijde docela smutný. Naštěstí mi to zachránili lidi, které jsem tam poznala. :))

  OdpovědětOdpovědět
 8. Minulý rok jsem byl členem těch tzv. Staff .. buzerace byla a organizace zklamala. Advík 2011 jsem považoval za začátek konce, a po tom co tu čtu to pro mnohé tak i bude. Ještě že je tu stále Akicon a Animefest :)

  OdpovědětOdpovědět
 9. žitler…:DDD já na festy jezdím už jen kvůli lidem a kvůli programu jen hodně okrajově, na poslední animefest jsem dojela jen proto, že jsem měla víceméně dvakrát volný vstup a byla škoda to zahodit, když jsem zrovna byla ve zlíně, kousek od brna… musím se ale říct, že když započtu i to, že ty ceny za to pořád šplhají nahoru, přestává se mi to líbit – zvlášť když člověk takhle skrze známé může nahlédnout do zákulisí a zjistit, kdo za tím je…
  líto je mi jen té hospody, holt opravdu nemůžu cestovat po celé republice jen tak, ale i tak: pro mě platí už max. ježdění na animefest, dva dny jsou většinou ažaž a to, co mě okouzlovalo na advíku, už je dlouho pryč… pořád si plánuju ale koupit DDRkovou desku :D
  jinak, vůbec neber že jeden nebo víc Slováků je chuj, to máš prostě jen smůlu na lidi – všichni Slováci co znám já jsou skvělí :)

  OdpovědětOdpovědět
 10. takovej napad …se divim že to nikoho nenapadlo už minule když si všichni tak stežujou/vali ja nemam duvod orgovaní se neučástním a na prednášky taky nechodim :D ale co takhle skusit blokadu ,,modrych staff¨¨ jak si organizatori poradej s nedostatkem lidi :D

  OdpovědětOdpovědět
 11. nj po seznameni s mr. Zitnanem aka „pico-to-je-chuj“ tak i Vasek Pravda u me stoupl na hodnote a FF je v podstate fajn con :) Obdiv zes jela na Advik i po zkusenostech minulych a vidim, ze to speje jen k horsimu. Nezbyva nez poprat cervenym/oranzovym prezivsim at se toho poradne chopi a poslou toho arogantniho neschopneho kkta a jeho partu zpatky na vychod delat svoje CS. Jsem rad ze nejezdi k nam bo by mel zakazany vstup automaticky.

  OdpovědětOdpovědět
 12. Sákryš, škoda, že nás nepustili na to matsuri. Jarník měl shodou okolností na sobě festovní tričko, musela bys ho dle rozkazů odvléct na velitelství :D

  OdpovědětOdpovědět
 13. Já už ohlásila predem,že je to moje posledni akce s nazvem advik.
  Poslední 3. Roky jsem přednášela v sekci a-music a tenhle rok tomu vylozene dal korunu.
  Mohla bych výpravět…
  I poslední rok mě advik ještě trochu bavil. Říkala jsem si „udělám to pro lidi, alespon trochu kvalitni program“ Bohužel…pro mě bylo letošní prednaseni skoro za trest, takze se mi to ani moc nepodarilo.
  Brala jsem jednu přednášku narychlo za kamarádku a ve finále jsem místo pitomeho diky dostala malém servano.
  Jasně…otevřela jsem si drzku a řekla jsem,co se mi nelíbí.
  Trochu mě mrzelo,že člověku,co jsem chvíli měla za kamarádku. Ale zacala chytat slovenske manýry.
  Že vám to na slovensku tak funguje? Congratz…ale češi si na hlavu s*at nenechaji…alespoň v to doufám.

  OdpovědětOdpovědět
 14. ja jsem te tam v patek zahlidla, vypadala jsi hrozne znicene a smutne. My jsme tam prisli na matsuri a dokonce se dostali i dovnitr ke stanku s malinovkou, ale asi za pul hodky nas vyhodili, ze matsuri neni a nemame tam co delat. Pak jsme si roztahli deku venku a povidali si s lidma, co sli kolem. Ten chaos s matsuri me docela rozmrzel. Byt orgem a vedet, ze nasi vinou lidi treba jedou pres celou Prahu na program, ktery neni, tak jim dam listek na zbytek dne zdarma (prijeli jsme skoro v sest), nebo je teda aspon pustim k tomu stanku. Tomu bych rikala profesionalni jednani a myslim, ze by si Zittnan u lidi splhnul. Sice se nam pak na fb omluvil, ale to nezmeni nic na tom, ze jsme tam jeli vlastne zbytecne. Nastesti jsme venku potkali lidi, ktere jsme znali a dali se s nimi do reci.

  Kazdopadne jsem venku neslysela jedineho cloveka, ktery by si na neco na adviku nestezoval. Trilenid mohl byt jakykoli, ale na jeho adviku nadseni lidi byli.

  OdpovědětOdpovědět
 15. Iri, aj keď som tam nebol tak sa ospravedlňujem za všetkých naších prijebaních spolubčanov… ja sa s takymi ľudmi ani nehádam načo.

  OdpovědětOdpovědět
 16. Souhlasím.. Animefest 4ever.. Já jsem byla na Advíku třikrát (tentokrát potřetí) .. jednou za vlády Trila (ten byl naprosto úžasný !!! ^^) a dvakrát v „protektorátu“ … a děs !!

  BTW: Přezdívku Žitler vymyslela naše malá skupinka minulý rok :D No a sedí to k němu no :D ^^

  OdpovědětOdpovědět
 17. Mno zajímavý report. Sice je to takové dost obecné ale s většinou nelze než souhlasit. Jen prosím neházet všechny organizátory s jiným než modrým tričkem do stejného pytle … já třeba byl taky oranžový a doufám že jsem nikoho nebuzeroval :)

  OdpovědětOdpovědět
 18. Pěkný článek :) Mě osobně přijde, že letos to bylo o kapku lepší než loni. Pravda organizačních failů tam bylo dost a dost, ale kvůli Maid café a cosplayi jsem to tolik nepociťovala a con si opravdu užila. Nicméně mě pan hl. org velike zaskočil organizací plesu. Chápu, že sliboval koncert a jeho přesunutí dovnitř odůvodnil deštěm. Později jsem se dozvěděla, že bylo připravené zastřešené podium a koncetr byl přesunut ze strachu z policie kvůli nadměrnému hluku. Bohužel to velmi poškodilo ples na který přišlo daleko méně lidí a trval o mnoho méně. Kamarád si koupil jednodenní lístek jen kvůli plesu a když skončil koncert, tak už nikoho nepouštěli dovnitř. Naneštěstí pro něj on byl venku, dovnitř se i přes naléhání nedostal a Žitler vybuchl v hysterii, že ples teda ukončí. Opravdu velmi chytré, pane „velký a zkušený organizátore“.

  Skailet: blokace modrých orgů je sice fajn nápad, ale pochybuju, že to bude mít nějaký dopad.. češi nechtějí a bojkotují modré orgy? Nám to nevadí, my si ze Slovenska přivezeme klidně i stovku otroků a nechce si zdát o tom, že tento con byl kdysi ryze česká záležitost.

  Dále bych chtěla dodat, že rozhodně neházím všechny orgy do jednoho pytle. Stále tam zůstává Rin a Akiko, kterým důvěřuji.

  A poslední fun fact na závěr. Jakožto člen Maid café jsem měla s ostanámi ve čtvrtek přijít na povinné školení o bezpečnosti práce. Nebyl to náš výmysl, ale výmysl hl. orgů Advíku. Tak pár nás poslušně přišlo. Nic se nedělo. Okolo 10 bylo vyhlášeno, že v 11 máme být dole na to školení. Nic se nedělo, jen se rozdělovali orgové do skupin, podle toho jestli budou v tělocvičně či v KC zahrada.

  OdpovědětOdpovědět
 19. Zajímavej článek, já byla letos přednášející a naštěstí mě měl na starost kamarád, kterej je v pohodě, takže se mu povedlo vydupat pro nás dokonce i větráky do místnosti. Jinak ale přístup nejvyšších orgů (zejména dnes již „oblíbený“ Zittnan) mě taky pobavil, chovali se, jako kdyby sem za to, že chci dělat přednášky (neřikam, že zrovna perfektní, ale snaha byla), měla bejt ještě potrestaná, protože oni tam dělaj strašně moc práce a my pitomci přednášející dokonce chceme proplatit vstup a vědět, jak to bude s kolejema, protože na dojíždění moc času nebylo. O peníze mi vážně nejde, dokonce jsem nechávala tisknout plakáty, protože sem chtěla udělat jednu soutěž, kterou mi samozřejmě dotovat nechtěli, ale myslim si, že aspoň info a rovnocennej přístup si zasloužim, což si ostatně zaslouží všichni. Co se týče lidí, byla to výborná akce, ale co se týče orgů, horší jsem ještě nezažila, taky začínam mít ráda Trilla. Mimochodem Maid Café na chodbě, bez vlastní místnosti – taky pecka. :D :D Příště je vystěhujou chudáky ven, ne?

  OdpovědětOdpovědět
 20. Dee: Tak jasně, vždyť říkám, že tam byli i slovenští orgové, co byli fajn. :) Btw, na ježdění po republice si našetři, sekai tímhle způsobem pořádá srazy už léta a je to to nejlepší, co může být. :))

  Skailet: Blokáda modrých a červených je moc neohrozí, modří totiž byli hovna, co skoro nic nedělali a taky neměli žádné pravomoce. Červených bylo pár a patřili k programu, ale tak co, byla tam spousta neoznačených, kteří by se o to postarali taky. A víceméně všechno podstatné tam dělali oranžoví, takže asi tak. :)

  chinchila: Ono to bude tím, že minule jsem tam nebyla. 8-DDD A na FF jsem taky nebyla, ale jestli nic horšího než Protektorát už být nemůže, tak bych to asi měla zvážit. 8-DDD

  Lusi: Já jsem takové poctivě každého zvlášť chválila. 8-DDD

  Tyruss: Kdybych tam chtěla psát všechno, tak si ho nikdo nepřečte, protože bude dlouhý jak bakalářka. 8-DDD Jinak samozřejmě že neházím všechny do jednoho pytle… :) vždyť jsem mluvila o Slovácích, hlavně pak o Žitlerovi a Romanovi, to byli dva nejhorší případy tam… byl tam jeden český oranžový, který mě taky několikrát vytočil, ale dva roky zpátky to byl super člověk, takže pořád doufám, že to byla slovenská deformace a že zase znormální. 8-DDD

  Tess: Ono podobných změn bylo o dost víc a místo toho, aby to Žitler vyřešil operativně tak, že nařídí, ať ty lidi prostě pouští alespoň jako omluvu za změny v programu (viz matsuri), tak je všechny poslal do prdele. No jako udělal Adviku pěknou reklamu, no. A s tím školením… stejné jak u nás, no…

  OdpovědětOdpovědět
 21. Wanda: To bude tím, že větráky obvykle zajišťoval ten pán z KC Zahrada, který je hrozně hodný a vstřícný. :))

  OdpovědětOdpovědět
 22. Já osobně jela na ADVik jen kvůli lidem jako takovým. Jela jsem tam tento rok potřetí, poprvé to bylo za vlády Trilla a následně dva roky u našeho pana diktátora. Už jen to něco nasvědčuje. Můj první con byl ve 13 letech a stále si pamatuji, že se u Trilla spalo přímo v budově konání ADVíku a bylo to myslím dokonce v ceně což mi vyhovovalo a myslím si, že jsem nebyla jediná. Zato tady… škoda slov.

  Spala jsem na koleji s tím, že už si konečně vyzkouším nějaký ten studentský komfort, ale dva dny před ADVikem Žitler napsal všem, kteří spali na kolejích to, že jsme banda idiotů, kteří způsobují na kolejích chaos. Samozřejmě tam všichni příjemci nebyla a jak se má na e-mail s takovým obsahem dívat někdo, kdo nic neudělal? Nemluvě o modrých staffácích, kterých jsem se jen zeptala na ubytování a cestu jak se dostat na kolej a oni se mi div ne vysmáli do obličeje a poslali mě do patřičných míst.

  Přednášky, i když jsem byla jen na čtyřech bych mohla shrnout jako průměrné. U některých jsem se opravdu hodně nasmála, u některých jsem div ne až brečela kvůli tomu jak to bylo absurdní. Když má mít člověk přednášku na hodinu a „zbaví“ se nás za půl hodiny, i když se na to téma dá říct plno dalších věcí, tak proč ten člověk vůbec přednášel? No, ale to bych tady až tak neřešila…

  Jinak se mi u tohohle reportu líbil ten pohled člověka, který jim vypomáhá a i tak se k němu chovají jako k onuci. Být tebou chill, tak se takovými lidmi vůbec nezaobírám. Pořád jsou tu Akicon a Animefest, kteří jsou úrovní conu mnohem výš než kdejaký slovenský ADVik s tečkou sítí slovenských conů.

  OdpovědětOdpovědět
 23. Jak si to tak čtu, tak jsem udělal jen dobře, že jsem se tam, po loňské zkušenosti se Žitlerem na pódiu a velmi špatném pocitu z celé akce, nedostavil. Nemluvě o tom, jak se letos neprofesionálně zachovala porota při hodnocení AMV, které nevyhovovalo jejich představám pro promítání. Kritiku beru, pejorativní vyjadřování ne. S Advikem končím dokud to zase nebude Advík.

  OdpovědětOdpovědět
 24. Chtěl jsem napsat report, ale tohle netrumfnu. Ale něco určitě přihodím.

  Měl jsem dojem, že se poučili z organizačního hlediska(tj. nešoupli Greka do nejmenší místnosti), ale orgové co jsem znal, vypadali víc v háji než na conu vypadají normálně. A taky celá ta věc s tričkem je pěkná sviňárna.
  Píšeš o přelepování plakátů, přitom jsem měl dojem, že celá gramatická úprava conu a správa papíru byla úplně v hajzlu. Žitňanův úvodník je tak strašně blbě napsaný, že se v podstatě vůbec nedá číst. U každé místnosti má být tradičně papír kde si můžete přečíst co tam bude za program, tyhle papíry se změnily první den a pak už na ně nikdy nikdo nešáhl.

  Na programu jsem překvapivě nějakou tu dobu strávil a můžu říct, že přednášky vážně nestály za moc. Jasně že když se vám nelíbí program co tam je tak si máte udělat vlastní a já to taky udělal, ale když se člověk podívá do programu(kde chyběly anotace), řekne si že dokáže uhádnout jak bude vypadat která přednáška jenom podle jména přednášejícího a názvu a není tam naprosto nic co by jakkoliv vzbudilo jeho zvědavost, tak je něco blbě. Není to všechno tak strašně uboze stejné jako FF(hlavně způsob přednášky se liší od člověka), ale nebezpečně se to tomu blíží. Ta konkrétní přednáška s Astrakem na zvyšování powerlevelu, na které mi záleželo, aby jí lidi viděli, měla neskutečně pitomou inzerci. Nejdřív po nás chtěli zkrátit jméno, pak změnit anotaci poněvadž ta naše byla příliš ofenzivní(říkali jsme v ní, že Český fandom ví prd o tom, o co říká že se zajímá) a pak nám tu změněnou anotaci ještě blbě vytiskli na desku před vchodem a dali k ní zcela nesouvisející obrázek – takže jsme jí ještě na místě museli trochu koncepčně změnit abychom příchozí moc nezrazovali. Sakra, je taková pakárna říct ‚bude tam deska s anotacemi k přednáškám, můžete tam mít taky obrázek, má mít tenhle rozměr, pošlete na něj odkaz a neposílejte ho přílohou‘? To už je skoro lepší, když tam ta anotace vůbec není, jako u mojí přednášky o TYPE-MOONu.
  Nevím kdo měl na starost deskovkovou místnost, ale obdivuju člověka co měl odvahu si tam stavět armádu z Warhammeru – i když tam pořád někdo sedíi, kradlo by se tam skvěle.
  Invenční japonský dabing k How to Train Your Dragon byl fantastický nápad jak z toho nějakým způsobem udělat součást conu, protože jinak by tam ten film naprosto neměl co dělat.

  OdpovědětOdpovědět
 25. Minulý rok jsem byl na Advíku. A tento rok jsem na Advik nejel a jsem rád. Minulý Advik mě zklamal. A po přečtení téhle recenze jsem rád, že jsem nikam nejel. Vyhlasit válku Animefestu je sebevražda a možná by nebyla par let zpátky, ale Advik na to nema. Díky bohu za Animefest, Akicon a nově slibně se vyvyjející Ostrakon.

  OdpovědětOdpovědět
 26. Pekny report :) Sice jsem na Adviku byla kratsi dobu, tak jsem mela to stesti zaregistrovat vsechny zminene problemy :D Ale byla jsem tam i loni, takze co jsem ocekavala se splnilo. Snad jedina svetla stranka letos bylo mene lidi, teda svetla v tom smyslu, ze Zahrada nepadala pod naporem lidi jako loni. Program tradicne o nicem. Jednotlive sekce bez jakekoliv organizace (v mistnosti s konzolema si navstevnici nosili vlastni hry protoze orgove nedonesli…).

  Na druhou stranu, letos se tam objevila skupina Indianu (herni server), kteri meli 2 dny venku na zahrade svoje stanoviste. Bylo uzasne videt, jak se lisi uroven organizace obou utvaru. To, co predvedli Indiani, bylo ukazkou spravne rozbehnute akce. Planovani, rozdeleni prace, komunikace s navstevniky, show, vsechno. Pak clovek vesel opet do Zahrady a Zitler se mu zase s prominutim vys*al na hlavu…

  Za Trila jsem chodila jeste pomahat jako jeden z vyssich orgu. Vloni a letos na Advik chodim z jedineho duvodu: souteze. Zni to sobecky, ale vzhledem k tomu, ze z czsk komunity neznam nikoho, program je nezajimavy, orgove ozivuji treti risi, … Tak jenom chodim zkusit vyhravat. Letos se mi povedlo vyhrat soutez v kresbe (taky uplne bblbe zorganizovana mimo jine), nejake ty konzole, cimz jem si vlastne zpetne vyhrala vstupne, coz je fajn :) Akorat pochybuju, ze by se v blizke budoucnosti mohlo neco zmenit, to by musel nekdo tu Zahradu behem conu rozmlatiti a Zitnan by zbankrotoval, viz Tril.

  OdpovědětOdpovědět
 27. Toegdip> Bol som v porote na AMV a neviem, kto ti dal take hodnotenie. Ja som sa snazil kazdemu AMV napisat vecne v com spociva moje hodnotenie. Samozrejme, kazdy sa na veci pozerame inak ale urcite nie je ospravedlnitelne ak tam boli pejorativne vyrazy… to ma mrzi

  Celkovo k akcii tak z mojej stranky bolo fajn az na teplo a s tym spojene tazkosti. Som sefom anime sekcie na slovenskych festivaloch takze spolupracujem s winom uzko. A nikdy sa voci mne nezachoval takto a bohuzial som nebol na mieste ked sa diali tie problemy, aby som sa k tomu mohol vyjadrit.
  Avsak co viem tak problem s AnimeFestom bol v tom ze sa mu vopred neozvali a popravde to musi kazdy uznat ze bez opytania sa materialy nerozkladaju… nech je umysel akykolvek. Jednoducho sa to na akciach nerobi

  Aj ja som okrem mojej prednasky bol este akurat na jednej lebo zaujimala kamaratku. Keby som stihal asi idem pozriet niektore workshopy ale tie co som chcel vidiet som nestihal. Dufam ze na mojich prednaskach sa ludia zabavili a zaroven dozvedeli nove veci…

  A je pravda ze na slovensku sa napriklad ja sam staram o to aby ludia vedeli co sa presne premieta pomocou plagatu v tomto sa sekcnemu medze nekladu ak chce aby jeho sekcia slapala….

  OdpovědětOdpovědět
 28. Byla jsem na Adviku potřetí a zatím jsme byla nejvíce zklamaná. Minulý rok to ještě zachraňovalo Maid Café a DDR… Ale tenhle rok? Maid Café odsunuli na chodbu, a zmenšili menu. Obsluha byla ovšem příjemná, to nemůžu vytknout, ale i tak. DDR jsem si ani jednou nezahrála (nebo spíš nezahopsala), nevím proč, ale minule mě to ve větší místnosti přišlo mnohem lepší… Na přednáškách jsem byla – ale jen na dvou a obě byly skvělé. Staff? No mluvila jsem s nimi jednou, nijak neslušně a přesto se ke mě chovali jak k malému děcku.
  Poté jsem byla na karaoke, cosplay divadle a AMV soutěži. Cosplay divadlo bylo skvělé, karaoke také… Na AMV soutěži mi přišlo, že chybí něco originálního.
  Poté (myslím že to bylo u karaoke) jsem čekala půlhodinovou frontu, po čemž nám řekli že jdou větrat a čekala jsem 20 minut… Nemohlo to být někde napsané, že se na to ještě musí čekat? Aspoň bych věděla proč sem namačkaná v mase lidí…
  Pak mě zaskočila poznámka (nevím jistě u čeho), že Advik je nejnavštěvovanější a nejlepší con v Česku. Načež někdo oponoval „A co Animefest?“, odpověď byla velice, řekněme sarkastická:“Stačí se podívat na žebříčky návštěvnosti…“
  Ač jsem na Animefestu nebyla, tak podle reportů i samotných stránek Animefestu, musím říct, že z toho kouká mnohem přátelštější atmosféra…
  První den jsem zklamané kamarádce říkala: „Neboj, zítra to bude lepší…“
  Nebylo. První den jsem byla od začátku, druhý den jsem byla skoro celý, třetí den jsem přijela jen navečer a čtvrtý den jen asi na dvě hodiny. Opravdu hrůza. Příští rok si vyberu raději (a pouze) Akicon…

  OdpovědětOdpovědět
 29. No teda ! To hledím, čučím a pokoukávám ! Ale ruku na srdce, nedodělávek bylo hodně. I když jsem byl na Advíku teprvé podruhé a ipoprvé jsem přednášel, tak s několika body musím souhlasit. Warhammer přednášky měli hodně mezer (chyběl prostě nějaký ten software), byl přeházen program, takže někteří lidi nedorazili nato, na co chtěli + obecně jsem byl neskutečně dopálen třemi věcmi.

  1. Zrušení mé místnosti (což se, ale eště dá pochopit ! Prachy jsou prachy a moc jich fakt není + Warhammer a Otaku se asi moc rádi nemají) ohledně Warhammeru

  2. Po několika dnech kvalitního dračího doupěte, kdy byl můj venkovní stan doslova plný lidí, mi ho bez mého vědomí odstěhovali. Prý zafoukával, nebudu lhát, tomuto tvrzení věřím, přesto jsem ale rozhněván.

  3. Poslední perla byla, když mi byli oznámeno, že se Dračí Doupě má „radši“ zrušit. Řeknu Vám, nebýt toho, že jsem takový srab, asi bych na Žitmana něco zařval. Jenže nezařval. Přesto mi však jeden z orgů Tyruss neskutečně pomohl a věnoval mi jednu malou místnůstku, přesněji prťavou šatnu, kde jsme v plném počtu dobrodružství skoro dohráli.

  Mnoho lidí tu mluví, že na Advík dojeli kvůli lidem. Musím přiznat s tímto tvrzením jsem se setkal již minulý rok a můj mozek začíná již chápat, že natom všem něco bude. I když jsem se tento rok snažil svými přednáškami a charismatem Advík trochu pozvednout neuspěl jsem. Přesto ! Nemůžu zamlčet, že jsem si s účastníky užil mnoho srandy. Nemůžu zamlčet, že mi mnoho orgů (většinou info. stánek + někteří z těch, jenž se starali o tělocvičnu) vyšli vstříc a vytáhli mi zadek z velkého ohně.

  Bohužel, všímal jsem si stejně jako Hik, že atmosféra Advíku nebyla natolik otevřená a přátelská jak bych si přál. (Bacha neupřednotňuji Animefest, jelikož jsem mezi Otaku ještě velký zelenáč)

  Já jen osobně doufám, že Vás aspoň „něco“ z toho co jsme se pokoušeli s Wargamingem a Warhammery pobavilo, či aspoň trochu nadchlo a spravilo (napravilo) Vám akci a pocit z ní.

  OdpovědětOdpovědět
 30. Saint: Upřímně pochybuji, že by se Christof orgů nezeptal. Těžko mu lze vyčíst, pokud se jeden organizátor k věci staví jinak než ostatní. Ale nebyl jsem. Vzhledem k tomu, jak se o mně Winn vyjadřuje, jsem klukům z Crwe odřekl vystupování na křtu ve snaze předejít jeho dalšímu záchvatu.

  Hik: Kvalitu neposuzuji, to je na rozhodnutí každého návštěvníka. Co se týká návštěvnosti, je to poměrně… diskutabilní, vzhledem k tomu, že každá akce počítá návštěvníky jinak. Festival Fantazie, který se obecně považuje za největší akci v zemi, počítá „člověkodny“, tedy všechny lidi tam vynásobené délkou trvání. Nejsou jediní, třeba Karlovy Vary sčítají jako návštěvníky to, kolik lidí bylo na kterém představení, takže mají dokonce člověkopořad. Ale zpět ke conům. Advík bere jako počet návštěvníků celkový počet lidí, kteří se tam ukázali (což je trochu zavádějící, nevím jak letos, ale loni a předloni brali člověka, co si koupil vstupenku každý den pokaždé jako nového návštěvníka, já tam byl předloni jeden den, ale v systému 3x). No a Animefest (a tuším Akicon) berou jako počet návštěvníků počet platících. Navíc ještě s tím, že Animefest končí s výběrem vstupného v sobotu a kdo přijde v neděli, ten už jde zdarma.

  Jinými slovy, tabulky návštěvnosti jsou sice jistým vodítkem, ale v podstatě jsou jen marketingovým tahem, ničím víc. Já třeba nedokážu říct přesně, kolik bylo letos na Animefestu lidí. Vybírání jsme stopli na nějakých 2013 lidech, kolik lidí přišlo potom v neděli třeba jen na Kjógen, nemáme tušení a po pravdě… žíly nám to netrhá. Pořád můžu jako PR používat, že jsme nejstarší samostatná anime akce na území bývalého Československa, o tom se moc diskutovat nedá;)

  OdpovědětOdpovědět
 31. No jo…těch orgů sem si taky všimla…možná budu sprostá, nevim jestli se to tu smí, ale Žitler je pí*a a advík totálně zkur*il. Měl by se vrátit tam, odkud přišel a milý pane skvělý, dejte mi ban na advík, já už tam stejně ani nepáchnu, smrdíte a mě je z toho zle :)

  OdpovědětOdpovědět
 32. Zajimavy report, sama premyslim o sepsani, ale letos jsem prakticky byla jen na infu a pak resila svoje veci ohledne piti a jidla (coz btw bylo celkem na nic, ale mela jsem pomerne svazane ruce :D).
  Jen dodam, ze zkracene i bylo uz pred tim, nez jej prevzali slovaci.

  OdpovědětOdpovědět
 33. Všichni, kdo zvažují, že taky něco napíší: jen pište, klidně mi sem házejte linky, já to pak nasdílím. Bylo by fajn dát vědět, že si tohle nenecháme líbit.

  Atelwen: Logo akce k článku na report vždycky kopíruju přímo z webu dané akce a až po jejím konání. Ikonka k Advíku 2010, což byl poslední Trillův Advík, je tato: http://chill.sekai.cz/images/icons/advik2010.png
  Takže nějak nechápu…

  OdpovědětOdpovědět
 34. hintzu> Neviem s Christofom som sa nerozpraval, takze vychadzam z toho co mi povedal Win. Neberiem to ako pismo svate, ale len poukazujem ze ak by to polozil bez opytania tak to chapem pokial sa pytal niektoreho z oranzovych tak to potom riadne pochybila komunikacia, co mna osobne mrzi ze potom kazda takato chyba robi velmi zle PR festivalu. Aj ked som len a len prednasajuci navstevnik… z mojej vlastnej skusenosti by som rad povedal ze na slovensku je to cele inak a taketo chyby sa nestavaju, ale sem tam sa prihodia…ved to pozna kazdy kto organizuje ale urcite nie tolko kolko sa znasa na Advik…takze neviem

  OdpovědětOdpovědět
 35. Plus est ma mrzi ze neplatilo niekolko veci co sa povedali v radiu aj ked som nebol organizator a nemohol o tom vediet ze nebudu na mieste, aj tak ma mrzi ze neplatilo nieco co sa povedalo ako PR hlavne ak som bol pri tom rozpravani…to bola urcite dalsia chyba a dost velka…

  OdpovědětOdpovědět
 36. Hm.. Advík.. O tomhle projektu jsem se dověděla někdy předloni, chtěla jsem tam, ale kvůli ceně vstupu jsem tam nejela. Loni mě tam hodlal protlačit Rex, ale řekla jsem mu, že na takovýhle akce už dávno nejsem zvědavá. Letos jsem nějak ani nevnímala, že něco takovýho bude probíhat. Po přečtení tohohle článku si říkám, že asi podvědomě vím, proč na tyhle akce zatvrzele odmítám chodit. Radši budu doma sedět na zadku, než abych si zoufala nad neschopností nějakých přehnaně sebevědomých blbců odněkad ze Slovače. Btw, to jméno/přezdívku Žitler už jsem někde slyšela, snad dokonce od Rexe. Bohužel si nepamatuju, jestli a co o něm říkal, ale podle článku to zřejmě nic lichotivého nebylo. Takže vám jen přeju, aby se příští Advík povedl lépe a bez Žitlera. Koneckonců, je na to celej rok. :))

  OdpovědětOdpovědět
 37. Tedy, já nemám slov. Tušila jsem, že jste to měli těžké, když jsem byla svědkem jedné absurdní hádky mezi slovenských hlavním orgem a nižším staffem (a se slečnou následně nevěřícně debatovala o tom, jaký je to krypl), ale že to bylo nezvládnuté a celkově takto nevděčné, to je… moc.

  OdpovědětOdpovědět
 38. Chill: Atelwen má pravdu, i se začalo zkracovat už za Trilla. Pamatuju si , jak jsme si dělali srandu z toho, že půlka materiálů ma í dlouhé a půlka krátké. A to bylo určitě při zahájení, jak u něj Tril s Rin stáli před školou na pingpongovém stole, tipuju, že to mohlo být to 2010.

  OdpovědětOdpovědět
 39. Saint: S tím PR máš naprostou pravdu. Opakoval jsem mnohokrát, že by k tomu měl Winn přistoupit jinak, protože český a slovenský fanoušek jsou velmi rozdílní, ale zatím to moc není znát – přitom naprostou většině problémů před akcí nebo flamů by šlo předejít, kdyby s lidmi uměl správně komunikovat nebo to nechal kompletně na někom, kdo to umí.

  OdpovědětOdpovědět
 40. Ako zase chalanov sa musim zastat, v tom ze nejdu na Advik v tom ze teraz ideme postvat cele Cesko proti sebe. Snazia sa podla svojho standardu a najlepsieho vedomia spravit dobru akciu. Neviem v com presne vznika uz druhy rok trenie… a taktiez ak Robert nebol vobec informovany o tom, ze s niekym sa o tych materialoch Christof rozpraval tak potom tam este stale nie je nieco v poriadku. K tomu ze priestory su mensie sa nevyjarujem, su ale nie su peniaze na lepsi priestor v Prahe. Mozno by to mohli vratit niekam do skol ale tam je zase problm s partnermi, ktori potom zase stracaju zaujem o akciu ako taku…je to takze balansovanie aj pre nich. Viem ze hladali tento rok iny priestor ale bohuzial sa nic nepodarilo najst v zaplatitelnych medziach…
  A tieto flamy ma tiez mrzia, lebo na jednej strane su organizatory ktori chcu ponuknut dobru akciu a na strane druhej su ludia ktori na dobru akciu chcu ist…nechapem uz druhy rok preco nevedia spolu komunikovat a nemyslim si ze to je len problem na Winovej strane…
  Osobne dufam ze sa to podari prekonat…

  OdpovědětOdpovědět
 41. Asi se to tady nikomu nebude chtít číst, ale když už jsem se s tím před časem dělal, proč to sem nedat, že. :-)
  Jak už je psáno ve spodní části obou obrázků, jednalo se o komentáře pod upoutávkou na film „Jak vycvičit draka“ na facebookové stránce Adviku. Podobné konflikty jsem měl již minulý rok (hlavně v otázce toho, proč se včas a oficiálně neinformovalo o změně místa pro spaní), asi jsem moc velký kverulant a pořád mi něco vadí. :-)

  Diskuze se Žittňanem, hlavním organizátorem Adviku, 1. díl
  http://imagelink.cz/images/advik2012diskuzeseit.png

  Diskuze se Žittňanem, hlavním organizátorem Adviku, 2. díl
  http://imagelink.cz/images/advik2012diskuzests.png

  Z těch snah o řádné informovaní a vysvětlení nějakých otázek, kdy si pak člověk připadá jako kazisvět a nepřítel Adviku, je mi docela smutno. Stačilo by zlepšit přístup k lidem, nekoukat na ně jako na nesvéprávné idioty a obtížný hmyz.

  P.S. Díky autorce chill za zajímavé postřehy, šířím dál.

  OdpovědětOdpovědět
 42. Ahoj Chill :)
  určitě zajímavý článek, některé informace jsou popsány z dost subjektivního pohledu, ale o tom takovéhle blogy jsou :)

  OdpovědětOdpovědět
 43. :D ja som sa aj tak bavil :D sice som mal zakupeny listok, ale do vnutra ma aj tak nepustili, ten slavny ples :D :D no prisiel som hold neskoro… nabuduce je to jednoznacne leviciek tam je hafo, vodky tiez :D
  ou jeee

  OdpovědětOdpovědět
 44. Ano, pan Žittňan je hysterka a dokázal to v průbehu akce víckrát. Rovněž si neumím představit Christofa, že by tam přišel jen tak, bez ptaní. Ale i kdyby, reakce Žittňana byla přinejmenším přehnaná. Bohužel jsem si zatím nevšimla, že by jakýkoli problém řešil normálně, slušně. Je to velká škoda, protože já osobně jezdím na cony z velké části kvůli programu a ten byl na Advíku docela slušný (pokud teda víte, na které přednášející chodit a kterým se raději vyhnout). Ovšem pokud tuto akci budou vést podobní lidé jako je Žittňan, raději se jí zdaleka vyhnu.

  OdpovědětOdpovědět
 45. Pěkný článek. Jen doplním, že Advik byl už za starého vedení údajně kvůli tomu, že Advík byl registrován. Bylo to kryto jedničkou v 2010. ;)

  OdpovědětOdpovědět
 46. DORFL: Líbí se mi, jak se s ním bavíš jako s batoletem a poctivě vysvětluješ úplně a naprosto všechno a vůbec nečekáš, že to bude chápat.

  OdpovědětOdpovědět
 47. DORFL: Velice zajimave cteni a kvalitni dukazni material. Diky za zachovani a zvecneni. Citim sanci stat se hodnotnou povinnout cetbou mladeho organizatora ;-)

  OdpovědětOdpovědět
 48. Nasměrovala mne sem kamarádka, tudíž jsem zde neznámá rybička, takže se předem
  omlouvám pokud někomu můj příspěvek způsobí vředy.
  Nejdřív děkuji za pěkný článek. Celkem mě zajímalo jak to vypadalo na Advíku, teda Adviku aby neměli pánové Štúr a Bernolák nějaké komentáře.
  A přiznám se – děkuji za tento článek. Chviličku jsem totiž uvažoval že bych se tam zajel podívat (kdysi v červnu mě to napadlo) a konečně byl i na tomhle conu, když jinak jezdím na ty ostatní. Dokonce jsem uvažoval že podlehnu vábení ciziny a pojedu zapřednášet na Comics Slalom. Ne, děkuji. Jsem zachráněn.
  Nevěřil jsem že to řeknu, ale zlatý Vašek PraFFda :)
  Díky za podnětné čtení a hezký blog.

  OdpovědětOdpovědět
 49. Ako zase netuším prečo používaš názov Comics Slalom, ani si na ňom nebol ako priznávaš, tak si to vyprosím, už aspoň kvôli ľuďom, ktorí si na ňom dávajú záležať… vredy z toho síce nedostanú ale vôbec to nie je pekné odsudzovať niečo čo si nevidel…
  A to že celkovo sú v blogu vypichnuté nejaké veci je fajn ale cekový pohľad zostal v nedohľadne. Myslím, že Advik sa zlepšil v celkovom prevedení…

  OdpovědětOdpovědět
 50. Saint: No, popravdě mě faily na conu nevzrušují. Těch je spousta a dají se překousnout. Dějí se na AF, dějí se na Akiconu, dějí se všude. Všude se taky mění program. Ale už jsem slyšela víc než dost stížností od samotných návštěvníků, kteří chtěli navštívit jen určitou část conu, která se nakonec nekonala, příp. se přesunula/zkrátila (matsuri, ples, hry) a když zjistili, že tahle část conu se nekoná, nedostali v omluvu vstupenku ani na jediný den, místo toho s nimi Win vymetl. Já u žádného takového případu zrovna nebyla, takže to nemůžu dosvědčit, ale nemyslím si, že by si všichni ti lidé vymýšleli. A podívej se na to, co poslal DORFL… nevypovídá to snad dostatečně o jeho přístupu? Jak tam zmiňoval hintzu… u nás jsou jiní lidi než na Slovensku, takovéhle věci prostě jen tak neodpouštíme, protože jsme zvyklí na jiný přístup. Může si tvrdit „je to můj con“… ale pořádá ho pro Čechy. Každý, kdo něco dělá pro lidi, se musí přizpůsobit poptávce, alespoň než se natolik usadí, aby věděl, jak na ně. Je to celkem jednoduchý princip, který Róbert nezvládl.
  Mimochodem… je opravdu tak zlé, když někdo rozdá pár pohledů s logem už uplynulého ročníku festivalu? Resp… je to opravdu tak zlé, aby kvůli tomu hlavní org dostal hysterák a zabanoval celou tu akci? I kdyby se Christof nezeptal, je to pár (bylo jich asi 10!) pohledů s logem AF 2012… dá se to řešit i tak, že v klidu zajdeš za tím člověkem a domluvíš se s ním, že takhle to prostě na tvé akci nechodí. ;)

  Joli: Například? Máš pravdu, přesně proto jsem to nechtěla dávat na http://www.sekai.cz, protože to je stránka komunity, za kterou nechci jednat bez jejich souhlasu. Na druhou stranu by mě zajímalo, co konkrétně ti třeba přišlo jinak.

  Atelwen, Lusi, Jedno.použití: Ok, pardon. Tak má domněnka byla špatná, omlouvám se za zavádění a doplním to.

  DORFL: Děkuji moc za sdílení. Příjemné počtení. A musím zatleskat, že tě rovnou napadlo to ukládat. :)

  OdpovědětOdpovědět
 51. Sama za sebe můžu říct, že tento ročník advíku byl asi lepší než minulí. Ale to bylo asi proto, že jsem počáteční frontu přečkala v hospodě, než abych se někde pařila na sluníčku (bez tak nás z čtvrtečního programu nic moc nezaujalo, tak nebylo kam spěchat) a hlavně už jsme nespaly na tělocvičně, kde vznikalo nejvíce konfliktů s orgama. Problémy ovšem byli i na kolejích kam advik nedodal kompletní seznam a nebo se cestou ztratil, na recepci na ně kvůli tomu byli taky dost naštvaný, naštěstí jsme byly alespoň na jednom seznamu, kde byly potvrzené platby, tak nás po dvouhodinovém čekání přiřadili pokoj.
  Ovšem Advík byl slabota co se týče programu, já tam jezdím hlavně kvůli programu, většina přátel tam už odmítá po minulém roce přijet, tak nic jiného nezbývá. Nevím zda nemohli sehnat dost dobrých přednášejících nebo to většina po minulém roce radši vzdala, ale asi to byl můj poslední advík. Zkrátka za ty pěníze mi to ani trochu nestálo.

  OdpovědětOdpovědět
 52. Tak co, budeme mu mazat komentáře a dělat, že nic neslyšíme a nevidíme? ;)

  OdpovědětOdpovědět
 53. chill> Nechcem sa vracať k tomu čo presne sa udialo keďže som pritom nebol počul som trochu inú verziu, kvôli čomu mohol byť ten „hysterák“ Ako po pravde myslím, že aj ostatní nech by sa bili do pŕs akokoľvek ta by museli potvrdiť, že to poblém je a že reklama na cone, ktorá nebola dohodnutá vopred je naozaj problém aj keď len 10 kusov.
  Ale je to jedno presne čo sa udialo vedia iba zasvätený a preto by som to nechal na nich aby si to medzi sebou vyriešili…ak si to nevyriešili na miste, čo som nakoniec počul, že sa asi stalo…
  Preto nereprezentujem niečo čo mám z dopočutia, lebo nikdy nevieš kde presne je pravda, vedia ju len aktéri…

  OdpovědětOdpovědět
 54. O tom mazani bych snad i uvazovala, protoze jestli se bude vyjadrovat tak, jako ve svych minulych projevech nebo ve svem aktualnim komentari na FB ohledne organizatorky ve vlastnim tymu, by mohly jeho vylevy dosti ehm…

  OdpovědětOdpovědět
 55. Saint: Pravda a skutečnost nejsou totéž. Já mám svou pravdu, on má svou pravdu, co víc dodat. Ale tak jako tak mi ta reakce prostě přišla přehnaná. Je to můj názor, ano.

  Yoon: Ale tak zase na to má právo, ta organizátorka ho přece zradila (ano, zradila jsem ho, naprosto nepokrytě přiznávám). Na druhou stranu zradu považuji za něco, k čemu by se člověk měl uchýlit jen v případě nejvyšší nouze. A ten případ bohužel nastal.
  Mazat mu je nebudu, to byl vtip. ;) Jen ať si to lidi přečtou a udělají si obrázek sami. Je jen a jen na něm, jak se k tomu teď postaví. Ještě pořád by se dalo rozumně. Dokonce i natolik rozumně, že by se nakonec ukázalo, že já jsem povrchní a předpojatá kráva a všichni by šli na jeho stranu. Ale to by se musel snažit.

  OdpovědětOdpovědět
 56. Robert je taky naturalny typ, s hlavnou zasadou „utok je najlepsia obrana“, po tom co som si precital jeho FB wall mi nepride divne, ze na tohtorocnom Adviku krical do rozhlasu „nejaky debil tu rozsiruje famy“. Myslim ze bol zrovna chory, ked v skole preberali slusne spravanie.

  OdpovědětOdpovědět
 57. Ale to je tak pěkně řečeno! 8-DDD Budu sem muset zavést tlačítko like… :))

  OdpovědětOdpovědět
 58. Nic proti naturalnym typum, ale takovy naturalny typ by taky nemusel delat hlavniho orga conu a povazovat sam ze sebe za superprofesionala, kdyz ocividne v tomto ohledu ztraci :I To snad ma clovek dost rozumu, ze kdyz nadava bezduvodne lidem do (omlouvam se) „s*kani se sefem AF“ prece nemuze ocekavat, ze ho budou lidi opevovat jaky je profesional.

  OdpovědětOdpovědět
 59. Lucyx-red-narcis: Na druhou stranu musím říct, že v tělocvičnách se sice první den nedalo spát, ale pak když tam začali chodit orgové s tím že když bude někdo mluvit po jedenácté tak budou přestřihávat pásky, bylo tam zbylé dvě noci ticho, jaké jsem na conu nezažil.

  A taky se za přednášky dávaly docela velké peníze. Přednášející sice nedostali vstup zadarmo, ale když měli 4+ přednášek, mohli na conu dokonce vydělat. Na druhou stranu čtyři přednášky a víc je ta hranice, kdy prostě není možné aby byly všechny dobré, což neznamená že to někdo neudělal. U Zenyho už si člověk zvykne že je to takové roztomile infantilně debilní, že se na něj člověk za to v podstatě nemůže zlobit.
  Na druhou stranu bylo dřív na ADVíku normální, že lidi co udělali titulky k něčemu promítanému dostali vstup vyloženě zdarma, teď to tak afaik není a pokud je, tak je to jedno, protože se promítá málo (a s takovou nabídkou titulů díky bohu za to). Ale tehdy to bylo pár desítek volňásků, to si na CADVyku neumím představit.

  OdpovědětOdpovědět
 60. Ratman: Člověk si nevydělá. Platilo se za 4 přednášky. Zbytek – pokud měl přednášek víc – člověk přednášel zadarmo.

  OdpovědětOdpovědět
 61. Ratman – mě šeptání ostatních nevadí, když chci spát, tak usnu a když někdo šeptá tak si dam sluchátka a je vyřešeno. Mě spíš vadilo, že jsme minulý rok přišly na tělocvičnu, stihli tak nějak pobalit věci do sprchy a někdy se nám i povedlo za světla se do sprchy dostat. Většinou to, ale bylo tak, že nám zhasli ještě když jsme sbíraly.Nehledě na to, že někteří návštěvníci byli tupí a přesto že se tam celkem dlouho drželi uličky, tak oni se nasáčkovali ke dveřím a do uliček, tak se po tmě špatně cestovalo. Navíc když už se jakžtakž usínalo, vždycky tam nakráčel ten jeden sebevědomí org a všechny probudil křikem slova „ticho“ takže to většinou začalo na novo

  OdpovědětOdpovědět
 62. Tenhe systém schvaluji, to náhodou vymysleli dobře. Jestli je to takhle, tak přednášející mají o to míň motivace jich mít víc –> je jistá drobná šance, že těch jejich pár přednášek, co tam budou mít, nebude tak mizerných.

  OdpovědětOdpovědět
 63. hintzu: „kdyby s lidmi uměl správně komunikovat nebo to nechal kompletně na někom, kdo to umí.“ tos trefil….přesně ta komunikace s lidmi a předávání jakýchkoliv informací tomu člověku chybí. Chvílemi mi přišlo, že nemá absolutně páru, jak se některé věci dělají. Jakoby šlo o nějakou improvizaci. Pak si ale vzpomenu, že na Slovensku dělá těch conů více a nestačím se divit…
  Chill: krásně si to napsala…je to pravda, a mohla bych přidat další a další věci…na Advík jsem nechtěla od té doby, co mi Michal oznámil, že to bude prodávat Slovákům. Že to udělá jsem nevěřila, hold, stalo se a já tam šla s tím, že pomůžu. Tak blbá už nebudu XD No, netušila jsem, že tam celý den budu imrvére naštvaná a otrávená.
  Ten člověk mi lhal do očí, nedokázal se mi ani omluvit za to, že mi nadával do idiota (btw kvůli těm plakátům) a ještě zapíral, že takovou nadávku vůbec použil – tady prosím totálně chybí komunikace s lidmi, ne aby přišel, hele, Inimo, přelep to, se svět nezboří, bože, to přelepim. Prostě rovnou přijde a řekne, že jen idiot takhle může nalepit plakáty. Tak jsem mu šla poděkovat za tuto urážku s výsměchem do tváře. Nehledě na to, že ty plakáty byly fakt fail, tak jako ta brožurka. Osobně bych se za něco takového styděla. Takových neskutečných chyb, jak toto může někdo vůbec dát do tisku a vylepovat to pak v x kopiích?
  A úžasné Matsuri, které ani nebylo? A na FB pak člověk vidí napsané něco jako, no, Matsuri bylo půl dne atd atd…kulový bylo. A zase, jak dlouho se vědělo, že nebude? Jak se lidem omluvit, že na plakátech to inzerují a nakonec to není? Očividně nijak a mám pocit, že něco jako omluva a dobré vychování tady absolutně některým z organizace chybí.
  Docela vtipné je, když se po akci na FB pod komentářem rozhořčeného návštěvníka vypisuje, jak tahle a tahle barva má jaké pravomoci…ty lidi, co na ten con přijdou, to nevědí, absolutně je to nezajímá, prostě přijdou za prvním, co patří k organizaci a zeptá se ho…no jasně, že mu staff řekne, sorry, o ničem nevim, jdi se zeptat jinam, protože mu taky nikdo nic neřekne, ani se nemůže k ničemu vyjadřovat. Návštěvníci jsou pak naštvaní, že je nikdo nedokáže pořádně informovat. Já bych taky byla naštvaná.
  A ještě lepší je, když si někdo pořád stěžuje a nadává lidem, jak jsou dementní, že se pořád chodí ptát na info, jestli si u nich nemůžou odložit věci…proč by se neptali, když je info v šatně, jsou tam věšáky a na věšácích visí už nějaké věci…a ano, lidi jsou zvyklí, např. z Akiconu, a ze samotné Zahrady, že ta šatna tam prostě je.
  Prostě je to jiné, atmosféra nepřátelská, všichni věčně naštvaní na jednu osobu, za kterou ani nechtějí pak jít, protože by je stejnak poslala do p****e, což ano je vidět z těch postnutých konverzací.
  Už nikdy více. Osobně bych spoustu věcí udělala jinak, od chování se k lidem, přes komunikaci a podávání informací po tu blbou databázi organizátorů, což pro mě, jakožto člověka, který se několik let věnuje práci s informacemi a znalostmi, bylo celkem peklem.
  No a k Animefestu? Osobně nechápu tyhle žabo-myší války. Místo toho, abyste se spojili a byli hrdí na to, že děláte takovéhle věci pro lidi, tak se jen urážíte. No a co, jeden con je v Praze, druhý v Brně…republika je snad velká dost. A když lidi budou chtít, tak půjdou na všechny. Společně můžete udělat takové super věci a místo toho tady jen slyším o jakési rivalitě a vzájemném pomlouvání. No co, nikdo není dokonalý a každý má své způsoby. Tak jako Mňangačičáci, tak Animefesťáci, tak jako měl Trill. Každý něco jiného. Jediné, co momentálně chápu je to, že všichni zbrojí proti momentálnímu majiteli Advíku. Tohle chování mu snad nebudeme tolerovat, ne?…jestli to takhle chodí na Slovensku….jejich boj.
  No a krásná cenzura….jako když mi někdo píše na stránky sprostě, tak ho upozornim, že takhle ne a pak teda jde, pokud nenahradí sprostá slova něčím normálním. Ale jinak…lidi můžou pochválit, lidi můžou kritizovat a občas mají i konstruktivní kritiku, tak se nad sebou zamyslím…přece to dělám pro lidi….nebo už spíše ne….? V tomto jsem asi naivní. Ten člověk rovnou maže nebo se stále vymlouvá, když ho někdo na něčem nachytá, hledá, jak se z toho vylízat, překrucuje to ke své výhodě, místo toho, aby taky někdy přiznal, že něco posral. Navíc se neumí ani vyjadřovat na úrovni, komunikuje prakticky se svými zákazníky stylem vyliž mi p***l, já jsem tady boss a co říkám, je pravda, což je teda krásně vidět na té diskuzi, kterou tu někdo zveřejnil a dokonce v tom vidím i výsměch. Když to čtu, otvírá se mi kudla v kapse, argumenty, které stojí na vyliž a totální nezájem. Jen ofenzíva. Blbé je, že takhle, jak ta komunikace u tohoto člověka chodí tady mezi těmi 1 a 0, je i v reálném světě.

  Pardon za tak dlouhý text…ale to se prostě v pár větách vyjádřit nedá a jak psala Chill, byla by z toho bakalářka…

  OdpovědětOdpovědět
 64. Saichiro: Aha, OK, dík za informaci.

  Also, v tom případě je to fakt dobrý systém, takhle by to chtělo nechat.

  OdpovědětOdpovědět
 65. Ale zajímavé je, že jsem přednášela, ale o nějakém honoráři se mi nikdo nezmínil. :-D Nebo je to jenom pro vyvolené? Ne že bych ho potřebovala, dělala jsem to, abych vypomohla kamarádům, ale zajímalo by mě, jak to vlastně je.

  OdpovědětOdpovědět
 66. Bylo mi řečeno, že jako přednášející mám právo na honorář 150,-/přednášku do max. počtu 3 proplacených přednášek.

  OdpovědětOdpovědět
 67. Sykysan: Sorry za tu Doujin Kulturu, že mi nebylo rozumět. Docela dobře si uvědomuju, že ta přednáška byla na prd, zejména na to jak to u mě vypadá normálně – věděl jsem od začátku že hodinu asi nenaplním a nakonec jsem byl rád, že jsem to udržel nějak v celku do tři čtvrtě. Zaplaťpánbůh že na tohle mi přišlo nejmíň lidí.

  Když jsem přišel, bylo mi fakt hrozně blbě z cesty a sluníčka a vydýchaná atmosféra conu tomu nepomohla, měl jsem dojem že se tam pozvracím a větrák to docela zachránil – ale to asi není omluva. Mám skoro chuť vám poděkovat, že máte vlastní hlavu a že jste odešli prostě když ta začalo být blbé a já vás nemusel ‚pouštět‘ nebo tak něco.

  Jinak fajn report, hlavně protože vyloženě hodnotí program.

  OdpovědětOdpovědět
 68. Ratman: to směřovalo předpokládám na Ruchii a Dajiho, kteří ten report psali:-) Já ho jen reklamně linkoval na svém blogu:-)

  OdpovědětOdpovědět
 69. Ratman: díky moc za pochvalu reportu, sice k jinému člověku, ale překlep se stane :) snažili jsme se o zpětnou vazbu pro přednášející, aby věděli, na čem zapracovat, nechtěli jsme být zlí nebo tak něco, prostě jsme konstatovali. Jsem ráda, že to tak bereš. Ale můžeš psát komenty klidně přímo na náš blog, ať tady nezbíráme svým reportem moc místa. :)

  OdpovědětOdpovědět
 70. Dík za pěkný článek, člověk když to čte tak aspoň ví že advík byl k pláči i po jiné stránce :D a plus je docela smutné když se někdo vozí po vlastních lidech kteří pomáhají dobrovolně. A za nás za všechny děkuji za snahu a trpělivost na letošním advík plus všem kteří se snažili nějak ho zachránit a zajišťovali návštěvníkům pobyt co nejpříjemnější :D.
  A nyní k hlavnímu zodpovědnému za Advík. Myslím, že si milý sám o sobě myslící „profesionál“ velice naběhl už jen tím když píše FB jak zdokumentoval DORFL, že čeští návštěvníci jsou zvyklí platit za nic, což není naprostá pravda jinak by si totiž nikdo nestěžoval skorem na nic hmm a co se týče letošního programu nám tato „star“ letos nabídnula dočista úžasné nic, za všechny ty roky co jsem byla na conech jsme nezažila větší umíráček, ale neříkám že mě to tam nebavila, když už člověk teda utratil takové prachy, tak se tam našly dokonce 4 dobré přednášky XDDD ale nejsmutnější je, že člověk který si hraje na toho velkého PROFÍKA nedokáže přijmou kritiku a nedokáže pochopit že pokud něco organizuje musí nejdříve vyslyšet poptávku dané oblasti kde con organizuje, což naprosto ignoruje XDD nedivím se že mnohé známé tváře raději letošní rok vynechali po minulém zážitku člověk tomu dává naději a on mezitím námi známý Advík se ztrácí před očima :(

  OdpovědětOdpovědět
 71. Tak přemýšlím, jestli to není tím, že ten con organizuje někdo, kdo si neumí představit sebe v kůži návštěvníka. Většina těch věcí by se dala svést na takový problém. Na druhou stranu si zjevně neumí představit sebe ani v kůži nižšího orga, což je divné, to už zavání vyloženou klinickou sociopatií.

  OdpovědětOdpovědět
 72. Opravdu reakce dospělého muže, který zastává důležitou funkci. Čím víc se projevuje, tím víc vypadá jako prvotřídní idiot. Možná by bylo fajn si uvědomit, že právě toto chování štve všechny starší účastníky proti celému Advíku. Mno, ať si užije kinder-akci.

  OdpovědětOdpovědět
 73. chill> Priestor tam nie je lebo tak nie je stavana stranka. Zverejnil to aj na FB. Poprosim ta ak mas k tomu komentar zasli mi ho a ja ho uverejnim do kazdeho postu na FB, ktory Win poskytol, aby si nebola ubrana moznosti reagovat… Akurat si myslim ze Win pravo na reakciu mal a chcel asi pre vsetkych vysvetlit nejake veci. Nechcem diskutovat o tom ako sa kto vyjadruje ty mas svoj styl on svoj.
  Ponukam len moznost ak chces reagovat, tak to sprostredkujem tam kde myslis ze to je treba…

  Aby sa vedelo plne kto som:
  Michal „Saint“ Ďurfina
  prednášajúci na Adviku 2012 a aj skorších ročníkoch a samozrejme aj iných conoch pokiaľ ma tam chcú
  organizátor AnimeShow alebo Comics salónu, konkrétne vedúci Anime sekcie

  OdpovědětOdpovědět
 74. Saint: Ano, je mi jasné, že stojíš na jeho straně, to už jsi nám ukázal. Neříkám, že je moje reakce dokonalá, ale tenhle článek má jasný účel nehledě na to, kolik lidí mě bude mít za debila, a ten účel zatím splňuje. Róbert má asi taky nějaký záměr – ovšem když mi na to, že mu to podkopává autoritu a nic tím nezíská, oznámil „Ja nepotrebujem autoritu. Autoritu potrebuje niekto, kto si nie je sebaisty.“, tak se nešlo než smát. Opravdu, ráda bych věděla, jestli někdy slyšel o významu slova autorita. 8-DDD

  Btw… já si ty komentáře na fb můžu přidat sama, copypaste ještě zvládnu. Ale na fb taky nevidí každý, že. Ovšem já zapomněla… kdo nemá fb, nemá právo zabývat se Advikem. ;)

  OdpovědětOdpovědět
 75. Saint: A btw… jestli jsi kámoš Wina, tak bys mu prokázal větší službu, kdybys mu nějak snesitelně sdělil, že tuhle válku nemá šanci vyhrát a některé věci jsou na nás prostě moc. Nakráčet si do ČR a očekávat, že tu všichni budou skákat, jak on píská, je dost iracionální úvaha. Nevím, co víc ti k tomu říct, zkus přijmout, že i lidi, kterých si vážíš, se můžou pořádně seknout.

  OdpovědětOdpovědět
 76. Tak som si precital jeden blog od CHILL (http://chill.sekai.cz/zivot/advik-2012-akce-soku-a-ponizeni) a rozhodol sa skomentovat niektore tvrdenia. A toto nie je kyberšikana

  Advik 2012 – akce šoků a ponížení

  Letošní report z Adviku (letos to totiž nebyl Advík, nýbrž Advik
  Uz od roku 2010, kedy to Trill zmenil :D btw

  – to prý aby akce byla mezinárodní, ale níže zmíním, co za tou změnou pravděpodobně stojí) bude poněkud netradiční. Ze samotné akce jsem viděla malý kousek jedné přednášky, jinak nic.
  Tak to bude fakt fundovany report, ked nic nevidela :D

  Nechybí mi to. Nejela jsem tam na program, nýbrž proto, abych vypomohla, setkala se s přáteli a zahnala na chvíli svůj každodenní stres, který už se na mně projevuje jak psychicky, tak fyzicky. Tento účel akce splnila, nicméně můj report přesto nebude nijak pozitivní. Zároveň očekávám, že po jeho vydání dostanu ban na Advik až do chvíle, kdy opět změní hlavního organizátora.
  Lol, niekto trpi prehnanym egom, pretoze si mysli, ze my mame cas a potrebu sledovat, koho pustame branou na Advik, pripadne vylepime plagaty s jej fotkou s textom ZAKAZ vstupu? :D Ne, kto sa nevie na Adviku slusne chovat, bude vyvedeny (stalo sa v 2011 cloveku co pestou napadol svoju expriatelku) a na rok sa moze vratit.

  Začnu nejprve tím nudným a pozitivním.
  JJ pozitiva su pre decka …

  Chtěla bych tímto poděkovat Drakarnovi a jeho přítelkyni, sekaistáncům, konožským a Otakulanďákům, kteří dorazili, aby mi dělali společnost za dlouhých večerů (konkrétně Prasátku, Ram, Vesmanovi, Geontovi s Kirachan, Cirdanovi, Sluní, Calime, Quixovi, neznámému fanoušku Naruta č. 1, Telffovi, Dr.Q, Astrakovi se svou přítelkyní, Kalkinovi, Fujisanovi, mJezdcovi, několika neznámým Otakulanďákům č. 2, 3 a 4; a samozřejmě svému milému edimu). Taktéž Zirlandovi s lidmi z recepce, Akiko, Atelwen a Camparimu za to, že mi dali pocit, že alespoň pár rozdrobených částí conu bylo relativně zorganizovaných. Lolitkám v čele s Pet-chan za to, že jsem se v sobotu dopoledne neukousala nudou. Zenymu za hrozny a spolu s Kubíkem taky za to, že jsem měla do koho rýt. No a teď abych se tedy vrhla na to hlavní – proč ten report vlastně píšu.
  Napis rovno, aby si ulavila svojmu egu a isla ho pomstit. Jak slachetne :D

  Jak jsem již řekla, na Advik jsem se přihlásila, abych tam vypomohla. Nebaví mě na conech prosedět celý čas na programu, a lidi, se kterými se bavím, tam taky obvykle nebývají pořád. Navíc takové práce na conech jsou skvělým způsobem, jak se odreagovat. Tak jsem tedy napsala mail organizátorům, že tamchci něco (a je jedno co)
  Zapamatajte si tuto cast. Delat neco a jedno co

  dělat a že už mám takové a takové zkušenosti z předchozích Advíků, Animefestu a Akiconu (to je důležité).
  Nic extra nad cim by sa dalo plesat v provnani s ostatnymi. btw.

  Asi o měsíc (!)
  Ano, volame vsetkym naraz, nevolame kazdemu hned.
  Poznamka pre Romana: Daj nabuduce nejaky konkretny datum, kedy budes volat, nech je to uplne jasne. Dakujem.

  později mi zavolalo slovenské číslo, jakýsi pan Roman Táborský
  Jakysi pan, ktory je na strankach v Kontaktoch oznaceny, ze to ma na starosti Mrs.Sherlock :D

  , že jsem přijata do organizace a že se mám podívat na facebook, kde jsou všechny důležité informace. Trošku mě zarazilo, že ony důležité informace očividně nejsou dostupné nikde jinde, tudíž pokud nemám facebook, tak ať jdu… víte kam.
  Hmm pripomina mi situaciu spred par rokov, ked sme mali tieto informace na webstranke. To sa ludia stazovali, ze ak nemaju internet, tak nech idu viete kam. Svet sa nikdy nezmeni

  Nicméně jsem to neřešila,
  Mam pocit, ze o odstavec vyssie ano

  nepotřebovala jsem. Smířeně jsem tedy čekala na informace o tom, co kdy budu mít na starosti. Tři dny před začátkem akce, v neděli večer, jsem dostala sms, že orgové mají být ve středu po poledni na místě
  Citujem SMS: „PO tomto stretnuti (v stredu) budeme vozit material do KC Zahrada“ a teda v stredu prebehla priprava priestorov Adviku a uvodne zaskolenie. Malo to vyznam. A v stredu sme si to odmakali do polnoci.

  a ve čtvrtek v 7:30 se začne připravovat con.
  Vo stvrtok uz nebolo toho vela na praci.

  Připojena k tomu byla zpráva, že máme odpovědět, jak se dostavíme a jestli potřebujeme ubytování. A opět na slovenské číslo.
  O ake prekvapenie, ze sa opat ozval ten clovek, co ma ludi na starosti. A opat zo svojho cisla. What a surprise

  Hlavou mi projelo další wtf, když jsem přemýšlela
  no comment

  , proč tam ty orgy nahání tak brzo a že nebudou mít co dělat.
  Makali do polnoci, asi to malo vyznam a nikto ich tam nevolal zbytocne.

  A navíc – očividně si všichni musíme plýtvat peníze a psát na slovenská telefonní čísla.

  Zaplatit max 1-5Kc o SMS naviac, aby ste dostali ubytko zadarmo a vedeli sme vam zabezpecit jedlo, tak to je fakt problem.
  Poznamka pre Romana: Pls nabuduce tam dopis, ze dostanu za tu SMS 5Kc. Thanks

  Opět jsem to tak nějak přešla s tím, že se nad tím asi příliš pozastavuji, a domluvila jsem se, že přijdu o něco později ve čtvrtek.
  Teda po 2 zaskoleniach, kde sa podavali podstatne informacie. A po tom ,co vsetci staffaci priestory pripravili. Priprava Adviku bola hotova vo stvrtok cca okolo 9:00. (Za co vsetkych nesmierne chvalim. Modri boli tento rok uzasni.). Tzn nechala si ostatnych odmakat pripravu a moc si teda nepomohla.

  A tak jsem tedy dorazila ve čtvrtek před devátou hodinou. Rozpisy služeb, které měly ve středu být hotové, se nakonec dělaly až na místě,
  Prave kvli ludom co dorazili az vo stvrtok, aby kazdy dostal stejnu sancu sa dostat na nejaky post

  přičemž jsem se sice dozvěděla, že mám službu každý den dopoledne
  Teda pol dna. Conovy den ma 12h, tzn 6 hodin. Nechcem aby ludia makali nonstop, takze pol dna pracuju na cone a pol dna si uzivaju con. Tak to mame vymyslene.

  (zajímavé, protože v těch strašně důležitých informacích na fb bylo, že pracujeme jen dva dny,
  4 pol dni su dokopy???? 2 dni. What a surprise! Skusime matematicky 4×0,5=2 :D

  , což při řešení na místě organizátoři raději taktně zamlčeli),
  WTF???

  ale i přes několikanásobný dotaz mi nikdo nebyl schopen sdělit, co jsem vlastně zač a co tedy dělám (dokonce ani zhruba).
  Hmm asi to bude jazykova bariera, ked je nejasne: „Pomocne operativne prace, tzn ked nieco bude treba, tak vas to posleme riesit, inak mate volno“.

  A přesně jak jsem očekávala… do otevření recepce (se zpožděním v 16:30) nebylo na místě vůbec co dělat.
  What a surprise, ked si nechala vsetkych makat za teba uz v stredu :D

  No, orgové měli totiž jiné, velmi závažné starosti. Dostáváme se k nejlepšímu.
  To ano, je to vyvrcholenie tychto myslienkovych pochodov. V podstate je to fakt jeden velmi kompaktny myslienkovy system.

  V ten samý den ráno dojel taky Christof (pro ty, co neví, kdo to je – šéf Animefestu), aby pomohl s nějakými věcmi. Přinesl s sebou taky nějaké pohlednice z letošního Animefestu, které mu zbyly, aby je mohl rozdat tady a nepřišly nazmar. A tak je odložil na jednom stolku s tím, že si je lidé mají rozebrat.
  K tomuto sa vyjadrim nizsie. Nemam proti tomu nic, ked sa niekto spyta na povolenie, tak ako to slusne spravil Akicon, Armycon, Jazykova Skola Japonstiny, atd.

  Shodou okolností jsem u toho stolku seděla já a zanedlouho okolo něj prošel šéf Adviku, pan Róbert Žittňan (Slovák – to je důležité)
  Pozorovacia schopnost slecny Chill, ze som Slovak su brilantne, ze si to 2 roky niekto nevsimol :D

  , zvaný Žitler (má to na triku a řeknu vám, sedí to přesně).
  Ano, tesi ma to :D Dakujem skvelej Nagat!

  Snad jsem v životě neviděla směšnější scénu než tu, kdy přišel, začal hysterčit, že ten strašný Christof mu přišel na con, a rozkázal, aby všechny věci s logem Animefestu byly vysbírány a přineseny na „velitelství“, že to na jeho conu nemá co dělat. A bohužel, tuhle špinavou práci jsem musela vykonat právě já. Animefest tak dostal ban a byla mu oficiálně vyhlášena válka.
  No tak toto je epicke miesto, kde sa rozpisem.

  Na uvod. V pripade, ze nejak ina akce (vcetne FF) chce mat na nasom cone letaky, plagaty, nepovieme nie. Povieme ano, v pripade, ze sa spytate vam to radi povolime. Hovori sa tomu slusnost. V pripade, ze niekto dojde a len tak tam hodi plagaty, letaky, tak ich zbierame. V pripade, ze mam cas, tak dojdem za dotycnou osobou, vysvetim jej to, a v priapde ze o to poziada dodatocne, tak ich znovu rozlepime a vratime na miesto.

  A teraz k tomu ,ze Animefest dostal ban a bola mu vyhlasena valka. To je kravina, ja by som nic take nepovedal ani pod vplyvom alkoholu. Asi by som najradsej napisal ,ze slecna asi bere drogy a ma bujnu fantaziu, ale nespravim to.

  Vyjadrim sa k Animefestu a k Christofovi konecne, a pokusim sa to spravit minimalisticky, tak aby som Christofa nedehonestoval, pretoze to nemam v plane a vzdy som s nim mal v minulosti korektny vztah. To ze som mal a mam ostru vymenu nazorov s Hintzu je pravda, ale na Christofa to nema z mojho pohladu vplyv, pretoze ostatni ludia nemozu za jednoho Hintzu.

  Ale teda k veci. Videl som letaciky a Christofa, ktory mal na ruke pasku pre organizatorov a vystavovatelov na cone. Bola to paska s logom GAME EXPO/AnimeSHOW, standardny navstevnici mali pasku s logom ADVIK. Nemal som Christofa v sezname ludi, co maju mat tuto pasku. Nechcel som to riesit sposobom, ze dojdem za nim a spytam sa ho do oci, preco ju ma. Tym by som u neho mohol vzbudit pocit, ze tam nie je vitany, pripadne jeho vypomoc na akci je nezelana. (Actually mi na festivale nevadi a pomoc by bola vitana, ako od kazdeho ochotneho cloveka). Tak som zacal zistovat, kto ho pustil a ani Campari mi nevedel najpr povedat. Potom mi modri, co pasky rozdavali dali info ,ze sa nahlasil k Hudobnym hram. Tak som si zavolal Laca s Hud Hier, aby mi to len potvrdil. Ten vyhlasil ,ze toho cloveka v zivote nevidel a siel sah o spytat od koho je. Neviem aky bol obsah ich rozhovoru, ale vysledok bol ten, ze Laco Christofa vyviedol k vchodu, nech tam pocka. Laco mi dal info, ze udajnepatri ku Konzolovym hram. Tak som si dal zavolat veduceho konzolovych hier Rybicku – Radek Kriz (aka. veduci technik AnimeFestu BTW :D ). Davalo to zmysel, su obaja z Brna a su vo vedeni AnimeFestu. Tak som sa rybicku spytal ci je od neho. V pripade, ze ano tak proti tomu nic nemam. Nedavam obmedzenie na jeho pomocnikov v hrach, pretoze som presvedceny ,ze Rybicka ma velmi dobre fungujuci tym a som rad, ze s nami je. Problem nastal ,ze Rybicka ho zaprel, povedla ,ze medzi jeho ludi nepatri. Tak som Rybickovi povedal, ze vec sa ma takto. Ja proti Christofovi a AF osobne nic nemam. Kludne nech si tu da letaciky, len sa treba spytat. A co sa tyka jeho, ako veducemu AF kludne dam volny vstup z ucty k jeho dobrej praci. Ja nepotrebujem jeho prachy a jeho pritomnost mi nijak nevadi, staci sa vsak len vopred spytat na vstup a dostane ho automaticky, len nech proste sa nesnazi takto preklznut dnu pod zamienkou ,ze pracuje pre nas. Tak potom som ja Rybicka a Rin sli spolocne za Christofom, kde som mu cele toto zopakoval, pustil som ho dnu a letaciky som dal rozniest naspat na povodne miesto, kde ich Christof dal. Podobne u nas mozu mat letaciky, plagaty a zadarmo vstup ludia z vedenia Akiconu a aj AnimeFestu. Ja som za to ,aby cony spolupracovali, nepovazujem ich za konkurenciu.

  Možná ještě směšnější bylo, že nějaký ubohý návštěvník s páskou z Animefestu na ruce si díky němuodnesl z Adviku velmi nepříjemný zážitek.Tak to mi je luto. Som ochotny sa mu osobne ospravedlnit.

  V tu chvíli už jsem věděla, že tenhle člověk se mým přítelem nikdy nestane.
  Uprimne, po tom co je v tomto texte, nie je zas tak o co stat

  Snažila jsem se nediskriminovat
  Ani ne …

  , měla jsem ráda Advik, protože tam na mě v předchozích letech byli hodní, byla tam sranda a taky to byla akce, kde jsem byla poprvé organizátorem.Měla jsem ráda Animefest, protože jsem tam něčeho dosáhla,
  Niektore zle jazyky tvrdia ,ze si chodila (a vsetko co k tomu patri) s hl. orgom AF (H). Ale vzhladom na to, ze ma tieto drby nezaujimaju, tak ich neberem do uvahy. Moze to byt kludne aj lez a bolo by nefer to pouzivat ako fakt.

  protože to je con, na kterém tvrdě a neúnavně dře parta schopných lidí jen proto, aby pár šílencům poskytla pár dní kvalitní zábavy. Oba dva také proto, že mi poskytovaly skvělou příležitost odreagovat se, mít ze sebe dobrý pocit, udělat kus práce, užít si nějakou srandu a potkat spoustu zajímavých lidí.Nehledě na to, jací tam zrovna pracovali lidé, obě akce pro mě hodně znamenaly. A teď mě nějaký Žitler bude štvát proti Animefestu? Skutečně?
  Nikto ta proti AF nestval. A hore som to rozpisal. Chceme aby ceske cony spolupracovali, to ze si to nepochopila je bohuzial teraz nas problem, kedze musim davat na pravu mieru tvoje tvrdenia, ktore si si ani neudelala namahu overit.

  Tak a teď něco pro pobavení. Nejsem si jistá, jestli si toho hlavní organizátoři všimli, ale sponzorem Adviku byl mj. i časopis Pevnost, jehož jedno číslo putovalo do rukou každého návštěvníka conu. A právě v tomhle jednom čísle byla velká A4 reportáž z Animefestu. Tak co, měla jsem je návštěvníkům zase sebrat a donést je hlavním orgům?
  Len pre pobavenie tu reportaz pisala Miyu, jedna z hl. organizatorov AnimeSHOW a Comics Salonu, teda nas clovek. a pozor je to SLOVENKA (to je dolezite :D) . Takze asi keby nam to vadilo, tak tam tu pevnost nemame a nepise sa na nu pozitivny report. LOL

  Další kapitola conu. Ještě v ten samý den jsem se dozvěděla, že nejen že hlavní organizátoři conu jsou zamindrákovaní blbci
  Takze aby sa vedelo Ja, Roman (ja a Roman sme Slovaci – to je dolezite), Akiko, Rin, Alasak, Lukas a Vojta Cepelak sme zamindrakovani blbci.

  , ale navíc ještě nesmyslně buzerují nižší organizátory. Jednu slečnu za to, že vylepila plakáty jinak, než se jim to zrovna líbilo,

  Moment. nalepit plakat velkeho formatu A2 tak ,ze ho nalepis jednou paskou v strede hore a druhou v strede dolu. Miesto toho, aby ich uchytil cez 4 rohy, sposobilo to, ze z plagatov boli po pol hodine zrolovane valce. Kedze zadna strana plagatu bola biela, boli to len biele valce. Asi zmysel plagatov je to ,aby boli rozprestrene na plocho a ludia mohli citat prednu stranu. Alebo sa mylim? Je zmysel lepit biele valce? To bola fakt nezmyselna buzerace. WOW , smekam.

  mě s edim za to, že jsme si víc jak jednou chtěli jít do orgovské místnosti pro své vlastní věci (chápete to, jaké si sakra děláme právo chodit si pro vlastní věci?).
  K tomuto sa neviem vyjadrit. Ja som to urcite nebol, ale pri logike celeho tohto textu, za tym moze byt aj nieco ine.

  A to jsme na tom byli ještě dobře, protože pro návštěvníky neexistoval žádný prostor, kam si věci mohli uložit, museli si všechno nosit s sebou, i když měli třeba dvě obří tašky plné cosplaye.
  Pre cosplayistov bola miestnost, kde si svoje veci nechal napr Gundam. Takze toto tvrdenie absolutne neni pravda. navstevnici si mohli nechat veci na skole alebo kolejich. Posledny den, ked nosili navstevnici velke tasky a spacaky (odubytovali sa z Koleje a Skoly a nemohli ich tam logicky nechat), sme im dali k dispozicii 2 miestnosti na ich veci. Este stale si myslite, ze report apozorovanie tejto slecny je ok?

  Mnohé jiné organizátory buzerovali za jiné věci, ale nepamatuji si je.
  A ja som videl ruzoveho slona v cosplayi ichiga a nepamatam si kde …

  Nicméně valná většina modrých organizátorů vám pravděpodobně dokáže vyjmenovat alespoň jednu či dvě věci, za které je oranžoví Slováci zbuzerovali.Ja nemam na starosti ludi a teda ich nebuzerujem. Naviac som mal od druheho dna prasknutu sliznicu v hrdle, tak som len s velkymi bolestami dokazal zo seba dostat hlasnejsi zvuk. Takze som ani NEMOHOL kricat. Co z toho vyplyva? Ludi ma na starosti Roman (ten slovak – to je dolezite), Akiko, Zirland a Alasak. Tak slovenski oranzovi … wait 1 slovensky a 3 cesky. W T F ?

  Poslední pálka přišla, když jsem seděla na recepci a Žitler přišel s tím, že máme respektovat, že slovenští organizátoři jsou zde takzvaně na zaučování, takže oni pracovat nemusí, že na práci jsou tu ti čeští.
  Wait. ja som dosiel a povedal ,ze slovaci (s vynimkou mna a Romana) su tu na dovolenke a v pripade ,ze nieco treba su tu ako zalozna sila. Aby som to vysvetlil. Ludia, ktori dobre makaju na Adviku maju zadarmo vstupne a ubytovanie na nasich conoch na Slovensku. Opacne slovaci, ktori makaju na Slovensku maju volny vstup a ubytovanie na Adviku. Je to nieco ako odmena a podakovanie za dobru pracu. Musim podotknut, ze tito ludia su blazni a hlasia sa do sluzby aj ked pracovat nemusia a radi pomozu, ked ich o to poziadame. Akurat nechapem, kde holcina vyhrabal slovo zaucovani, ale zase uz ma nic neprekvapuje. Tato informacia na nejakom tom zaskolovani uz bola BTW, ale slecna CHILL tam nebola.

  V tu chvíli jsem akci přejmenovala na Protektorát a došel mi plný význam jeho přezdívky.
  Co myslis, preco sme Alasaka premenovali na Esesáka a Rin na Rinharda? :D

  A také toho, proč Advík už není Advík, ale jen Advik.
  To ti teda trvalo dlhe 3 roky, nez si pochopila, preco Trill premenoval Advík na Advik.

  Všimněte si jeho nového loga – je tam nad i takové C v kolečku.
  Ty vole uz 2 roky. Pozorovanice schopnosti supermana.

  To proto, že tohle C patří jednomu z conů, které Žitler pořádá na Slovensku (asi Comics Salónu?)
  Super dedukce …

  a vyskytuje se v logu každého z conů, které pořádá.
  IstroCON a GAME EXPO ne … bude v tomto texte nieco spravne?

  To aby se vědělo, že tenhle con je vlastně jen součástí sítě conů, které všechny patří jemu. Jinými slovy, jedná se o Protektorát.
  Mafia and Cthulhu actually

  Tímto bych tedy chtěla říct, že na Advik se nedostavím a nepodpořím ho, dokud nezmění hlavní organizátory.
  Diky bohu!

  Jestli jsem kdy nadávala na Trilenida, tímto se mu omlouvám, protože byl zlatý a já ho chci zpátky.
  Actually komentar Trilla k tomtu je nereplikovatelny. V kazdom pripade si v minulosti na neho furt nadavala a teraz ho chvalis. Holt charakter :D

  Na tomto conu mi nikdo nepoděkoval za zásluhy (ano, taky nebylo proč
  Schizofrenia?

  , protože až na jedno utření stolů a vytření podlah na záchodech jsem žádnou skutečnou práci neudělala. Chodila jsem po conu, o práci jsem žádala a nikdo pro mě žádnou neměl)
  Si stazuj. Ale zvlastne, ze ked na konci praca bola si zahadne zmizla ako duch …

  , oranžoví do mě jen ryli, ponížili mě i ostatní, kteří s dobrými úmysly přijeli vypomoct,do mě celý con ryli
  Cim konkretne TEBA ponizili a ryli? Hmm zvlastne, ze nic konkretne …

  a ještě , že se neusmívám. Usmívali byste se?
  Tak tohto som bol svedkom, a Roman to rozpraval ako vtip, ze ma rad ludi co sa usmievaju. Ale radsej no comment.
  Poznamka pre ROMANA: Nehovor vtipy, mozes tym niekoho urazit.

  Já měla svůj úsměv vyhrazený pro návštěvníky
  Správne, tak to ma byt. Aj ked nie sme McDonalds a teda nemame to povinne.

  (kteří letos byli skvělí, chovali se slušně a ode mě mají obrovskou pochvalu) a přátele.Toto je pravda. Navstevnici boli skveli, slusni a velmi dobre sa nam s nimi spolupracovalo. Boli ste uzasni.

  Nechápu moc, proč nikomu nedošlo, že slečna, která do (povinného) motivačního dopisu napsala, že byla na vyšších pozicích na spoustě conů a má už celkem dost zkušeností, bude mít asi trošku jiné nároky a nenechá si podobné zacházení líbit.
  Tak a teraz je ten magicky moment, ked pripomeniem vetu z uvodu autorky: „Tak jsem tedy napsala mail organizátorům, že tamchci něco (a je jedno co)“ . Preco niektori ludia trpia absenciou sebakritiky a realneho ohodnotenia svojich schopnosti. Skor mampocit, ze tu je zranene ego, a realne niekto dostane od nas poziciu na zaklade toho ako nas presvedci svojim vykonom a nie len kecov. A myslim, ze v tomto mi ceski organizatori daju plne za pravdu, pretoze ocenujeme na zaklade prace.

  Na druhou stranu slovenským organizátorům pravděpodobně nedošlo víc věcí – totiž že tohle už je na nás moc a čeští organizátoři si tohle líbit nenechají.
  Hmm preco mam zvlastny pocit, ze opakuje slova Hintzu. Nemala si s nim nieco? Ale aj keby nie, tak v tvojom pripade to zhriem. Nemala si takmer ziadnu pracu, dosla si po zaskoleni a nemala informacie, nechala si tu hlavnu cast pomoci odmakat ostatnych za teba, ked ta bolo na konci treba si zmizla a nechala makat ,tych co tam ostali do 23:00. (Dakujem BTW vsetkym). Nemam pocit, ze by som na TEBA krical alebo sa k tebe akokolvek moralne previnil. Pokial je problem ,ze som si neklakol, neplazil sa po zemi a nepusinkoval ti boty, tak to je nieco na com sa nezhodneme. V kazdom pripade, kazdy modry dostal a dostane adekvatne podakovanie, pretoze tneto rok sme boli s drvivou vacsinou velmi spokojny a nemam pocit, ze by niekto na ludi krical, buzeroval ich, a bol k nim neprijemny. A ocividne podla tvojho reportu ani na teba nie.

  Za mě – jsem zvědavá, jak dlouho tahle akce s tímhle vedením ještě vydrží.
  Tesime sa na dalsi rok…

  Příští rok se uvidíme v hospodě. ;)
  Chudak majitel hospody, o rok bude musiet citat takyto report na seba …

  Ospravedlnujem sa, ak sa to niekoho dotklo, ale proste toto bolo prilis aj na mna. Nemam rad, ked ludia uvadzaju nepravdy a este maju pocit zadostucinenia ich sirit a ublizovat inym.

  Zitler (Slovak – je to dolezite)Tak som si precital jeden blog od CHILL (http://chill.sekai.cz/zivot/advik-2012-akce-soku-a-ponizeni) a rozhodol sa skomentovat niektore tvrdenia. A toto nie je kyberšikana

  Advik 2012 – akce šoků a ponížení

  Letošní report z Adviku (letos to totiž nebyl Advík, nýbrž Advik
  Uz od roku 2010, kedy to Trill zmenil :D btw

  – to prý aby akce byla mezinárodní, ale níže zmíním, co za tou změnou pravděpodobně stojí) bude poněkud netradiční. Ze samotné akce jsem viděla malý kousek jedné přednášky, jinak nic.
  Tak to bude fakt fundovany report, ked nic nevidela :D

  Nechybí mi to. Nejela jsem tam na program, nýbrž proto, abych vypomohla, setkala se s přáteli a zahnala na chvíli svůj každodenní stres, který už se na mně projevuje jak psychicky, tak fyzicky. Tento účel akce splnila, nicméně můj report přesto nebude nijak pozitivní. Zároveň očekávám, že po jeho vydání dostanu ban na Advik až do chvíle, kdy opět změní hlavního organizátora.
  Lol, niekto trpi prehnanym egom, pretoze si mysli, ze my mame cas a potrebu sledovat, koho pustame branou na Advik, pripadne vylepime plagaty s jej fotkou s textom ZAKAZ vstupu? :D Ne, kto sa nevie na Adviku slusne chovat, bude vyvedeny (stalo sa v 2011 cloveku co pestou napadol svoju expriatelku) a na rok sa moze vratit.

  Začnu nejprve tím nudným a pozitivním.
  JJ pozitiva su pre decka …

  Chtěla bych tímto poděkovat Drakarnovi a jeho přítelkyni, sekaistáncům, konožským a Otakulanďákům, kteří dorazili, aby mi dělali společnost za dlouhých večerů (konkrétně Prasátku, Ram, Vesmanovi, Geontovi s Kirachan, Cirdanovi, Sluní, Calime, Quixovi, neznámému fanoušku Naruta č. 1, Telffovi, Dr.Q, Astrakovi se svou přítelkyní, Kalkinovi, Fujisanovi, mJezdcovi, několika neznámým Otakulanďákům č. 2, 3 a 4; a samozřejmě svému milému edimu). Taktéž Zirlandovi s lidmi z recepce, Akiko, Atelwen a Camparimu za to, že mi dali pocit, že alespoň pár rozdrobených částí conu bylo relativně zorganizovaných. Lolitkám v čele s Pet-chan za to, že jsem se v sobotu dopoledne neukousala nudou. Zenymu za hrozny a spolu s Kubíkem taky za to, že jsem měla do koho rýt. No a teď abych se tedy vrhla na to hlavní – proč ten report vlastně píšu.
  Napis rovno, aby si ulavila svojmu egu a isla ho pomstit. Jak slachetne :D

  Jak jsem již řekla, na Advik jsem se přihlásila, abych tam vypomohla. Nebaví mě na conech prosedět celý čas na programu, a lidi, se kterými se bavím, tam taky obvykle nebývají pořád. Navíc takové práce na conech jsou skvělým způsobem, jak se odreagovat. Tak jsem tedy napsala mail organizátorům, že tamchci něco (a je jedno co)
  Zapamatajte si tuto cast. Delat neco a jedno co

  dělat a že už mám takové a takové zkušenosti z předchozích Advíků, Animefestu a Akiconu (to je důležité).
  Nic extra nad cim by sa dalo plesat v provnani s ostatnymi. btw.

  Asi o měsíc (!)
  Ano, volame vsetkym naraz, nevolame kazdemu hned.
  Poznamka pre Romana: Daj nabuduce nejaky konkretny datum, kedy budes volat, nech je to uplne jasne. Dakujem.

  později mi zavolalo slovenské číslo, jakýsi pan Roman Táborský
  Jakysi pan, ktory je na strankach v Kontaktoch oznaceny, ze to ma na starosti Mrs.Sherlock :D

  , že jsem přijata do organizace a že se mám podívat na facebook, kde jsou všechny důležité informace. Trošku mě zarazilo, že ony důležité informace očividně nejsou dostupné nikde jinde, tudíž pokud nemám facebook, tak ať jdu… víte kam.
  Hmm pripomina mi situaciu spred par rokov, ked sme mali tieto informace na webstranke. To sa ludia stazovali, ze ak nemaju internet, tak nech idu viete kam. Svet sa nikdy nezmeni

  Nicméně jsem to neřešila,
  Mam pocit, ze o odstavec vyssie ano

  nepotřebovala jsem. Smířeně jsem tedy čekala na informace o tom, co kdy budu mít na starosti. Tři dny před začátkem akce, v neděli večer, jsem dostala sms, že orgové mají být ve středu po poledni na místě
  Citujem SMS: „PO tomto stretnuti (v stredu) budeme vozit material do KC Zahrada“ a teda v stredu prebehla priprava priestorov Adviku a uvodne zaskolenie. Malo to vyznam. A v stredu sme si to odmakali do polnoci.

  a ve čtvrtek v 7:30 se začne připravovat con.
  Vo stvrtok uz nebolo toho vela na praci.

  Připojena k tomu byla zpráva, že máme odpovědět, jak se dostavíme a jestli potřebujeme ubytování. A opět na slovenské číslo.
  O ake prekvapenie, ze sa opat ozval ten clovek, co ma ludi na starosti. A opat zo svojho cisla. What a surprise

  Hlavou mi projelo další wtf, když jsem přemýšlela
  no comment

  , proč tam ty orgy nahání tak brzo a že nebudou mít co dělat.
  Makali do polnoci, asi to malo vyznam a nikto ich tam nevolal zbytocne.

  A navíc – očividně si všichni musíme plýtvat peníze a psát na slovenská telefonní čísla.

  Zaplatit max 1-5Kc o SMS naviac, aby ste dostali ubytko zadarmo a vedeli sme vam zabezpecit jedlo, tak to je fakt problem.
  Poznamka pre Romana: Pls nabuduce tam dopis, ze dostanu za tu SMS 5Kc. Thanks

  Opět jsem to tak nějak přešla s tím, že se nad tím asi příliš pozastavuji, a domluvila jsem se, že přijdu o něco později ve čtvrtek.
  Teda po 2 zaskoleniach, kde sa podavali podstatne informacie. A po tom ,co vsetci staffaci priestory pripravili. Priprava Adviku bola hotova vo stvrtok cca okolo 9:00. (Za co vsetkych nesmierne chvalim. Modri boli tento rok uzasni.). Tzn nechala si ostatnych odmakat pripravu a moc si teda nepomohla.

  A tak jsem tedy dorazila ve čtvrtek před devátou hodinou. Rozpisy služeb, které měly ve středu být hotové, se nakonec dělaly až na místě,
  Prave kvli ludom co dorazili az vo stvrtok, aby kazdy dostal stejnu sancu sa dostat na nejaky post

  přičemž jsem se sice dozvěděla, že mám službu každý den dopoledne
  Teda pol dna. Conovy den ma 12h, tzn 6 hodin. Nechcem aby ludia makali nonstop, takze pol dna pracuju na cone a pol dna si uzivaju con. Tak to mame vymyslene.

  (zajímavé, protože v těch strašně důležitých informacích na fb bylo, že pracujeme jen dva dny,
  4 pol dni su dokopy???? 2 dni. What a surprise! Skusime matematicky 4×0,5=2 :D

  , což při řešení na místě organizátoři raději taktně zamlčeli),
  WTF???

  ale i přes několikanásobný dotaz mi nikdo nebyl schopen sdělit, co jsem vlastně zač a co tedy dělám (dokonce ani zhruba).
  Hmm asi to bude jazykova bariera, ked je nejasne: „Pomocne operativne prace, tzn ked nieco bude treba, tak vas to posleme riesit, inak mate volno“.

  A přesně jak jsem očekávala… do otevření recepce (se zpožděním v 16:30) nebylo na místě vůbec co dělat.
  What a surprise, ked si nechala vsetkych makat za teba uz v stredu :D

  No, orgové měli totiž jiné, velmi závažné starosti. Dostáváme se k nejlepšímu.
  To ano, je to vyvrcholenie tychto myslienkovych pochodov. V podstate je to fakt jeden velmi kompaktny myslienkovy system.

  V ten samý den ráno dojel taky Christof (pro ty, co neví, kdo to je – šéf Animefestu), aby pomohl s nějakými věcmi. Přinesl s sebou taky nějaké pohlednice z letošního Animefestu, které mu zbyly, aby je mohl rozdat tady a nepřišly nazmar. A tak je odložil na jednom stolku s tím, že si je lidé mají rozebrat.
  K tomuto sa vyjadrim nizsie. Nemam proti tomu nic, ked sa niekto spyta na povolenie, tak ako to slusne spravil Akicon, Armycon, Jazykova Skola Japonstiny, atd.

  Shodou okolností jsem u toho stolku seděla já a zanedlouho okolo něj prošel šéf Adviku, pan Róbert Žittňan (Slovák – to je důležité)
  Pozorovacia schopnost slecny Chill, ze som Slovak su brilantne, ze si to 2 roky niekto nevsimol :D

  , zvaný Žitler (má to na triku a řeknu vám, sedí to přesně).
  Ano, tesi ma to :D Dakujem skvelej Nagat!

  Snad jsem v životě neviděla směšnější scénu než tu, kdy přišel, začal hysterčit, že ten strašný Christof mu přišel na con, a rozkázal, aby všechny věci s logem Animefestu byly vysbírány a přineseny na „velitelství“, že to na jeho conu nemá co dělat. A bohužel, tuhle špinavou práci jsem musela vykonat právě já. Animefest tak dostal ban a byla mu oficiálně vyhlášena válka.
  No tak toto je epicke miesto, kde sa rozpisem.

  Na uvod. V pripade, ze nejak ina akce (vcetne FF) chce mat na nasom cone letaky, plagaty, nepovieme nie. Povieme ano, v pripade, ze sa spytate vam to radi povolime. Hovori sa tomu slusnost. V pripade, ze niekto dojde a len tak tam hodi plagaty, letaky, tak ich zbierame. V pripade, ze mam cas, tak dojdem za dotycnou osobou, vysvetim jej to, a v priapde ze o to poziada dodatocne, tak ich znovu rozlepime a vratime na miesto.

  A teraz k tomu ,ze Animefest dostal ban a bola mu vyhlasena valka. To je kravina, ja by som nic take nepovedal ani pod vplyvom alkoholu. Asi by som najradsej napisal ,ze slecna asi bere drogy a ma bujnu fantaziu, ale nespravim to.

  Vyjadrim sa k Animefestu a k Christofovi konecne, a pokusim sa to spravit minimalisticky, tak aby som Christofa nedehonestoval, pretoze to nemam v plane a vzdy som s nim mal v minulosti korektny vztah. To ze som mal a mam ostru vymenu nazorov s Hintzu je pravda, ale na Christofa to nema z mojho pohladu vplyv, pretoze ostatni ludia nemozu za jednoho Hintzu.

  Ale teda k veci. Videl som letaciky a Christofa, ktory mal na ruke pasku pre organizatorov a vystavovatelov na cone. Bola to paska s logom GAME EXPO/AnimeSHOW, standardny navstevnici mali pasku s logom ADVIK. Nemal som Christofa v sezname ludi, co maju mat tuto pasku. Nechcel som to riesit sposobom, ze dojdem za nim a spytam sa ho do oci, preco ju ma. Tym by som u neho mohol vzbudit pocit, ze tam nie je vitany, pripadne jeho vypomoc na akci je nezelana. (Actually mi na festivale nevadi a pomoc by bola vitana, ako od kazdeho ochotneho cloveka). Tak som zacal zistovat, kto ho pustil a ani Campari mi nevedel najpr povedat. Potom mi modri, co pasky rozdavali dali info ,ze sa nahlasil k Hudobnym hram. Tak som si zavolal Laca s Hud Hier, aby mi to len potvrdil. Ten vyhlasil ,ze toho cloveka v zivote nevidel a siel sah o spytat od koho je. Neviem aky bol obsah ich rozhovoru, ale vysledok bol ten, ze Laco Christofa vyviedol k vchodu, nech tam pocka. Laco mi dal info, ze udajnepatri ku Konzolovym hram. Tak som si dal zavolat veduceho konzolovych hier Rybicku – Radek Kriz (aka. veduci technik AnimeFestu BTW :D ). Davalo to zmysel, su obaja z Brna a su vo vedeni AnimeFestu. Tak som sa rybicku spytal ci je od neho. V pripade, ze ano tak proti tomu nic nemam. Nedavam obmedzenie na jeho pomocnikov v hrach, pretoze som presvedceny ,ze Rybicka ma velmi dobre fungujuci tym a som rad, ze s nami je. Problem nastal ,ze Rybicka ho zaprel, povedla ,ze medzi jeho ludi nepatri. Tak som Rybickovi povedal, ze vec sa ma takto. Ja proti Christofovi a AF osobne nic nemam. Kludne nech si tu da letaciky, len sa treba spytat. A co sa tyka jeho, ako veducemu AF kludne dam volny vstup z ucty k jeho dobrej praci. Ja nepotrebujem jeho prachy a jeho pritomnost mi nijak nevadi, staci sa vsak len vopred spytat na vstup a dostane ho automaticky, len nech proste sa nesnazi takto preklznut dnu pod zamienkou ,ze pracuje pre nas. Tak potom som ja Rybicka a Rin sli spolocne za Christofom, kde som mu cele toto zopakoval, pustil som ho dnu a letaciky som dal rozniest naspat na povodne miesto, kde ich Christof dal. Podobne u nas mozu mat letaciky, plagaty a zadarmo vstup ludia z vedenia Akiconu a aj AnimeFestu. Ja som za to ,aby cony spolupracovali, nepovazujem ich za konkurenciu.

  Možná ještě směšnější bylo, že nějaký ubohý návštěvník s páskou z Animefestu na ruce si díky němuodnesl z Adviku velmi nepříjemný zážitek.Tak to mi je luto. Som ochotny sa mu osobne ospravedlnit.

  V tu chvíli už jsem věděla, že tenhle člověk se mým přítelem nikdy nestane.
  Uprimne, po tom co je v tomto texte, nie je zas tak o co stat

  Snažila jsem se nediskriminovat
  Ani ne …

  , měla jsem ráda Advik, protože tam na mě v předchozích letech byli hodní, byla tam sranda a taky to byla akce, kde jsem byla poprvé organizátorem.Měla jsem ráda Animefest, protože jsem tam něčeho dosáhla,
  Niektore zle jazyky tvrdia ,ze si chodila (a vsetko co k tomu patri) s hl. orgom AF (H). Ale vzhladom na to, ze ma tieto drby nezaujimaju, tak ich neberem do uvahy. Moze to byt kludne aj lez a bolo by nefer to pouzivat ako fakt.

  protože to je con, na kterém tvrdě a neúnavně dře parta schopných lidí jen proto, aby pár šílencům poskytla pár dní kvalitní zábavy. Oba dva také proto, že mi poskytovaly skvělou příležitost odreagovat se, mít ze sebe dobrý pocit, udělat kus práce, užít si nějakou srandu a potkat spoustu zajímavých lidí.Nehledě na to, jací tam zrovna pracovali lidé, obě akce pro mě hodně znamenaly. A teď mě nějaký Žitler bude štvát proti Animefestu? Skutečně?
  Nikto ta proti AF nestval. A hore som to rozpisal. Chceme aby ceske cony spolupracovali, to ze si to nepochopila je bohuzial teraz nas problem, kedze musim davat na pravu mieru tvoje tvrdenia, ktore si si ani neudelala namahu overit.

  Tak a teď něco pro pobavení. Nejsem si jistá, jestli si toho hlavní organizátoři všimli, ale sponzorem Adviku byl mj. i časopis Pevnost, jehož jedno číslo putovalo do rukou každého návštěvníka conu. A právě v tomhle jednom čísle byla velká A4 reportáž z Animefestu. Tak co, měla jsem je návštěvníkům zase sebrat a donést je hlavním orgům?
  Len pre pobavenie tu reportaz pisala Miyu, jedna z hl. organizatorov AnimeSHOW a Comics Salonu, teda nas clovek. a pozor je to SLOVENKA (to je dolezite :D) . Takze asi keby nam to vadilo, tak tam tu pevnost nemame a nepise sa na nu pozitivny report. LOL

  Další kapitola conu. Ještě v ten samý den jsem se dozvěděla, že nejen že hlavní organizátoři conu jsou zamindrákovaní blbci
  Takze aby sa vedelo Ja, Roman (ja a Roman sme Slovaci – to je dolezite), Akiko, Rin, Alasak, Lukas a Vojta Cepelak sme zamindrakovani blbci.

  , ale navíc ještě nesmyslně buzerují nižší organizátory. Jednu slečnu za to, že vylepila plakáty jinak, než se jim to zrovna líbilo,

  Moment. nalepit plakat velkeho formatu A2 tak ,ze ho nalepis jednou paskou v strede hore a druhou v strede dolu. Miesto toho, aby ich uchytil cez 4 rohy, sposobilo to, ze z plagatov boli po pol hodine zrolovane valce. Kedze zadna strana plagatu bola biela, boli to len biele valce. Asi zmysel plagatov je to ,aby boli rozprestrene na plocho a ludia mohli citat prednu stranu. Alebo sa mylim? Je zmysel lepit biele valce? To bola fakt nezmyselna buzerace. WOW , smekam.

  mě s edim za to, že jsme si víc jak jednou chtěli jít do orgovské místnosti pro své vlastní věci (chápete to, jaké si sakra děláme právo chodit si pro vlastní věci?).
  K tomuto sa neviem vyjadrit. Ja som to urcite nebol, ale pri logike celeho tohto textu, za tym moze byt aj nieco ine.

  A to jsme na tom byli ještě dobře, protože pro návštěvníky neexistoval žádný prostor, kam si věci mohli uložit, museli si všechno nosit s sebou, i když měli třeba dvě obří tašky plné cosplaye.
  Pre cosplayistov bola miestnost, kde si svoje veci nechal napr Gundam. Takze toto tvrdenie absolutne neni pravda. navstevnici si mohli nechat veci na skole alebo kolejich. Posledny den, ked nosili navstevnici velke tasky a spacaky (odubytovali sa z Koleje a Skoly a nemohli ich tam logicky nechat), sme im dali k dispozicii 2 miestnosti na ich veci. Este stale si myslite, ze report apozorovanie tejto slecny je ok?

  Mnohé jiné organizátory buzerovali za jiné věci, ale nepamatuji si je.
  A ja som videl ruzoveho slona v cosplayi ichiga a nepamatam si kde …

  Nicméně valná většina modrých organizátorů vám pravděpodobně dokáže vyjmenovat alespoň jednu či dvě věci, za které je oranžoví Slováci zbuzerovali.Ja nemam na starosti ludi a teda ich nebuzerujem. Naviac som mal od druheho dna prasknutu sliznicu v hrdle, tak som len s velkymi bolestami dokazal zo seba dostat hlasnejsi zvuk. Takze som ani NEMOHOL kricat. Co z toho vyplyva? Ludi ma na starosti Roman (ten slovak – to je dolezite), Akiko, Zirland a Alasak. Tak slovenski oranzovi … wait 1 slovensky a 3 cesky. W T F ?

  Poslední pálka přišla, když jsem seděla na recepci a Žitler přišel s tím, že máme respektovat, že slovenští organizátoři jsou zde takzvaně na zaučování, takže oni pracovat nemusí, že na práci jsou tu ti čeští.
  Wait. ja som dosiel a povedal ,ze slovaci (s vynimkou mna a Romana) su tu na dovolenke a v pripade ,ze nieco treba su tu ako zalozna sila. Aby som to vysvetlil. Ludia, ktori dobre makaju na Adviku maju zadarmo vstupne a ubytovanie na nasich conoch na Slovensku. Opacne slovaci, ktori makaju na Slovensku maju volny vstup a ubytovanie na Adviku. Je to nieco ako odmena a podakovanie za dobru pracu. Musim podotknut, ze tito ludia su blazni a hlasia sa do sluzby aj ked pracovat nemusia a radi pomozu, ked ich o to poziadame. Akurat nechapem, kde holcina vyhrabal slovo zaucovani, ale zase uz ma nic neprekvapuje. Tato informacia na nejakom tom zaskolovani uz bola BTW, ale slecna CHILL tam nebola.

  V tu chvíli jsem akci přejmenovala na Protektorát a došel mi plný význam jeho přezdívky.
  Co myslis, preco sme Alasaka premenovali na Esesáka a Rin na Rinharda? :D

  A také toho, proč Advík už není Advík, ale jen Advik.
  To ti teda trvalo dlhe 3 roky, nez si pochopila, preco Trill premenoval Advík na Advik.

  Všimněte si jeho nového loga – je tam nad i takové C v kolečku.
  Ty vole uz 2 roky. Pozorovanice schopnosti supermana.

  To proto, že tohle C patří jednomu z conů, které Žitler pořádá na Slovensku (asi Comics Salónu?)
  Super dedukce …

  a vyskytuje se v logu každého z conů, které pořádá.
  IstroCON a GAME EXPO ne … bude v tomto texte nieco spravne?

  To aby se vědělo, že tenhle con je vlastně jen součástí sítě conů, které všechny patří jemu. Jinými slovy, jedná se o Protektorát.
  Mafia and Cthulhu actually

  Tímto bych tedy chtěla říct, že na Advik se nedostavím a nepodpořím ho, dokud nezmění hlavní organizátory.
  Diky bohu!

  Jestli jsem kdy nadávala na Trilenida, tímto se mu omlouvám, protože byl zlatý a já ho chci zpátky.
  Actually komentar Trilla k tomtu je nereplikovatelny. V kazdom pripade si v minulosti na neho furt nadavala a teraz ho chvalis. Holt charakter :D

  Na tomto conu mi nikdo nepoděkoval za zásluhy (ano, taky nebylo proč
  Schizofrenia?

  , protože až na jedno utření stolů a vytření podlah na záchodech jsem žádnou skutečnou práci neudělala. Chodila jsem po conu, o práci jsem žádala a nikdo pro mě žádnou neměl)
  Si stazuj. Ale zvlastne, ze ked na konci praca bola si zahadne zmizla ako duch …

  , oranžoví do mě jen ryli, ponížili mě i ostatní, kteří s dobrými úmysly přijeli vypomoct,do mě celý con ryli
  Cim konkretne TEBA ponizili a ryli? Hmm zvlastne, ze nic konkretne …

  a ještě , že se neusmívám. Usmívali byste se?
  Tak tohto som bol svedkom, a Roman to rozpraval ako vtip, ze ma rad ludi co sa usmievaju. Ale radsej no comment.
  Poznamka pre ROMANA: Nehovor vtipy, mozes tym niekoho urazit.

  Já měla svůj úsměv vyhrazený pro návštěvníky
  Správne, tak to ma byt. Aj ked nie sme McDonalds a teda nemame to povinne.

  (kteří letos byli skvělí, chovali se slušně a ode mě mají obrovskou pochvalu) a přátele.Toto je pravda. Navstevnici boli skveli, slusni a velmi dobre sa nam s nimi spolupracovalo. Boli ste uzasni.

  Nechápu moc, proč nikomu nedošlo, že slečna, která do (povinného) motivačního dopisu napsala, že byla na vyšších pozicích na spoustě conů a má už celkem dost zkušeností, bude mít asi trošku jiné nároky a nenechá si podobné zacházení líbit.
  Tak a teraz je ten magicky moment, ked pripomeniem vetu z uvodu autorky: „Tak jsem tedy napsala mail organizátorům, že tamchci něco (a je jedno co)“ . Preco niektori ludia trpia absenciou sebakritiky a realneho ohodnotenia svojich schopnosti. Skor mampocit, ze tu je zranene ego, a realne niekto dostane od nas poziciu na zaklade toho ako nas presvedci svojim vykonom a nie len kecov. A myslim, ze v tomto mi ceski organizatori daju plne za pravdu, pretoze ocenujeme na zaklade prace.

  Na druhou stranu slovenským organizátorům pravděpodobně nedošlo víc věcí – totiž že tohle už je na nás moc a čeští organizátoři si tohle líbit nenechají.
  Hmm preco mam zvlastny pocit, ze opakuje slova Hintzu. Nemala si s nim nieco? Ale aj keby nie, tak v tvojom pripade to zhriem. Nemala si takmer ziadnu pracu, dosla si po zaskoleni a nemala informacie, nechala si tu hlavnu cast pomoci odmakat ostatnych za teba, ked ta bolo na konci treba si zmizla a nechala makat ,tych co tam ostali do 23:00. (Dakujem BTW vsetkym). Nemam pocit, ze by som na TEBA krical alebo sa k tebe akokolvek moralne previnil. Pokial je problem ,ze som si neklakol, neplazil sa po zemi a nepusinkoval ti boty, tak to je nieco na com sa nezhodneme. V kazdom pripade, kazdy modry dostal a dostane adekvatne podakovanie, pretoze tneto rok sme boli s drvivou vacsinou velmi spokojny a nemam pocit, ze by niekto na ludi krical, buzeroval ich, a bol k nim neprijemny. A ocividne podla tvojho reportu ani na teba nie.

  Za mě – jsem zvědavá, jak dlouho tahle akce s tímhle vedením ještě vydrží.
  Tesime sa na dalsi rok…

  Příští rok se uvidíme v hospodě. ;)
  Chudak majitel hospody, o rok bude musiet citat takyto report na seba …

  Ospravedlnujem sa, ak sa to niekoho dotklo, ale proste toto bolo prilis aj na mna. Nemam rad, ked ludia uvadzaju nepravdy a este maju pocit zadostucinenia ich sirit a ublizovat inym.

  Zitler (Slovak – je to dolezite)

  OdpovědětOdpovědět
 77. Vzhladom na to, ze na strankach skutocne technicka moznost na diskusiu nie je. Tak som to zo stranky zmazal a dal sem. Bude to tak korektne.

  OdpovědětOdpovědět
 78. Tak to nie je… Viem na čo poukazuješ a to, že tu sa dá vyjadriť pričom na stránke Adviku nie. ale chcel som len poukázať na to,že to tak je stále. Reakcie na články sa dajú robiť buď cez guestbook alebo facebook. Viem, že ho nemá každý a mrzí ma to.
  A poviem ti tiež, že nestojím na ničej strane. Verím, že je kúsok pravdy na každej a to robím vždy…akurát som zástanca iného jednania a je mi jedno z ktorej strany pozri si teraz komentáre na FB. A to, že som vždy mediátor ti povie aj Win aj iní čo ma poznajú a niekedy mi za to nadávajú, ale som taký a nikto ma nezmení.

  Ide mi o akciu ako takú, ktorá podľa mňa toľko zlého nemala. Ja čo poznám oboch chalanov tak viem, že prijmú aj kritiku, lebo niekoľko krát som ich sám zkritizoval, že niečo nebolo dobre. Tak si podľa mňa mala tú možnosť aj na akcií. Taktiež aj z nižších pozícií sa dajú veci meniť. Ako príklad môžem uviesť svoje sekcie na slovensku kde sa snažím vylepšovať veci sám aj na vlastné náklady…
  Ak na teba niekto kričal, alebo niekoho iného tak ma to mrzí, lebo tak sa k ľuďom nespráva, ale niekedy stres nepustí. Takto sme napríklad s dlhoročnou kamarátkou na seba nakričali na jednom ročníku…stalo sa a vysvetlili sme si to. Nemyslím, že je to mierené ako zhadzaovanie a tak to treba aj brať…
  Áno myslím, že Winove vyjadrenie cez oficiálnu stránku Adviku nie je najšťastnejšie, ani najlepšie sformulované a invektívy mohol vynechať. Ide mi o to, že tiež tam na niektoré veci odpovedá ako sa stali a tiež podľa toho čo píše má na to aj svedkov

  Mňa najviac mrzí, že sa ľudia pracujúci na jednej akcií, ktorí by mali ťahať za jeden povraz nevedia zhodnúť, porozprávať normálne a riešiť problémy konštruktívne

  OdpovědětOdpovědět
 79. A nebo jsi to udělal prostě proto, že se bojíš ještě větší ostudy… až přijde vhodná chvíle, tak ten screen vytáhnu. :)

  OdpovědětOdpovědět
 80. Nemá někdo zálohu? Na tomhle odkazu už nic není… http://www.advik.cz/index.php?page=show&id=126&sk

  A tu dlouhou ságu nad tímhle příspěvkem si musím přečíst až se vrátím z práce, věřím, že je to velice záživné. Každopádně potom, co jsem si četl toto https://www.facebook.com/WINNOWING/posts/3999109570096 mi přijde pan Zittnan jako ubohý člověk… tak uvidíme po přečtení textu výše, zda-li platí „útok je nejlepší obrana“.

  OdpovědětOdpovědět
 81. To že sa môžu seknúť beriem a viem to a Win sám by ti povedal, že minulý rok som mu nejaké veci aj povedal ohľadne Adviku. Tento rok zase nemôžem reagovať na niektoré problémy, lebo som ich nezažil…preto by ste si ich mali vyrozprávať a vyriešiť vy. Akurát, že podobnou komunikáciou sa k riešeniu nedostane bližšie ani jedna strana…hoci nepísané pravidlo je, že zákazník je pán a preto by organizátor mal ustúpiť, ale pochop, že tiež sa nemôže nechať urážať. Ano niektoré formulácie aj u teba nie sú najštastnejšie…

  OdpovědětOdpovědět
 82. Saint: Ok, no… tak to asi vidíš jako Akiko, no. Já shazovat celou akci nechci. Věř mi, že tady jsou lidi všímaví – už jsem to řekla jinde, řeknu to i tady – výtek k Adviku jako takovému jsem našla velmi pomálu, většinou je to jen „nechci tam, protože tam orgují ti a ti“. To je celkem dobrý přístup, řekla bych. Nikdo nebude chtít na akci, kde je čeká buzerace. Spousta lidí tam navíc byla taky a potvrdila mi, co už jsem řekla. Takže se prostě vehementně snažíme o to, aby se něco změnilo. Možná trochu násilně, ale když to jinak nejde… (a já opravdu nevidím jinou cestu. Za každou cenu jednat bezkonfliktně, to mi přijde kontraproduktivní)

  OdpovědětOdpovědět
 83. chill: Nemyslím si, že by se hned mělo mluvit o nějaké válce proti slovenským orgům a o tom, že češi si to líbit nenechají a pod. Věřím, že spousta lidí si Advík užila. Osobně vidím několik míst, kde to skřípe a myslím, že kdyby na tom orgové zapracovali, tak by nebyl problém to zlepšit. Stačilo by mít podobný přístup jako třeba Saint. Slušné chování a snaha zlepšovat sebe i con je základ. Drobná zlepšení jsem letos i zaznamenala, slušné chování až na výjimky bohužel ne. Ale vyhlašovat hned válku? Proč? My máme svou zkušenost, která nás odradila od další návštěvy, ale pokud má někdo jinou zkušenost, ať si na Advík chodí a ať si ho organizátoři dělají jak chtějí. A pokud nastane zlepšení, ráda se vrátím.

  OdpovědětOdpovědět
 84. Ruchie: Dobře no, tak mám říct, že je tohle pro něj prohraná bitva? To už je zažitější vyjádření… prostě buď změnit přístup, nebo se stáhnout. Ale jinak myslím, že zuřiví barbaři jako já jsou potřeba. Jak říkám… nevěřím, že umírněným přístupem se cokoliv zlepší. Existuje jen velmi málo lidí, kterým se to takhle povedlo. Včera jsem dostala několik děkovných dopisů o tom, že je dobře, že se konečně aspoň někdo ozval. Lidi jsou pasivní a mně se to nelíbí. Tak se s tím peru takhle a občas řeknu i něco hodně troufalého.

  OdpovědětOdpovědět
 85. ono je zaujímavé toto všetko čítať, nechápem čo z toho máte…aj keď na budúci rok neprídete nemyslím, že sa to počtu návštevníkov nejako dotkne, lebo vždy príde niekto nový a btw. povedzme úprimne žiadna práca nie je dokonalá, ak sa ti to nepáčilo, tak prosím, ale hádať sa tu cez komentáre…baví vás to? čo máte 13? (dúfam, že nie :D)

  OdpovědětOdpovědět
 86. chill: kdoví, možná se novému vedení tady podaří zakotvit na stálo, jen budou mít trochu menší návštěvnost. :) a neboj, taky jsem napsala něco, co se některým nelíbilo. :)

  OdpovědětOdpovědět
 87. Ratman, Deirh, chill:
  Není zač, jsem rád, že je to nějakým způsobem zajímavé a přínosné. :-) Z některých internetových diskuzí jsem už docela zvyklý mnohé raději archivovat, lépe se pak člověk může bránit nějakým nařčením, lžím a překrucováním dříve vyřčeného. A tady se to ještě spojilo s jevem, kdy se jeden druhému snaží něco vysvětlit, popsat nějaký jev, přičemž ten druhý ale odvádí řeč jinam, nemluví k věci a tazatel najednou kouká, že musí přejít do jakési ofenzívy a ještě jednodušeji a co nejobšírněji (aby se vyvrátily pokud možno všechny varianty špatného výkladu) vysvětlovat a vysvětlovat, což je pochopitelně marné. K „dokonalosti“ chybělo už jen to, aby se tam objevil nějaký stoupenec „protistrany“ a řekl, že já píši hrozné bláboly, že je to strašně dlouhé a že to ani nemá cenu číst (proč je to asi sakra tak dlouhé?!). :-)
  No, ale to jistě popisuji jen to, s čím se tady mnohý také již setkal. :-)

  O letošním Adviku nemohu moc mluvit, po loňské zkušenosti mě přešla chuť tam jít (definitivní rozhodnutí padlo, když jsem viděl, jak se i letos informuje a jedná s lidmi). Ale co se týče minulého ročníku, jak před ním, tak v jeho průběhu (nejen co člověk viděl kolem sebe, ale třeba i slyšel na posezení s organizátory (přítomen Róbert Žittňan, Roman Táborský, Alasak, XSoft, Rin a snad ještě někdo, občas někdo z nich odešel a zase se vrátil), kde tedy bylo jen pár lidí, ale ani se moc nedivím) a poté po akci na různých místech četl a porovnal si informace, které byly v průběhu času člověku předkládány (ano, mnohé pro jistotu raději archivováno), pak docela jen koukal, jak si někdy dost protiřečí nebo jsou to vyloženě nepravdy a lži, to vše občas proložené nějakou tou uštěpačnou poznámkou či urážkou. Působilo to dost nepěkně. Tak jsem byl na letošní ročník dost zvědav, sice je to nyní jen pohled neúčastníka, ale mnohé si po předešlých zkušenostech dokáži živě představit a jen se ukazuje, že některé věci (a lidé) se opravdu k lepšímu nezlepšily. A nevím, jestli mám ještě doufat v nějaké zlepšení.

  Ale abych nemluvil jen tak naprázdno, ještě něco pro zajímavost:
  rozhovor s Róbertem Žittňanem ze dne 12. 8. 2011
  http://www.animedream.estranky.sk/clanky/zaujimavosti/besedy-o___-_cast-iii__.html

  Povšimněte si prosím, že pod článkem není diskuze. Ale byla tam (možná že si hintzu vzpomene, že tam také něco psal). Ještě tak dopoledne 14. srpna, téhož dne večer už nebyla. Před smazáním tam byl někým z těch stránek napsáno, že pokud diskuze v tom duchu, jak se tam odvíjela (zejména kritika organizace Adviku), nebude ukončena, bude tomu učiněna přítrž (tento a jeden předcházející komentář mi naneštěstí utekly). První dva komentáře byly nějaké připomínky od Nya-chan Production a reakce Žittňana, pak už na nic nereagoval. Dovolím si sem dát mé komentáře, které jsem tam tehdy psal (pro podporu svých výše uvedených tvrzení). Kdyby měl někdo zájem o celou diskuzi, rád poskytnu.

  http://imagelink.cz/images/advik2011rozhovorsei.png

  Proč to sem vlastně vše píši? Už je to přeci rok stará záležitost. Ale ono to tak nějak souvisí i s rokem letošním a zřejmě i s tím příštím. A některé věci by zcela zapadnout neměly.

  OdpovědětOdpovědět
 88. tady se toho sešlo O.o ale víte co se říká: nekrmte trolly :D holt to vypadá že v současný době se investice vyplatí do jiných akcí.. já mám doteď někde schovaný úžasný plakát KILL TRIL, asi si ho začnu hýčkat jako vzpomínku na svůj první a nejlepší advík (a nejspíš taky poslední) xD

  jinak je zvláštní, že v případě, že se ozve tolik lidí, si někdo stále může připadat, že má jako jediný pravdu – roztomile ješitné, a utvrdila mě v tom rage reaction přesně toho typu, kdy člověk sám sebe parádně shodí, protože se netrefil do významu slov vtipná ironie.. vymazávání komentářů se taky asi nedá považovat za zrovna přímé chování, takže pan Žittňan si řeže větev sám pod sebou… myslím, že ho v tom klidně můžeme nechat, a za sebe jen doporučuju zjistit co znamená záhadné slovo „feedback“ :)

  OdpovědětOdpovědět
 89. „Pardon, nechce se mi hledat a přemýšlet, co a jak mám změnit. “ možná by bylo dobré to udělat a začít u sebe

  OdpovědětOdpovědět
 90. Asi po sedmině jsem ten Žitlerův textík vzdal…nechce někdo vypracovat nějaké stručné shrnutí?…

  OdpovědětOdpovědět
 91. ROZHODOL SOM SA SKOMENTOVAT NIEKTORE TVRDENIA

  >Uz od roku 2010, kedy to Trill zmenil :D
  Bylo to tam uz predtim, ale změna nebyla žádný aktivní proces nebo rozhodnutí. Rozhodně to nebyla preferovaná možnost, Vikend nedává v Češtině smysl a zní to daleko míň libozvučně.

  >Tak to bude fakt fundovany report, ked nic nevidela :D
  Víš, o tom ten report tak trochu je. Je to lepší když nemá zkreslené vnímání conu třeba nějakou kvalitní přednáškou kterou tam mohla vidět, s jejímž zpracováním by organizace samotná neměla nic společného. Takhle mluví přímo o práci kterou jsi odvedl TY a říká, že byla špatná.

  >JJ pozitiva su pre decka …
  Ta pozitiva, o kterých tam mluví, jsou její kamarádi. Tudíž jsou pro tebe ta pozitiva nudná, protože s conem nesouvisí. Jak jsi to mohl nepochopit? Je ti dvanáct?

  >Lol, niekto trpi prehnanym egom, pretoze si mysli, ze my mame cas a potrebu sledovat, koho pustame branou na Advik, pripadne vylepime plagaty s jej fotkou s textom ZAKAZ vstupu? :D Ne, kto sa nevie na Adviku slusne chovat, bude vyvedeny (stalo sa v 2011 cloveku co pestou napadol svoju expriatelku) a na rok sa moze vratit.
  >Napis rovno, aby si ulavila svojmu egu a isla ho pomstit. Jak slachetne :D
  -Má naprosté právo očekávat takhle předsudečné jednání kvůli tomu, jak ses choval ohledně Animefestu. A taky http://en.wikipedia.org/wiki/Psychological_projection

  >Mam pocit, ze o odstavec vyssie ano
  Etymologie se může jít vycpat i se svojí vlastní etymologií, všechna slova znamenají to co jimi člověk myslí když je vysloví. Ty se jí v tomhle bodě ani nesnažíš rozumět co řekla a jenom děláš blbou poznámku a chytáš se stébla příležitosti jí mohl urazit. Uděláš to v tom textu ještě několikrát.

  >Zapamatajte si tuto cast. Delat neco a jedno co
  -Fór je v tom, že jí tady vadí, že nedělala nic. Pravděpodobně nevěděla, že se po půlnoci ještě bude něco dělat a nikdo jí nic neřekl. Takže šla domů – to se dá pochopit.

  >Nic extra nad cim by sa dalo plesat v provnani s ostatnymi. btw.
  -Ve finále to vypadá že by se její pracovní zkušenosti docela šikly když jsi tam přibral tolik zelenáčských slovenských a zhusta neschopných a líných wannabe orgů na zácvik.

  >Hmm pripomina mi situaciu spred par rokov, ked sme mali tieto informace na webstranke. To sa ludia stazovali, ze ak nemaju internet, tak nech idu viete kam. Svet sa nikdy nezmeni
  -Mezi tím nemít internet a nemít facebook je veliký rozdíl. Prosím, prosím, moc tě prosím, nepředstírej že jsi tak hloupý abych ti musel vysvětlovat v čem ten rozdíl spočívá.

  >Ano, volame vsetkym naraz, nevolame kazdemu hned.
  Poznamka pre Romana: Daj nabuduce nejaky konkretny datum, kedy budes volat, nech je to uplne jasne. Dakujem.
  -Ale ona si nestěžuje že jí nevoláte jako jedinci, ona si stěžuje, že voláte pozdě.

  >Vo stvrtok uz nebolo toho vela na praci.
  Takže sám uznáváš, že ta SMS lhala.

  >Na uvod. V pripade, ze nejak ina akce (vcetne FF) chce mat na nasom cone letaky, plagaty, nepovieme nie. Povieme ano, v pripade, ze sa spytate vam to radi povolime. Hovori sa tomu slusnost. V pripade, ze niekto dojde a len tak tam hodi plagaty, letaky, tak ich zbierame. V pripade, ze mam cas, tak dojdem za dotycnou osobou, vysvetim jej to, a v priapde ze o to poziada dodatocne, tak ich znovu rozlepime a vratime na miesto.A teraz k tomu ,ze Animefest dostal ban a bola mu vyhlasena valka. To je kravina, ja by som nic take nepovedal ani pod vplyvom alkoholu. Asi by som najradsej napisal ,ze slecna asi bere drogy a ma bujnu fantaziu, ale nespravim to.
  -Že jsi dostal záchvat ohledně Animefestu jsem slyšel z velkého množství zdrojů a všechny to popisovaly stejně. Asi bereš drogy a máš bujnu fantaziu(Uvědomuješ si vůbec, jak ohromně hnusná urážka tohle je, třeba pro mě? ‚mohl bych říct „XYZ“ ale neudělám to‘ je mimochodem trapný eristický trik, jak něco říct a nenest za to následky).

  >Nikto ta proti AF nestval. A hore som to rozpisal. Chceme aby ceske cony spolupracovali, to ze si to nepochopila je bohuzial teraz nas problem, kedze musim davat na pravu mieru tvoje tvrdenia, ktore si si ani neudelala namahu overit.
  -Jak si může ověřit něco co máš v hlavě a neudělal jsi doteď nic, čím bys ten úmysl naznačil? Zase jednou si pleteš pojmy a dojmy.

  >Pre cosplayistov bola miestnost, kde si svoje veci nechal napr Gundam. Takze toto tvrdenie absolutne neni pravda. navstevnici si mohli nechat veci na skole alebo kolejich. Posledny den, ked nosili navstevnici velke tasky a spacaky (odubytovali sa z Koleje a Skoly a nemohli ich tam logicky nechat), sme im dali k dispozicii 2 miestnosti na ich veci. Este stale si myslite, ze report apozorovanie tejto slecny je ok?
  -Rozhodně, koresponduje s mými vlastními informacemi. Cosplayeři si zhusta stěžovali na nepřítomnost šatny. Pravděpodobně chyba organizace, pokud tam ta místnost byla, nikdo jim o tom neřekl. Opovaž se mi říct, že mluvíš o té, co se otevřela v Neděli.

  >Schizofrenia?
  -Zjevně Ironia.

  >Niektore zle jazyky tvrdia ,ze si chodila (a vsetko co k tomu patri) s hl. orgom AF (H). Ale vzhladom na to, ze ma tieto drby nezaujimaju, tak ich neberem do uvahy. Moze to byt kludne aj lez a bolo by nefer to pouzivat ako fakt.
  -Wow, tohle tam dokonce ani vůbec nemá co dělat a nedá se z toho při vší snaze vyvodit vůbec nic. Kdybych měl hádat cos tím myslel, snažil ses o eristický argument ad hominem(kdy říkáš vlastně ‚nemáš pravdu, protože jsi debil‘ – vlastnosti člověka nesouvisí s tím co říká v rámci diskuze, všimni si, že se s tebou všichni bavíme i když si všichni myslíme, že jsi debil) ale nějak jsi ho nedokázal dát dohromady, nebo nechtěl, protože by to pak byla moc zjevná urážka. Ale jak říkám, jenom hádám.

  >K tomuto sa neviem vyjadrit. Ja som to urcite nebol, ale pri logike celeho tohto textu, za tym moze byt aj nieco ine.
  -Ten samý případ.

  >Tak to mi je luto. Som ochotny sa mu osobne ospravedlnit.
  -Pozdě, tos měl udělat tam.

  >Takze aby sa vedelo Ja, Roman (ja a Roman sme Slovaci – to je dolezite), Akiko, Rin, Alasak, Lukas a Vojta Cepelak sme zamindrakovani blbci.
  -Zase chytáš za slovíčka a dáváš jí do úst něco, co říct podle všeho nechtěla. Napsala, že třeba Akiko a Rin odvedly dobrou práci, což je fakt.

  >Tak a teraz je ten magicky moment, ked pripomeniem vetu z uvodu autorky: „Tak jsem tedy napsala mail organizátorům, že tamchci něco (a je jedno co)“ . Preco niektori ludia trpia absenciou sebakritiky a realneho ohodnotenia svojich schopnosti. Skor mampocit, ze tu je zranene ego, a realne niekto dostane od nas poziciu na zaklade toho ako nas presvedci svojim vykonom a nie len kecov. A myslim, ze v tomto mi ceski organizatori daju plne za pravdu, pretoze ocenujeme na zaklade prace.

  Pro svoje vlastní dobro by sis asi měl přečíst http://en.wikipedia.org/wiki/Antisocial_personality_disorder a možná ještě http://en.wikipedia.org/wiki/Histrionic_personality_disorder , i když tady si nejsem tak jistý – ale rozhodně si musíš přečíst http://en.wikipedia.org/wiki/Eristic . Není to s tebou až tak moc v háji, ale pro naše účely ty tabulově škatulkové projevy sociopatie začínají lézt fakt až moc na povrch, kroť se. Nakonec nám může být dost jedno co si myslíš, jde nám o to co děláš a zdá se nám zvenku, že to zkrátka neděláš dobře. Rádi bychom ti pomohli s tvým problémem, všem by pak bylo líp.

  (Jinak nejsem doopravdy v centru dění takže nemůžu odpovědět na všechno, ale tenhle člověk působí tak pomateně, že ve mě vyvolává bizarní zvědavost. Rozebírat ho je sranda – možná je to napřeskáčku, sorry, bylo toho moc. Každopádně i když někdo vede prohranou bitvu, pořád je třeba dotáhnout bitvu s ním do konce aby jí doopravdy prohrál)

  >Ospravedlnujem sa, ak sa to niekoho dotklo, ale proste toto bolo prilis aj na mna. Nemam rad, ked ludia uvadzaju nepravdy a este maju pocit zadostucinenia ich sirit a ublizovat inym.
  -Takže tě to bolí? Jsi ublížený? Máš somatický projev? Wow.

  OdpovědětOdpovědět
 92. Sykysan:
  Na to si osobně netroufám, ale ve skutečnosti to není tak dlouhé, jen je sem ten text vložen dvakrát hned za sebou. Ve skutečnosti je tedy o polovinu kratší. :-)

  Když pominu faktické připomínky pana Žittňana, kdy může třeba mít i pravdu (nevím, nebyl jsem tam, nemohu toto konkrétně hodnotit), tak ale zaráží styl jeho vyjadřování kdy je to téměř neustálý proud povýšenosti, nemístného sarkasmu a urážek (ne tedy vyloženě nadávek, ale urážení tam cítit rozhodně je). Snižovat se k takovému jednání snad není nutné (já jsem asi stále hodně naivní po své vlastní zkušenosti, viz výše, ach jo).

  Silně mě pobavilo toto (netřeba snad dalších slov):

  chill:
  „…měla jsem ráda Advik, protože tam na mě v předchozích letech byli hodní, byla tam sranda a taky to byla akce, kde jsem byla poprvé organizátorem.Měla jsem ráda Animefest, protože jsem tam něčeho dosáhla…“

  Žittňan v reakci na to zde:
  „Niektore zle jazyky tvrdia ,ze si chodila (a vsetko co k tomu patri) s hl. orgom AF (H). Ale vzhladom na to, ze ma tieto drby nezaujimaju, tak ich neberem do uvahy. Moze to byt kludne aj lez a bolo by nefer to pouzivat ako fakt.“

  Žittňan ve svém statusu na Facebooku: „A ta STAFFacka bola uplne super zabavou na barbecue org teamu. Trill sa na ne tiez bavil. TO vies vysoka orgka, ktora sukala so sefom AF :D asi tak vysoka :D“

  OdpovědětOdpovědět
 93. Dodám tu něco jako pozorovatel událostí, co se dějí všude možně na internetu. Diskuze to bývají veskrze velmi divoké. Osobně se mi podařilo vydedukovat z toho, co jsem četl a slyšel, že letošní Advík měl opět problémy s organizací. Zásadní byla neschopnost (jinak to nazvat nejde) komunikace mezi orgy, kteří si nebyli schopni předávat aktuální informace o dění. Hned po tom tu bylo značně nepříjemné chování některých orgů i vůči návštěvníkům (díky neexistenci jmenovek nemůžu poskytnou bližší informace). A když už zmiňuji ty jmenovky, věřte nebo ne, ony mají smysl a docela dost usnadňují identifikaci lidí. Dost to zvyšuje problémy v rámci organizace, když je někdo poslán za někým a ten tu osobu nezná. A osobně souhlasím, že chování pana Žittňana není adekvátní narozdíl od jeho kolegů. A chill to možná trochu přehnala nicméně, když se na to poukazovalo už minulý rok a evidentně se na tom nijak moc nezapracovalo, tak její postoj chápu. A ano nejsem nestranný (znám se s chill, edisonem a hintzu) nicméně se snažím o co nejvyšší objektivitu.

  OdpovědětOdpovědět
 94. DORFL: Tento komentář bylo něco, co u mě pana Žittňana navždy odepsalo. Tedy ne, že bych si o něm doteď podle všech jeho reakcí myslela něco pěkného, ale tato jeho vyjádření byl vrchol nechutnosti.

  Možná by mu měl někdo říct, že na Animfestu se orgové nevybírají podle toho, kdo s kým chodí, ale podle toho, co dotyčný umí. Ale jako já to chápu, no. Když nemám nic, co bych mohl říct k věci, tak prostě zcela jasně naznačím, že se dotyčná kritička na své místo prošukala. Lidi budou znechucení a pohoršení a budou teď řešit, jak to chodí na Animefestu a přestanou řešit Advik. Je to fakt zcela laciné a průhledné.

  A jo, docela mě pobavila i ta formulace „ze si chodila (a vsetko co k tomu patri) s hl. orgom AF (H)“. Musíme totiž diváctvu nenápadně naznačit, že k tomu chození patří i takové zvrhlosti jako je sex. Protože spát se svým přítelem je naprosto strašná a neodpustitelná věc a chill si zaslouží být za to odsouzena. Navíc jasně, dvakrát naznačit, že se dotyčná dostale ke svému místu přes intimní styky s hl. orgem, je jistější než to naznačit jenom jednou. To kdyby lidi byli blbí a nedošlo jim, co tady pan Žittňan šíří.
  A pro mě z toho taky plyne jedno poučení – kdyby se můj přítel podílel na přípravě nějaké akce a byl tam v nějaké vyšší pozici a já bych se na přípravě té akce chtěla podílet také, budu muset přerušit veškerý náš intimní život, abych náhodou nebyla nařčena z toho, že tam jsem z protekce.

  OdpovědětOdpovědět
 95. @DORFL: dakujem za pripomenutie, uz viem kde som mal tu cest prvykrat zazit jeho freespeech styl :)

  OdpovědětOdpovědět
 96. Lidi, děkuju vám za podporu.

  A chtěla bych ještě jednou dodat, že proti Adviku jako takovému nic nemám, a stejně tak si vážím všech organizátorů, kteří se chovali slušně a makali na tom, aby ta akce stála aspoň trochu za to. I těch slovenských.

  OdpovědětOdpovědět
 97. Chill: Samozřejmost. Ohromně obdivuju Akiko a Campariho za to, co z toho dokázali vybičovat. ADVík mám rád a z akce samotné jsem byl míň znechucený než minulý rok(kdy tam visely všude Cčka a naproti vchodu plakát DA2 – cože?), ale bylo vidět, že poučení z minulého roku bylo jenom částečné a vpodstatě to buďto byly pro hlavního organizátora ústupky, nebo s nimi neměl moc společného.

  OdpovědětOdpovědět
 98. Ach, ta obsese kdo co měl/spal/chodil do školky s hintzuem mě fascinuje. Že by náznaky paranoie?
  Vůbec, takové chování, jednání a přístup k lidem od člověka ve vedoucí(!) funkci je prostě něco, na co u nás v rámci anime fandomu nejsme zvyklí a rozhodně si nemyslím, že by se to mělo někomu tolerovat nebo ho nedej bože omlouvat, zvlášť když to není poprvé(!).

  OdpovědětOdpovědět
 99. Mno jsem rád že sem tě aspon potěšil těmi hrozny :D a určitě si rejpni, od toho tu jsem ;-)

  A je pravda, že Advik se řítí plnou parou do ****.. lesa :D
  Já už taky kašlu na nějaké ORGování, já si užiju své přednášky, lidičky a hospodu :D Lidi ubývají a budou ubývat a nakonec se vrátíme ke starým, dobrým CONům o max 200 lidech a bude nám hej =^_^=

  Přemýšlím, že bych objednal jiste prostory s pípou a vyhlásil ChlastFest Praha :D a ve stejny termin jako Advik.. přidáte se ? xDD pokud k tomu dodám i své přednášky tak Žitler skončil v ČR ou jéééé xDDD

  OdpovědětOdpovědět
 100. Jak se mi do Prahy Zeny nechce bo mame náš Ostrakon a Yakuzu xP tak jen abych potopil žitlera tak bych se tam jel na tvoje přednášky opít xD

  OdpovědětOdpovědět
 101. Zeny: Letní pražský Manifest ovšem vůbec není špatný nápad.:D

  Jinak, dostane se nějak ten Ratmanův rozbor k Židnanovi? IMO by to byla obrovská škoda, kdyby ne.

  OdpovědětOdpovědět
 102. Astrak: Já nevím, jsem si docela jistý, že si přečte dva body a vykašle se na čtení zbytku poněvadž si ho tam dovoluju moc urážet a dělám unáhlené závěry, šlo by to i bez toho.

  Ale kdybych to nedělal takhle jak je to daleko větší sranda, neměl bych už v půlce vůbec energii se s ním bavit.

  Hle, další analogie k napůlovi.

  OdpovědětOdpovědět
 103. Ratman, Astrak : Postnul jsem to na zeď žitňana a něják jejich inteligence nechape asi kdo to psal nebo tak xD…. dělají si prdel z něčeho čemu nejspíše nerozumí ale sem se žitler asi neozve bo je moc odjebán na to aby něco zde napsal xD

  OdpovědětOdpovědět
 104. „Za mě – jsem zvědavá, jak dlouho tahle akce s tímhle vedením ještě vydrží.
  Tesime sa na dalsi rok…“

  No to se těšte… protože podle názorů co teď má většina lidí z komunity, to příště bude ročník poslední… :D:D Aneb už na příští ročník cca 90% lidí (co jsem zatím slyšela a četla) nehodlá dorazit…

  OdpovědětOdpovědět
 105. to Zeny: pokud by to nebyla jen „trucakce“ proti Adviku, tak bychom se s přítelkyní jistojistě zúčastnili :) Nabral bych určitě ještě někoho. Samotného mne napadlo ve stejném termínu naplánovat jinou akci, ale jaksi jsem jen BFU (běžný franta uživatel) conů a neodvážil bych se do toho napřesrok jen tak skočit :)

  Co se týče organizace Adviku apod., tak akce je vždy taková, jaká je jeho hlava. Pán Žittňan mi připomíná jednoho z manažerů, se kterým jsem měl tu smůlu se ve své krátké pracovní historii setkat. Kdo nechce ať dál nečte, Adviku se to moc netýká, následuje pouze popis možného typu lidské bytosti.

  Tento manažer sice velice bryskně a inteligentně dokázal vždy odehrát každý nadhozený míč na smeč, avšak uměl tím okamžitě pohřbít jakékoliv případné konstruktivní argumenty vydávaje je za lež, pomluvu či nepochopení. Dejme tomu, že je to skvělá vlastnost, pokud stojí na vaší straně a ubíjí vaše nepřátele lživými avšak neuvěřitelně přesvědčivými argumenty. Problém ale nastane ve chvíli, kdy začne pálit do vlastních řad. Tento případ nastává velice rychle, ale málokdo si toho zprvu všimne, protože je „okouzlen“ arogancí, přesvědčivostí a snad i „inteligencí“ oněch argumentů. Ve výsledku pak situace vypadá nějak tak, že takovýto člověk, pokud má nějakého nadřízeného nebo pokud se musí někomu zodpovídat (lidem), tak neustále mlží a hází špínu na všechny okolo a vše dementuje ideálně větou „To není tak, jak to vy tady říkáte…“, která sice není argumentem, ale v rukou dobrého řečníka je velice silnou zbraní. Tedy pokud ho načapáte „na švestkách“, tak nemá problém z vás udělat de*ila a všem nalhat, že to on přeci udělat nemohl. Tým takového manažera je ale takovýmito pseudoargumenty totálně v koncích a je zmatený jako roj lesních včel na mýtině. Nastává chaos, kterého dotyčný manažer velice dokonale a se vší elegancí využívá ve svůj prospěch a nahrabání si plusových bodů (případně penízků) a rozhazování další špíny na případné konkurenty.

  Abych to zkrátil – takový člověk jako je výše popsaný manažer nemá žádnou sebereflexi, žádné morální hodnoty a na člověka jakožto bytost z vysoka se*e.

  OdpovědětOdpovědět
 106. Tak jsem tuto diskuzi teď úspěšně dočetl a musím říct že jsem od divení a úsměvů přešel k znechucení pánem přezdívaným Zitler. Popravdě ty obrázky ze smazaných postů tomu dodali na důvěryhodnosti ( Doufám že se osobně nebudu muset dostat do diskuze, kterou bych si pro svou obhojubu takto zálohoval).

  Osobně mi příjde dost nevěřitelné vyjadřovaní Zitlera, jak se může někdo snížit k takovýmto urážkám zvláště když zastává fuknkci na které by měl komunikovat s lidmi to je prostě neodpustitelné. Pravda možná se snižovat nemusel a je tak nízko pořád, pak už ale nechápu vůbec nic. Co na to řekne nějaký sponzor jeho akce? Když mu to někdo přepošle. Lidé kteří přispívají peníze na takovéhle akce by s ním klidně mohli přestat jednat. Takovéhle urážky si přeci někdo na jeho pozici nemůže dovolit nehledě na to jestli je přesvědčený o své pravdě na 100%.

  OdpovědětOdpovědět
 107. *znaveně zvedne hlavu ze stolu* Pročíst se tímhle vším a všemi odkazy tady, gyah.

  Prvně, doufám, že v tom sáhodlouhém příspěvku od Žittňana není nic, co jsem si už nepřečetla na zálohované stránce advíku. Toho, že je tam něco napsáno dvakrát po sobě jsem si všimla při udiveném scrollování horami textu čirou náhodou, díky čemuž jsem se víceméně rozhodla to moc nepřočítat/nesnažit se najít rozdíly nebo nějakou takovou hloupost. Snad jsem o nic nepřišla :D

  Sama za sebe, jakožto jakýsi pozorovatel, co už dva roky na Advíku nebyl můžu říct, že mě má neúčast na té maškarádě zas tak moc netrápí. Po tom, co jsem slyšela minulý rok o Advíku jsem byla zděšena, letos jsem to jaksi očekávala. A očekávání, zdá se, nezklamala. V ročníku 2011 byli lidé naštvaná a kousali na všechny strany, letos, zdá se mi, upadli do jakési apatie, ve které jen postujou cosplay fotky, které se v přinejmenším třetině ani nesnaží tvářit, že jsou z okolí KC Zahrady e_e

  Dál, chci poděkovat Chill a DORFL(ovi, hloupá čeština) za pečlivé zálohování hromady arogantních řečí, díky kterým tu celý večer naštvaně pochoduju sem a tam pokaždé, když se pročtu o kousek dál a mám chuť něco praštit. Notak. Vždyť to snad ani není možný. Ten chlap nemá vychování a kapku taktu. Nope.
  Taky, DORFL: Říkal jsi něco o celé zálohované diskuzi pro ty, co by měli zájem, konkrétně v příspěvku v 12:37. Hu, máš tu zvědavého zájemce! 8D

  OdpovědětOdpovědět
 108. To chill: ciste technicky dotaz, neslo by zaridit strankovani komentaru? Než mi to nacte BlackBerry, tak to strasne dlouho trva :)

  To Bohdan: bohuzel sponzori vetsinou takoveto clanky nectou, ale rozhodne by slyseli na nejaky objektivni report, jakysi „dukazni material“, pod který by se nekdo podepsal a poslal to jako dopis… Ale nevim, jestli by tohle neublizilo vice anime conum než Zittnanovi, sponzori se preci jen hledaji tezko

  OdpovědětOdpovědět
 109. Dear Ratman, rad by som uviedol na pravu mieru tvrdenia ktore uvadzas, mimo to si ma v jednom z nich nazval klamarom ( ci klamem ja alebo moja sms, to je jedno, v pripade ze si to tak nemyslel, vaz lepsie svoje slova). Cisto na vyrovnanie faktov co sa tyka HR a modrych orgov na akcii.

  >Nic extra nad cim by sa dalo plesat v provnani s ostatnymi. btw.
  -Ve finále to vypadá že by se její pracovní zkušenosti docela šikly když jsi tam přibral tolik zelenáčských slovenských a zhusta neschopných a líných wannabe orgů na zácvik.

  K tomuto – slovenski ludia tam nie su na to aby sa zacvicovali, ale na to aby zacvicovali, chalani co tam pre mna robili patria k top z mojho bratislavskeho timu. Neviem kde si prisiel na to ze slovaci boli lenivi a wannabe, chalani naozaj odmakali skoro cely con bez toho aby sa zastavili. Neserie ma ze urazas mna, serie ma ze dehonestuje kvalitnu pracu inych ludi.

  >Hmm pripomina mi situaciu spred par rokov, ked sme mali tieto informace na webstranke. To sa ludia stazovali, ze ak nemaju internet, tak nech idu viete kam. Svet sa nikdy nezmeni
  -Mezi tím nemít internet a nemít facebook je veliký rozdíl. Prosím, prosím, moc tě prosím, nepředstírej že jsi tak hloupý abych ti musel vysvětlovat v čem ten rozdíl spočívá.

  Je moje rozhodnutie davat info o staff nabore na fb. Je to jedna z najjednoduchsich variant ako dostat informacie k ludom a upozornit ich na to ze sa nieco deje. Well, verim ze su aj ine media na komunikaciu, ale fb je postacujuci. ( Ale rad privitam argumenty preco by to tak byt nemalo).

  >Ano, volame vsetkym naraz, nevolame kazdemu hned.
  Poznamka pre Romana: Daj nabuduce nejaky konkretny datum, kedy budes volat, nech je to uplne jasne. Dakujem.
  -Ale ona si nestěžuje že jí nevoláte jako jedinci, ona si stěžuje, že voláte pozdě.

  Moja chyba, nova praca vela povinnosti, nestihal som.

  >Vo stvrtok uz nebolo toho vela na praci.
  Takže sám uznáváš, že ta SMS lhala.

  Za to ze vo stvrtok sme mali veci relativne skoro hotove mohol fakt, ze sme v stredu mohli zacat s pripravou v KC Zahrada, co nebolo sucastou planu. Nerob zavery, pokial nemas vsetky informacie.

  K ostatnym bodom sa nevyjadrujem.

  OdpovědětOdpovědět
 110. Toegdip: Asi šlo, ale hrozně těžko. Mám tu strašně starou šablonu, kterou jsem si psala sama na koleni. Podotýkám, že o php a jiných jazycích vyjma html a css toho vím opravdu žalostně málo, takže bych to musela studovat… a do toho se mi teď nějak nechce. Plánuju sem nahodit nějakou novou šablonu, ale to asi bude ještě chvíli trvat.

  OdpovědětOdpovědět
 111. Roman: Pokud tví slovenští kolegové dřeli, jak popisuješ, fakticky byste měli něco udělat se svým public image, protože už druhý rok čtu všude možně v podstatě 3 věci:

  1) slováci prd dělali
  2) většina byla neskutečně arogantní
  3) část z nich se tam ožírala, ale buzerovali za to nás

  Netvrdím, že se to neděje i na ostatních conech nebo je to jen doména jedné národnosti, ale možná by stálo za to popřemýšlet, proč ta ohromná vyhraněnost v rámci Advíku.

  Nemohlo by to být třeba tím, že si po Winnově dost nevybíravém shazování předchozích organizátorů (pokud nevíš, o čem mluvím, mrkni na rozhovory z minulého roku, vyjádření na fb nebo si zkus vzpomenout na jeho výstupy na Advíku samotném) dávají lidé mnohem větší pozor, jak se chováte a nevěnují tolik pozornosti české části týmu?

  Stejně tak časté jsou stížnosti na to, že Slovákům odpustíte první poslední, ale Čechy buzerujete za blbosti. Opravdu je to tak, že diskriminujete, nebo prostě jenom neumíte správně komunikovat, takže to lidé blbě chápou? Vést tým, který je rozdělený na dvě části, z nichž každá má jinou náturu i jazyk, je jistě těžká a nevděčná věc a dělat to správně rozhodně není žádná sranda, takže dokážu pochopit, že v tom pořád trochu tápeš. Já bych to dělat nechtěl.

  Ale přesto ti dám jednu dobrou radu – současný systém chování a kastování, jak ho popisuješ ty s Winnem (a jak je znát z reportáží nebo komentářů na fb), není dobrý. Tohle neustálé opakování doktríny „vy jste póvl a my jsme elita ze Slovenska“ vzbouzí ve spoustě organizátorů negativní pocity, které jsou až podezřele totožné. Chceš je znát? Dost z nich si říká „No jo, hornomaďaři jako kolaborantský národ nikdy ničeho nedosáhli, tak si musí mindrák ze své kolonie vybíjet šikanováním čechů, když už jednou můžou“.

  Nezlob se na mě, ale to je dost nehezký hnus. Máte v týmu hromadu lidí, kteří mají zkušenosti ze spousty českých conů a mají vyšší znalost prostředí i zdejší kultury, než můžete vy kdy logicky mít. Využijte je, dokud vám ještě nějací zbývají.

  OdpovědětOdpovědět
 112. Roman: Mě trochu zarazilo, že já se o náboru dozvěděla přímo ze stránek Adviku a z těch jsem taky zkopírovala tvůj mail a všechno. Pak tam tahle stránka záhadně zmizela a když jsi mi volal, mluvil jsi o fb a já netušila, o čem je řeč. Jde totiž o to, že kdyby se něco řešilo opravdu jen přes facebook, tak je možné, že se vůbec nepřihlásím. Mám k těmto metodám averzi, protože vím, že facebook je nespolehlivý, nedává upozornění, když má, a častokrát zase dává, když nemá. + jak říkám… omezuje se tím počet lidí, kteří o tom vědí a dostanou šanci. Imho řešit věci dvojím způsobem, tzn. jak přes fb, tak mimo něj, není tak těžké. Nebo teda aspoň mít někde napsané „omlouváme se, naší politikou je řešit věci přes facebook, takže pokud s námi chcete jednat a začlenit se do našeho týmu, očekáváme, že si na něm zřídíte účet“ (ne tak doslova, ale chápeš mě).

  Co se zaškolování týče, tak by možná nebylo od věci říct Winovi, aby se vyjadřoval o něco jasněji. Všeobecně komunikace mezi ním a kýmkoliv jiným vázne, takže je pak dost těžké nevykládat si jeho jednání tak, jak si ho vyložila většina. A navíc mi přijde, že to, že přijeli někoho zaškolit, jim nebrání v tom, aby sami vypomohli. Samozřejmě pokud dodáte vysvětlení, že ti lidi se např. utrhli z práce jen proto, aby přijeli a pomohli orgům, aby se necítili na akci tak ztracení, tak už je to něco jiného. Ale ty informace byly podány v dost jiném duchu.

  K poslednímu bodu… ono by mi možná bývalo stačilo, kdyby mě někdo byl upozornil, že se ruší program, který byl na čtvrtek ráno. Plány se samozřejmě mohou měnit, ale mám opravdu špatný pocit z toho, když přijedu někam zbytečně.

  Nicméně ti ještě jednou děkuji za tvé jednání, protože na rozdíl od jiných jednáš jako profesionál a tohle si budu pamatovat. Zároveň se také omlouvám, že jsem se do tebe a tvé práce opírala, protože je mi teď jasné, že dost z toho byla nedorozumění.

  Róbertovi se nicméně omluvit nehodlám, dokud svým jednáním neprokáže, že mi za to stojí. Stále ho nepovažuji za dobrého organizátora a nemyslím si, že je to člověk na svém místě.

  OdpovědětOdpovědět
 113. Roman: Sorry, vycházel jsem jenom z toho, co jsem slyšel. Chill se k tomu vyjádřila za mě, ale stejně: nechci urazit nikoho kdo dělal, vyloženě si v Manga Salónu pamatuju člověka co mluvil slovensky a jednou mi tam pomohl – i když by bylo asi ještě trochu víc fajn, kdyby tam někdo takový byl furt.

  Všeobecně mi taky přijde jako dobrý nápad dávat informace o tom kde co je a co se jak dělá modrým orgům, lidi se jich ptát prostě budou i kdyby tam byla cedule že orgové jsou peoni a neví nic o ničem – a taky se ztratí dojem že tam ti orgové vlastně jsou navíc když už je všechno hotové. A jak jsem říkal, byly tam malé věci co se udělat měly a neudělal je nikdo, třeba výměna papírů s programem u jednotlivých místností po dnech se odehrála jednou a pak se na to všichni vykašlali. Přitom jsou návštěvníci zvyklí že je jednoduší mžourat na papír než si tahat program.
  Taky tam byl jeden případ kdy spadl plakát ze zdi doprostředka velkého sálu a kdyby tam zůstal minutu, někdo by na něj šlápl. Podíval jsem se kolem, nikde nebyl org co s tím chtěl něco dělat, tak jsem našel ten háček na kterém to viselo na mřížce a pověsil ho zpátky nahoru kde jsem zjistil, že druhý háček se urval, takže plakát musel viset nakřivo. Dokonce jsem se pak dověděl že už se to urvalo před delší dobou a lidi už tak nějak čekali kdy to spadne. wtf?
  Lidi na informacích byli skvělí, ale sami byli málo informovaní – bylo by fajn, kdyby se tam ta mapa s ubytováním tiskla a dala na požádání – nebo rovnou třeba do programu, kde toho bylo jinak fakt málo. Krom toho na infostánku říkali že na 154 se má nastoupit z Jarníkovy, jenomže z Jarníkovy to nejezdí po osmé a cizinec nemá šanci uhádnout, že když sejde tři minuty cesty dolů na Chodov, tak tam bude ten samý autobus jezdit až do jedenácti. Kvůli tomu šla ohromná spousta lidí bez mapy pěšky.
  Jinak jak už jsem psal, moc by mě zajímalo, kdo měl na starosti nástěnku s anotacemi před dveřmi. Byla hodně, jak to říct… náhodná? Občas něco chybělo, spousta toho byla špatně vytištěná/uřízlá když byla anotace moc dlouhá, i když do zadaného limitu délky anotace se vešla. Někdo tam k tomu pak ještě přidával tematické obrázky a dost často se spletl. Když tomu tématu nerozumí, bylo by bylo lepší kdyby tam nechal bílý obdélník.

  Díky za odpověď, evidentně jsi naslouchající člověk, možná mě ještě něco napadne.

  OdpovědětOdpovědět
 114. [Aby nedošlo k nějakému omylu, mě tabulka se zpracovanými anotacemi a obrázky přijde jako výborný nápad, ale tady fakt nebyl dobře zvládnutý. Jestli to bude příště, doporučuju k žádosti o přednášku tentokrát po přednášejícím chtít ‚Jméno přednášky‘, ‚Anotaci‘ a ODKAZ na nepovinný ‚Doprovodný Obrázek‘ ve formátu nxn. Když někdo nepošle obrázek, bude tam na tabuli prázdné okýnko]

  OdpovědětOdpovědět
 115. Ja ako prednášajúci sa môžem vyjadriť, že mňa Jejka o takýto materiál požiadala keďže som ho dodal, tak pri mojich prednáškach bolo všetko v poriadku. Mohlo sa stať, že samotní prednášajúci toto nereflektovali a že obrázky doplnil vedúci sekcie a preto niekde nekorešpondovali s tým o čom presne prednáška mala byť..asi by bolo lepšie sa dohodnúť , že vtedy sa nedáz žiadny obrázok alebo sa tam dá nejaký ten preškrtnutý foťák ako štandard, že nebol dodaný obrázok… to už záleží na organizátoroch…

  OdpovědětOdpovědět
 116. Saint: Aha, OK. To dává smysl, zvlášť protože to byla Jejka, od té se nějaký zodpovědný přístup dá čekat.

  Já jsem byl mimochodem tak trochu zmatený v tom směru, kdo je vlastně vedoucí mojí sekce – původní anotace jsem posílal Drobkovi a pak mi napsal Pedy že mám změnit anotaci. Na stránkách je napsaný Pedy, na conu mě všichni posílali za Drobkem, který mě pak poslal za Pedym, ale když jsem měl být vyplacený, tak mě Pedy poslal za Drobkem.

  Jinak bych nechal prázdné okýnko, přeškrtnuté okýnko je tak nějak moc negativní, ale co už.

  OdpovědětOdpovědět
 117. To som myslel len ako priklad riesenia aby bolo jasne ze tam nieco chyba…ale aj volne okienko moze byt fajn…
  a ak boli v sekcii taketo mierne zmatky tak by sa to patrilo doriesit aby prednasajuci nebehali…

  OdpovědětOdpovědět
 118. Kiežby sa o slovenských festivaloch, ktoré pán Žittňan robí, dalo povedať, že sú v tomto konkrétnom prípade nad vodou. Ale aj tu, bohužiaľ, pomerne často tá organizácia a predovšetkým komunikácia s návštevníkmi (z jeho strany, pochopiteľne) nefunguje, niekedy úplne absentuje.

  Ako niekto v iných diskusiách podotkol – je to tým, že nemáme s čím iným tieto festivaly porovnávať. Takže si Slovač zvykne na všetko, a to aj za cenu vyhodených peňazí.

  Ďakujem za ďalší poučný report, a aj keď nie som zástancom informácií z druhej ruky, stotožňujem sa s väčšinou tu napísaného (vrátane diskusie).

  OdpovědětOdpovědět
 119. Konečně někdo ze Slovenska, kdo mi tohle potvrdil. Slyšela jsem to jen od Čechů a ti jsou samozřejmě zvyklí na trochu jiný standard, takže jsem ráda, že to mám konečně od Slováka. Slyšela jsem teda veskrze, že na Slovensku je to lepší o to, že jsou tam na to podmínky a prostory, ale organizace je stejně nemožná. Tak nějak doufám, že si vy, Slováci, taky vytvoříte nějakou nezávislou komunitu a případně vlastní nezávislý con, abyste měli s čím srovnávat. Mám pocit, že u nás se konkurence navzájem bičuje a sice to dovede být velmi nepříjemné, ale výsledek většinou stojí za to. :)

  OdpovědětOdpovědět
 120. Edward: díky za upozornění, nebudeme asi teda zbytečně vyhazovat peníze za návštěvu slovenských conů, přece jen jsme si u nás zvykli na slušnější jednání. :) Radši se podíváme jinam do zahraničí, bude to aspoň pořádný zážitek. :)

  OdpovědětOdpovědět
 121. chill: Rado sa stalo. Momentálne sa do popredia pomaly tlačí SlavCon. Ide o komornejšiu akciu, predovšetkým zameranú na históriu, mytológiu, fantasy, scifi a hry, a v poslednom čase dáva priestor aj prednáškam o komiksoch. Ukrátení o zábavu sú „zatiaľ“ iba fanúšikovia mangy a anime, ale aj v tomto prípade sa dajú nájsť také tituly, ktoré by sa do štruktúry festivalu dali svojím obsahom naveľa napasovať.

  A potom tu máme iba lokálne stretnutia, príp. drobné akcie, pretože, ako si sama napísala, pri vyššom počte návštevníkov nie sú vhodnejšie priestory, než tie v Bratislave (kapacitne). Asi tak. Uvidíme, čo nám prinesie čas a kedy pretečie miska tolerantnosti aj u nás. Minimálne u starších návštevníkoch.

  ps: ja osobne som minulý rok ukončil svoju festivalovú púť, pretože, či už to bol spomínaný Comics Salón, alebo AnimeShow, a jeden raz i MangaFest, všetko to bolo na jedno kopyto. Radšej investujem do zahraničnej kvality (pokúsim sa nájsť takú, kde pán Žittňan nemá kontakty. Pevne dúfam, že sa taká nájde!).

  Ruchie: Na jednej strane býva program celkom solídny (ak si odmyslíme filmovú sekciu – vždy ma rozosmeje svojou „aktuálnosťou, a predýchame menšie prešľapy v preklade anime titulov), preto človek vždy uvažuje nad tým, že dá festivalu ešte jednu šancu. Na druhej strane… kým teda niečo vybaví (napr. ubytovanie), alebo sa chce iba informovať (teda o veciach, ktoré sú mimo FAQ), príp. prejaví záujem o výpomoc, tak ho nielenže prejde celé to nadšenie, ale ešte aj ošedivie :´(

  A na mieste sa veci riešiť nedajú, lebo sa iba málokedy natrafí na človeka, ktorý je ochotný vypočuť si problém, s akým sa za ním prišlo, a pomôcť mu.

  O komunikácii iba cez FB nehovoriac… ako keby išlo o jedinú sociálnu sieť, ktorú bežný internetový používateľ využíva!

  OdpovědětOdpovědět
 122. Edward: Animefest a Akicon jsou dobré akce. :) A v Maďarsku prý mají kvalitní cony.

  OdpovědětOdpovědět
 123. Ďakujem za tipy :-) Na AnimeFest sa chystám ísť budúci rok, dúfam, že mi do toho nič nepríde. A zrejme vyskúšam i KomiksFest a nejaký ten festival i v Nemecku. Uvidíme.

  OdpovědětOdpovědět
 124. Edward> zaujímalo by ma to s tymi anime titulkami, keďže buď používam overené titulky z internetových databáz, alebo veľmi skúsených slovenských prekladateľov. Ak si na niečo rozpomenieš, zaujímalo by ma to aby som sa vyhovl chybe do budúcna a čokoľvek k anime sekcií môžeš poslať priamo mne na mail alebo zverejniť kdekoľvek online a poslať mi odkaz. Ja ak to bude možné na to rád zareagujem…
  K ostatnému sa viem tiež vyjadriť, tak, že pokiaľ prišiel niekto za nou vždy som sa mu snažil pomôcť, prípadne odpovedať na mail či inú otázku. Prípadne mi pošli aj iné veci s ktorými si sa osobne stretol, že by si zaslúžili vylepšiť a pozriem sa na to…
  Ďakujem za všetko na čo si spomenieš…

  OdpovědětOdpovědět
 125. Saint: Na jednom zo starších AS ročníkov nebolo k dispozícii plátno na premietanie. Ospravedlnilo sa to tým, že nebolo dodané, neskôr som sa z pobúrených reakcií dozvedel, že nielenže sa tento problém, keď sa teda prišlo na to, čo chýba, v čas neriešil, ale snaha o nápravu sa práve zo strany pána Žittňana vyriešila spôsobom – pokrčenie ramien a viac ma to nezaujíma.

  Tuším, že vtedy odišli aj reproduktory, pričom kábel k nim pán Žittňan donášal hodiny, pretože si venčil psa. Takže väčšina programu sa v daný deň zrušila, na čo doplatili aj súťažné AMV.

  Posledný ročník AS (2012), ako aj ten prvý, mal pomerne veľa gramatických chýb (síce, tento úkaz nesú aj anotácie k prednáškam a samotné plagáty, o tej zvláštnej brožúre, ktorá sa nazýva magazínom radšej pomlčím), podobne na tom bolo aj CS. Viem, niekto nad tým mávne rukou, ale mňa to nadhadzovalo na stoličke. Nakoniec som sálu opustil. Anime si stiahnem. Nič mimoriadneho sa predsa nerobí, len som tie peniaze mohol utratiť lepšie.

  Ďalšie výhrady, ak sa Vám to teda chce čítať, by som mal k ubytovaniu. Na minuloročné CS som sa ulakomil na hotel blízko Istropolisu. To, že mi e-mail s inštrukciami prišiel pomerne neskoro, mi neprekáža, pretože niekde bolo napísané, že sa podobná záležitosť vybavuje hromadne. Skôr ma zarazila nasledujúca vec – keď som teda na recepciu zavolal, aby som svoju objednávku potvrdil, pani na druhej strane nevedela, čo po nej vlastne chcem a odporučila ma nejakého manažéra (alebo riaditeľa, kto sa v tom má vyznať), ktorý si naveľa spomenul, že niečo podobné sa rieši.

  Dobre teda, izbu som si zarezervoval s tým, že spolubývajúci príde v daný deň neskôr, kvôli spojom. Všetko prebehlo teda hladko, až na deň konania festivalu, kde som do hotela nabehol a bolo mi povedané, že pán Žittňan tu síce nejaké zoznamy zanechal, ale nefigurujem ani v jednom z nich a že oni tu nie sú na to, aby tieto veci za neho riešili. Vraj, ak v tom má bordel on, máme sa sťažovať priamo jemu.

  Už som si myslel, že ostanem na ulici (alebo sa poobzerám po niečom inom, našťastie Bratislavu ako tak poznám), keď ma tá milá recepčná nakoniec našla, ale pod priezviskom môjho kamaráta, za ktorého mi ešte vypláchla žalúdok. Vraj obe lôžka sa musia vyplatiť naraz a že musím byť v čase jeho príchodu na mieste, aby som potvrdil, že ide o toho konkrétneho pána, ktorý má byť so mnou na izbe. Údajne má zlé skúsenosti s návštevníkmi IC a CS, ktorí si vodia na izby kamarátov a tí následne zadarmo prespávajú. Ako keby som ja za to mohol.

  Prosím Vás, len mi teraz nenapíšte, že Vy za to nemôžete! Vy sami predsa ponúkate možnosť ubytovať sa, a teda ste týmto počinom na seba prevzali akúkoľvek zodpovednosť s poskytnutými službami a zákazník, ktorý si ich cez Vás objedná, nie je zvedavý na pozadie, v ktorom figuruje nejaký komunikačný šum alebo nedorozumenie medzi Vami a hotelom.

  A ak teda s ich službami máte tie isté problémy, čo mi potvrdilo viac ľudí, potom sa na spoluprácu po a) vykašlem, návštevníci nie sú hlúpi, vedia si vygoogliť najbližšie kožné zariadenia v okolí Istropolisu, alebo po b) dodám jeden finálny zoznam s potvrdenými účastníkmi, ako aj výpomoc z vlastného tímu na recepciu, aby nedošlo k vyššie uvedeným nedorozumeniam.

  A, samozrejme, chcel som sa na túto službu sťažovať, ibaže ma predbehlo pár ľudí, ktorých pán Žittňan poslal kade ľahšie frázou – my za to nemôžeme, sú to hlupáci (mierne parafrázované). Takže som svoju pripomienku iba horko prehltol.

  Pred hotelom som si ešte vyskúšal možnosť spať v škole, ktorý ročník AS alebo CS to bol, si naozaj nespomeniem, ale pamätám sa na to, že škola kvôli nejakej príčiny padla a my sme boli nútení ostať na noc v Istropolise, samozrejme, že tajne. Bolo nám povedané, že ak by sme o tejto situácii verejne hovorili, tak nás z budovy majitelia vyhodia.

  Bojové podmienky mi nevadili, skôr ma rozčaroval spôsob, akým sa to oznámilo. Niekto z Vášho výpomocného tímu pri východe kričal niečo o infostánku a ubytovaní v škole. Ľudia to veľmi neriešili, pretože sa podľa pokynov vybrali na zmienené miesto, kde sa po nich ľudia pozerali, akoby práve návštevníci ušli zo psychiatrie, pretože nikto nič nevedel.

  A aj keby boli na infostánku informovaní zamestnanci, vzhľadom na prichádzajúcich a odchádzajúcich návštevníkov je podobný spôsob podania nejakej závažnej zmeny nedostačujúci. To je také ťažké niekde vyvesiť pár oznamov?!

  Ale opäť si za to môžeme asi sami, ako nám teda bolo povedané…

  Takto by sa dalo pokračovať o nekonečna, ale bojím sa, že by z toho vznikol román. Veď, po Vašej reakcii môžem nakoniec pokračovať, ak teda budem mať na to dosť síl, nie?

  Ďakujem.

  OdpovědětOdpovědět
 126. V prvom rade sa hlboko ospravedlňujem za problémy spôsobené s ubytovaním. Síce som nikdy neriešil túto časť festivalu, skúsim sa na to tento rok pozrieť alebo aspoň dohoviť na porade, aby sa to riešilo lepšie. Takisto si pamätám ten ročník, ktorý spomínate s prespávaní v budove konania…lebo prespávalo sa aj v anime salóne, na čo pravda ani ja nemám najlepšie spomienky, zase z opačného smeru, ale viem si predstaviť,že nikomu nezdvihne podobné pohadzovanie náladu. A to, že oznamovanie asi nebolo úplne doriešené ma tiež mrzí, nie je to dobré ak sa takéto veci naozaj neoznámia dobre a vopred a hej musím povedať, že mnohí mávnu rukou a nič nepovedia…
  To s titulkami ma mrzí, viem,že sa mi stáva, že nestíham skontrolovať všetko a pri stiahnutých veciach sa spoľahnem, že titulky prešli nejakou kontrolou a že sú aj kvalitné. Za interne dodané titulky, viem, že pri niktorých ročníkoch keď som ešte program a titulkovanie samotné nemal na starosti tak boli niekedy dodané na poslednú chvíľu a bez korekcie, ale v tomto sa musím zastať ľudí, že keď sa to robí zadarmo a na čas tak niekedy sa do toho niečo dostane a vtedy každý súhlasí, že prednejšia je existencia titulkov aj za cenu chýb… samozrejme ľudia zvyknutí na anglické titulky by si najrašej pozreli niekedy anime takto, ale bohužiaľ treba sa niekedy prispôsobiť aj tomu, že akcia slúži aj na rozširovanie tejto oblasti japonskej kultúry a preto je dobré mať titulky v jazyku, ktorému rozumie veľká väčšina návštevníkov.
  Ak by ste mali záujem, výpomoc pri korekcií prijmem rád, lebo v poslednej dobre je ľudí ochotných veľmi málo a celovo málo ľudí vôbec napíše svoje pripomienky, takže niekedy počujem iba sprostredkovane, že sa niekomu niečo nepozdávalo…
  Neviem, ktoré plagáty máte konkrétn na mysli…ja sosbne viem zaručiť iba plagáty k anime sekcií či už ohľadom programu premietania alebo AMV plagát, tieto robím každý rok sám po nociach, takže nejaká chyba sa do nich dostať môže a na moje nedostatočné ospravedlnenie slúži len to, že osobne som pomocníkov mal vždy menej ako málo a niektoré veci popri práci a súkromí nestihnú ani tí najlepší.
  Otázne pri tom je či je dobré snažiť sa aspoň to urobiť poriadne ak sa aj nepodarí alebo či to celé nechať tak…
  Ale určite si píšem, že skúsim osobne popracovať na tom na čo dosah mám a to gramatika plagátov k miestnosti a hlavne titulky…v tomto ďakujem za feeback, keďže nestíham byť v miestnosti stále a pozerať každý titul, a nie je v mojich možnostiah spraviť tak vopred a toto by asi potvrdil každý festival, ktorý rieši titulkovanie vecí…jedine, že by dokázal mať ľudí riešiacich QC. Ale je to možnosť do budúcna s ktorou som sa pohrával, ale zase stroskotávam na ľuďoch ochotných takúto prácu robiť…
  Určite sa ale povenujem tmto podnetom a pokúsim sa posunúť ďalej aj tie ďalšie, ktoré sa netýkajú priamo mojej sekcie… a pokojne sa poteším ďalším podnetom…

  OdpovědětOdpovědět
 127. Ospravedlňujem sa za chyby. Snažím sa odpísať čo najrýchlejšie a vkĺznu do textu samé bez pozvania. Pokúsim sa to zlešiť, lebo ako pozerám ten text, tak sa vážne hanbím… dúfam, že sa dá čítať a nie je to príliš nepríjmné…

  OdpovědětOdpovědět
 128. Saint: I ja som vo svojom texte urobil pár preklepov, pretože som bol unavený. Mňa osobne komunikácia cez internet, či už s chybami, alebo bez, necháva chladným. Skôr mi to vadí pri akciách, ktoré sa prezentujú širokej verejnosti – v tomto prípade som narážal na propagačné materiály, pri sekciách, predovšetkým tej s anime, som si výrazné chyby nevšimol.

  Viete, Vy sa aspoň snažíte, a to si mnoho ľudí cení. Nikto si nedovolí na Vašu osobu napísať nič negatívne, pretože viete komunikovať a dávate do svojej práce všetko, Tu ide skôr o vedenie ako také, kde to po tej komunikačnej strane viazne, prípadne sa dostane veľmi pohoršená reakcia, čo ľudí rozladí. Na tomto by sa malo za pracovať…

  A rád by som Vám pomohol, ale kvôli zamestnaniu a rodine nemám čas nazvyš. Ale dva ročníky po sebe (asi AS, hej bolo to AS, tam som sa totiž stretol s celkom zaujímavým programom, ktorý bol ilustrovaný obrázkom z anime Umineko) boli takmer bezchybné a aj s pozoruhodne rozmanitým výberom, čo ma nesmierne potešilo a takmer jeden celý deň som z tej sály ani nevyšiel :-)

  Viem, že nájsť ochotných ľudí predstavuje ťažkú prácu, budem Vám preto držať palce.

  Mimochodom, ešte som počul pár negatívnych odoziev na súťaže ako také, ale mám ich iba z druhej ruky, takže možno budú iba nadnesené – vraj minuloročný výherca nejakej tej písomnej súťaže na Adviku svoju cenu nedostal, a to aj napriek tomu, že sa podľa pokynov skontaktoval s organizátorom, aby sa dohodol na prevzatí. Nemohol na podujatie prísť totiž osobne. Vraj nikto na jeho e-mail nereagoval a aj ceny boli, nuž, o ničom… bol z toho skôr rozhorčený ako sklamaný, pretože celá súťaž prebehal vysoko kultivovane a stroskotala na arognacii pán Žittňana (takto to bolo prezentované – mám to od priateľky, ktorá rada píše, tiež nad tým nechápavo vrtela hlavou).

  A tento rok Advik túto súťaž ani poriadne nepropagoval…

  OdpovědětOdpovědět
 129. To s tím ubytováním vypadá úplně stejně jako případ T’Sal… :o

  Saint: Já jen upřímně doufám, že tvá snaha nepřijde nazmar. Co jsem tak pochopila, tak Róbert si lidí, kteří pro něj pracují, v podstatě vůbec neváží. O jejich práci neřekl nikdy nic, jejich jména zmínil jen v případě, že toužil po tom, aby se postavili na jeho stranu (a oni to přešli taktním mlčením), a veškeré jejich snahy v podstatě zničil svými reakcemi – mlčením a projevy typu „já o tom nic nevím, na mě se nekoukejte“. Stačila jsem si všimnout, že ty a Roman se opravdu upřímně snažíte, aby ta komunikace za něco stála, ale jak se toho dá dosáhnout, když ten, co stojí nade všemi, se stará jen o to, aby akce „nějak“ proběhla, ruší si, co se mu zlíbí, když je mu to pohodlné, a pak všechno zamete pod koberec se slovy „Děkuju, bylo to super, přijďte zas“?
  Co tak sleduji diskuse a jeho reakce, vychází mi z nich, že za ta léta se vůbec nepoučil. Svoje postupy opakuje, stále věci zametává pod koberec a nepohodlných lidí se snaží zbavit místo toho, aby je poslouchal a něco zlepšil.

  Omluvu jsem od něj postřehla jednou, totiž když se omlouval Mitsuki za to, že se zrušilo matsuri. I ta zněla poněkud hystericky, takovým tím tónem „sorry, no, tak jsem debil, tak do mě šijte, no, jsem tady, jen si dejte!“ Nevím, jestli to je všechno jeho nervy, povahou nebo čím, ale dřív, než začnete vůbec něco měnit, tak byste imho měli naučit svého šéfa hlavně komunikovat na úrovni. Myslím, že na něj zdaleka nebude nadávat tolik lidí, když pokaždé, když se stane nějaká taková chyba, prostě půjde, řekne „omlouvám se, že se to stalo, pokusíme se na tom příště zapracovat“ a těm lidem to nějak vykompenzuje (vrátí vstupné, poskytne vstupenku zdarma atp.). No a druhým krokem by pak bylo naučit ho více spoléhat na svůj tým – nemusí řešit všechno a rozhodně nemusí rušit věci, o nichž si myslí, že je nezvládne vyřešit. V týmu má spoustu schopných lidí, kteří se o to zvládnou postarat a neobtěžovat ho s tím.

  Teď jde o to, jestli to zvládne. Z mého článku je asi jasné, co si myslím, ale zopakuju to a budu opět hnusná – nemyslím si, že by tohle zvládl – je to dospělý chlap a ti své způsoby těžko mění. A nemyslím si, že je člověk na svém místě. Měl by jít a začít to své místo hledat, ono někde bude – ale rozhodně ne na pozici teamleadera. Myslím si, že vás zpomaluje, blokuje váš potenciál a snaží se mermomocí vyčnívat z davu. Prostě vám ho nepřeju.

  OdpovědětOdpovědět
 130. chill: Práve som si jej report prečítal a musím Ti dať za pravdu. A ktovieako ma to neteší. Myslel som si, že ide iba o slovenskú náturu, ale zrejme je ten problém väčší.

  A to, čo si napísala Saintovi, je rovnako pravdivé. Pán Žittňan má pod sebou priveľmi dobrých ľudí, ktorí, paradoxne a bohužiaľ, na tú jeho povahu doplácajú. Čo je preveľká škoda, pretože takto si negatívne odozvy na seba musia vypočuť aj oni a pri tom sú v tom nevinne…

  A nie som si istý tým, či sa jeho správanie zmení. Bol by som rád, ak áno.

  OdpovědětOdpovědět
 131. Xinji:
  Omlouvám se, že píši až nyní, ale dostal jsem se k tomu svému archivu až teprve nyní. Ale rozhodně díky za zájem. :-)
  Zde ještě jednou odkaz na ten rozhovor se Žittňanem:
  http://www.animedream.estranky.sk/clanky/zaujimavosti/besedy-o___-_cast-iii__.html

  A zde jsou tedy všechny komentáře, které pod tímto rozhovorem byly (až na dva, viz vysvětlení přímo u komentářů), než byla kompletní diskuze smazána:
  http://imagelink.cz/images/advik2011rozhovoqeq.png

  Edward:
  Díky za postřehy a zážitky z jiných akcí v rukou pana Žittňana. Zajímavé člení.

  OdpovědětOdpovědět
 132. DORFL: Sakra… teď jsi mi zkazil představu o sobě samém, já snad budu muset ten Róbertem udělený čestný titul „Zakomplexovaný čurák“ vrátit. Úplně jsem totiž zapomněl, jak nevinné mé tamní komentáře byly:( Nejspíš bych ho měl předat tobě nebo co já vím, co si s ním teď počnu.

  (pokud by někdo netušil, na co narážím, tak screen z loňské poAdvik prezentace, která mi loni přistála na mailu asi v pěti kopiích):
  http://hintzu.otaku.cz/data/zc.png

  OdpovědětOdpovědět
 133. Edward> skúsim sa pozrieť aj na tie všeobecné materiály ak sa mi podarí a ďakujem ešte raz za informácie… s tou cenou za súťaž ma to tiež mrzí, lebo práveže sa k tomu ľudia nabádajú ak sa nemôžu zúčastniť vyhlasovania a odovzdávania cien…znovu ďakujem za podnet.

  Chill> čo sa týka pochvaly pre ľudí… tak to Win robí osobne a nemôžem mu v tom nič vytknúť, vždy bol ku mne a aj iným z tímu korektný. Neviem čím takto vyznieva navonok ale keď si pozerám tie screenshoty a všetko tak mi je smutno, pretože viem, že takým človekom nie je..ale hej ťažko sa obhajuje keď sa pred Vami inak neukáže.

  OdpovědětOdpovědět
 134. Saint: Tak viete, ak komunikujete cez FB, tak sa nemôžete potom čudovať, že väčšina výhercov ani nevie, že niečo vyhrala a ako si cenu prevziať. A ani výsledky nie sú nikde poriadne zverejnené a musí sa po nich pátrať. A aj tam nie je isté, či sa poskytnú v ucelenej podobe. Viem, že obyčajne najľahšie človek natrafí na AMV, FanArt, Cosplay a sem-tam Karaoke.

  Viem, že oficiálne vyhodnotenie je zahrnuté v programe, ale ako sa zvykne návštevníkmi opakovať, nie každý sa ho môže zúčastniť, práve preto by bolo milé, ak by sa niekde nahodili ucelené.

  OdpovědětOdpovědět
 135. Pánové, děkuji za ty odkazy, člověk si to rád počte. Jsem ráda, že mám přehled, co všechno advikovskym orgům vadí a co se maže.
  Mimochodem jsem dnes při kontrole fb stránky Adviku zjistila, že mé tři komentáře s pár dotazy zmizely a navíc mi byla sebrána možnost cokoli komentovat. Já ty čumáčky chlupaté asi začínám milovat. A to jsem si vždycky myslela, že člověk je smazán a zabanován když se chová sprostě, trolluje, nadává, nebo se hádá a lže. A ono stačí mít tři dotazy! (asi to prostě vzali podle pravidla třikrát a dost. Co kdybych se na něco zeptala počtvrté, že jo!)

  Jinak milý Sainte, velmi oceňuju to, jak se snažíš, vedeš se zde přítomnými rozhovor, ptáš se, pídíš se po problémech a snažíš se je vyřešit. Je mi to velmi sympatické a věřím tomu, že je vás víc takových a že se fakt snažíte. Proto mě tak mrzí, že vás vede někdo jako pan Žittňan. Já byla na Advíku jenom jednou v roce 2009 a docela se mi tam líbilo, ale na další ročníky jsem se moc nechystala, protože má peněženka není bezedná a já holt preferuji jiné akce. Ale říkala jsem si, že kdoví, třeba bych se tam zase někdy stavila. Jenže teď by mě tam nedostalo ani to, kdybyste v rámci sci-fi sekce pořádali čtyřdenní festival Doctora Who s živým a opravdovým Davidem Tannantem jako zlatým hřeben. Protože mé fanynkovské srdce by sice toužilo tam jet, ale pokaždé bych si vzpomněla na to, kdo tu akci vede. Vzpomněla bych si na to, jak je Žittňan sprostý, nechutný, překrucuje pravdu, uráží. Vzpomněla bych si na to, jak se za kritiku a dotazy maže, banuje a pro jistotu se ještě o některých autorech rozšiřujou řeči a urážky, aby se nezaujatí přidali na stranu orgů (protože tohle je pocit, který jsem získala ze všech těch poznámek o tom, že chill chodila (a hlavně spala!!! (kdybych mohla, tak to třikrát podtrhnu, protože to je prostě to nejdůležitější sdělení) s hintzuem, že hintzu je čurák a podobně – nezaujatým, kteří náhodou do diskuse nahlédnou dáme najevo, že protistrana je prostě hrozná, její čest je pochybná a my jsme ti nejlepší a jedini správní) A vážně jsem netušila, že někdy budu něčeho takového svědkem.

  A proto mě pak tak mrzí, když vidím, že vy ostatní se vážně snažíte a dáváte ze sebe to nejlepší. Proto by možná bylo dobré naložit s panem Žittňanem jako s ceným pokladem (řekla bych, že on je o své cennosti a užitečnosti skálopevně přesvědčen) – zavřít ho do nedobytné bedny a hodně hluboko zakopat. Rozhodně tak hluboko, aby se k němu nedostali žádní návštěvnící. Protože vy se můžete snažit jak chcete, ale všechna vaše snaha, váš sebelepší program, vaše úžasné soutěže a skvělé ceny, prostě všechno, co můžete připravit a vymyslet, bude pohřbeno pod panem Žittňanem a jeho neskutečně buranským a hulvátským chováním. A obávám se, že právě díky tomu budete přicházet o více a více návštěvníků. On si totiž nikdo nenechá s prominutím srát na hlavu věčně.

  hintzu, další perly by tam nebyly? (a že jsi zakomplexovaný čůrák všichni už dávno víme, to nám to nemuseli dávat speciálně do prezentace;o))

  OdpovědětOdpovědět
 136. Edward: „Viem, že oficiálne vyhodnotenie je zahrnuté v programe, ale ako sa zvykne návštevníkmi opakovať, nie každý sa ho môže zúčastniť…“ – na Adviku 2011 to bylo prakticky nemožné, lidé nebyli vpouštěni dovnitř ani když (možná) byly autory a autorkami. Vznikl tehdy v Zahradě hodně velký přetlak na ten promítací sál. Nevím jestli to tehdy bylo technikou, ale i když jsem seděl uprostřed sálu, tak jsem prakticky nerozuměl, co se říká na pódiu.

  to Saint: ještě zpátky k AMV soutěži: odpověď na přijetí do soutěže (splnění parametrů) bylo téměř okamžité (ok, super), ale na vyhodnocení a oznámení jestli se člověk bude účastnit se dozvěděl den nebo dva před akcí (to už tak super nebylo, zvláště pokud na tom záviselo, jestli tam přijdu nebo ne). Tohle vyhodnocení navíc mělo formu pomalu jednoho řádku bez enterů, kde nebylo ani poznat kolik lidí hodnotilo a kde jednotlivá hodnocení začínají a končí. Vzhledem k tomu, že píšeš s diakritikou, tak by se dalo usuzovat, že jsi byl ten první, který se vyjádřil naprosto klidně a v pohodě. Další dva češi si ale zjevně rvali vlasy hrůzou – a tak zareagovali dle mého zbytečně emotivně. Plyne z toho jen jednoduché poučení pro příště – na Adviku se této soutěže neúčastnit. Už jen to, že hodnotitelé neměli ani tolik kuráže se pod svoje hodnocení podepsat mne zrazuje. Třeba to nebyla jejich vina, ale ať si to vyřídí s tím, kdo to posílal.

  OdpovědětOdpovědět
 137. Ahoj, také jsem byl v porotě a rád bych zjistil, o který komentář se jedná. Mohl bys mi, prosím, sdělit, pod jakým nickem jsi posílal své AMV? Popř. napiš na amv@advik.cz a vyřešíme konkrétní stížnost.

  OdpovědětOdpovědět
 138. Edward> píšem si. uvidím, či by sa to dalo ucelene potom hodiť na stránku. vždy po skončení festivalu, keď sa dostaneme k webu, lebo najskôr treba poupratovaťa poriešiť niektoré ďalšie veci…

  Veve> Ako to vyjadrovanie ma mrzí. Nech si človek myslí o účastníkovi diskusie čokoľvek, mal by sa predsa len vyvarovať osobných invektív a týmto sa hlboko ospravedlňujem za to čo Win vypustil ohľadom osobnej sféry. Viem, že najlepšie by bolo keby tak spravil on… Taktiež ale musím dodať, že slovenské festivaly by bez Wina neboli, keď vznikali niekoľko rokov dozadu odviedol vynikajúci kus roboty, aby sa naštartovali a ešte stále odvádza kopec skvelej roboty aj pri týchto festivaloch aj keď to nie je priamo robota viditeľná…ako som povedal mrzí ma, že podobne zlými a nešťastnými vyjadreniami si to u mnohých návštevníkov kazí a neukáže sa v lepom svetle…

  Osobne dúfam, že sa to zmení a ľudia už nebudú musieť písať takéto blogy…

  OdpovědětOdpovědět
 139. Ratman psal něco o tom, že měl přednášku a nakonec měl být vyplacený. To mě chcete říct, že za přednášku byl honorář?

  OdpovědětOdpovědět
 140. Ondřej Cibulka: Některé cony praktikují praxi odměňování přednášejících za přednášky. CS family v tom není sama, podobné postupy používá třeba i Vašek Pravda u FF family. Tj. ano, od různých lidí mám tuto informaci potvrzenou.

  (neberte to jako výtku, já sice podobné postupy nerad, protože jsem staromilec, ale krom zjevných záporů „udělám 5 přednášek a krom vleznýho mi to zaplatí i chlast, heč“ to má i své klady – například FF pokud vím, honoruje přednášející krom nějakého základu i prémiemi za obsazenost sálu, zajímavost tématu a za to, jak jim to šlo, takže lidi odměnou pobízí ke zlepšování).

  OdpovědětOdpovědět
 141. hintzu: nevím jestli a na základě čeho zohledňují na FF jak to přednášejícímu šlo, ale počet lidí v místnosti si letos počítali všichni (i Robert Waschka na workshopu). Možná kdyby byl přehled počet lidí na začátku versus na konci a z toho nějaký „únikový koeficient“ :D Že by to mohlo nějak souviset s výší odměny mě teda vůbec nenapadlo, spíš jsem to bral jako případnou pomůcku ke kapacitnímu umisťování programu (přednášející/téma).

  OdpovědětOdpovědět
 142. ledman – http://www.convention.cz/podminky-pro-autory/
  tl;dr

  novost pořadu (nový 60 Kč, aktualizovaný 45 Kč, opakovaný 30 Kč)
  kvalita pořadu (hodnotí vedoucí linie nebo jeho zástupce, 0-80 Kč)
  účast na pořadu (počítá vedoucí linie nebo jeho zástupce, 1,2-1,5 Kč za účastníka)

  OdpovědětOdpovědět
 143. Saint: Vieš, potom význam tých súťaží je otázny, ak nikde nezverejníte výsledky. Navyše, čo súťaž, to iný kontakt (organizátor). Stačí si ich vypýtať a po skončení ich iba nahodiť na web. Veľa času to nezaberie.

  OdpovědětOdpovědět
 144. Rád čtu reportáže, jsou pro mě školou. I když se mi těžko čte kritika námi pořádaných conů – PragoFFestu, Festivalu fantazie a FanCity a dělám v organizaci a komunikaci podobné chyby jako Robert. Ale právě proto pro mě byla tato diskuse a ostatní ohlasy na Advik celým dalším ročníkem školy. Díky za to, beru si z toho ponaučení pro další FF akce.

  Na druhou stranu vidím některé věci z pohledu hlavního organizátora velké akce a chci se Roberta trochu zastat – organizace velkého conu je HODNĚ náročná věc, snaha, zkušenosti a veškeré přípravy nikdy nestačí a člověku při všem tom stresu, nevyspání a neustálém řešení problémů někdy povolí nervy. Jistě, není to omluva, jen vysvětlení, proč některé zdánlivě nepochopitelné chyby nebo nedostatky vznikají a také proč reakce na ně není vždy správná.

  Ale proč píšu. Jsem asi jen o něco málo horší, než Robert ;-), nicméně v našem pořadatelském týmu uvítáme nové spolupracovníky a pomocníky a autory pořadů v jakékoliv oblasti. Takže pokud někdo máte chuť něco dělat a Advik vám nevyhovuje, napište prosím na můj mail vaclav.pravda@festivalfantazie.cz. Díky.

  Upřesnění (a ano, abych se pochlubil :-) ) – FF má dvojí počítání – jedno pro účastníky (unikátní lidi, letos na PragoFFestu se 4 anime/Japonsko místnostmi a hudebními hrami bylo 2040 lidí, na FF s AMconem a Orientconem 3574 lidí), jedno pro partnery (člokověkodny, letos na FF cca 12500). Na FanCity na konci října očekáváme 2500 lidí.

  OdpovědětOdpovědět
 145. Co se týká odměňování za pořady na FF conech, není samozřejmě ideální, ale snahou bylo lépe odměňovat za kvalitní nebo hojně navštívené (to nemusí být totéž) pořady. A toto hodnocení je v rukou vedoucích programových linií (kvalita) a účastníků (návštěvnost). Vychází to na cca 120-130 Kč za pořad, limit počtu pořadů není.
  Námi naprogramovaný (díky Jiřímu Jandovi) systém Amber toto hodnocení umožňuje a zároveň před akcí umožňuje rozumné zpracování anotací a programu, viz například přehled anotací i s časovými programy http://amber.festivalfantazie.cz/porady.php. Tento systém využíváme i pro tisk anotací do informační brožury, je využit pro brouzdání anotacemi v aplikaci Condroid. Máme rezervy, dělám(e) v Amberu a programu chyby, ale i tak je to myslím zajímavé.

  OdpovědětOdpovědět
 146. Mně přijde odměňování za přednášky geniální, odměňování za kvalitu pak ještě geniálnější. Když bude chtít člověk volný vstup, nějak si ho z těch přednášek zaplatí, odměny za kvalitu jsou pak dobrou motivací. Pokud to funguje (tzn. pokud o tom přednášející ví a slíbenou odměnu pak doopravdy dostane), tak je to imho nejlepší způsob, jak s takovým přednášejícím naložit (pardon za neobratné vyjádření).

  Václav Pravda: Děkuji za vyjádření. Je mi jasné, že organizace je náročná věc, přesto si ale myslím, že jsou určité meze. Na Animefestu jsem několik let měla pod sebou uvaděče a jeden rok celé HR. Pamatuji si, že jednou jsem byla *fakt* hodně nepříjemná a upřímně se za to stydím. Nicméně jsem až na jednu stížnost od návštěvnice na onen incident nikdy nedostala podobný ohlas, i když jsem byla hodně ve stresu a jsem celkem cholerik. Naopak se mi v posledních letech několik lidí ozvalo s poděkováním, což mě upřímně těší. Navíc se mi od orgů, co pracovali pode mnou, dostalo přímo na místě úžasné psychické podpory, za což myslím vděčím celkem živé komunikaci v průběhu příprav, díky které jsme se mohli lépe seznámit.

  Mimochodem, když se tak koukám na stránky FF, musím pochválit dvě věci.
  1) Nový web – naprosto skvělý, zvlášť oproti starému. Je mnohem příjemnější na koukání a taky mnohem přehlednější. Jen jestli mohu dát jednu radu, tak trochu ztmavte ten blok pod textem, špatně se to čte.
  2) Onen systém Amber. Všimla jsem si, že na Adviku se používal také a věc je to rozhodně geniální. Jen škoda, že se to nedá používat i jinak než jen přes Android, ale s tím už se asi nedá nic dělat.

  Btw, to mi tak připomíná… před dvěma lety byly na Adviku moc pěkné infopanely, kde se vysílal program, upozornění, změny, anotace a podobné věci… nechápu, proč už to tam není.

  Jinak poněvadž se přes léto nudím, klidně bych vypomohla na FF, takže pokud tu příští léto budu, což bych měla vědět někdy na konci podzimu až v zimě, tak bych se možná přihlásila.

  OdpovědětOdpovědět
 147. Chill: Amber je centrální databáze všeho, co se na FF děje. Od registru náštěvníků až po jednotlivé programy. Ten se na Adviku věru nikdy nepoužíval. Věc, co myslíš. je Condroid.

  A ad IPA, zvažovali jsme ji pro letošek, jenže ona nebyla úplně technikcky dotažená do konce a nakonec jsme dospěli k názoru, že náročnost manipulace s ní, není úměrná výsledku.

  Ke zbytku věcí se asi nebudu moc vyjadřovat. Příští rok se chystají změny a změny velké, ale zatím řeknu asi jen „nechte se překvapit“.

  Mrzí mě, že za kritiku Roberta se tu zadupává do země práce spousty schopných lidí. Já jsem si letos opravdu nevšimla, že by se modří flákali. Jak naši tak slovenští. Neustále si ke mě někdo chodil pro práci. A ačkoli padla kritika za ne úplně ideálně splněné úkoly, rozhodně si myslím, že to letos bylo mnohem lepší než loni. Není to ideální. Na Slovensku mají prostě jiný systém, který se u nás nefunguje. Nemyslím si ani, že by měl. Já opravdu nemám kapacitu na to řešit ještě staff a tudíž jsem neskonalě vděčná Romanovi, že staffáky najde a přivede. Nezvládli bychom to bez nich. A ano, stojí na nich ta akce. Na to děkování během akce bohužel moc času nezbývá. Chtěla bych tímhle poděkovat všem, jak staffákům, tak programovým organizátorům, kterým jsem se sice poděkovat snažila, ale stejně si nemyslím, že bych jim poděkovala dost. Těší mě samozřejme chvála, která tu padla na mé jméno. Koho by netěšila. Ale za mnou stálo spousta lidí a jsou věci, které jsem mohla udělat lépe. A v neposlědní řadě patří dík i Robertovi. Ačkoli spousta lidí pokrytecky tvrdí, že než takovýhle Advik, tak raději žádný, tak si nemyslím, že by tento názor sdílela většina. Kdyby tomu tak bylo, nikdo by na akci nepřišel. Takže věřím, že ačkoli se původní idea od fanoušků pro fanoušky změnila, tak se rozhodně nevytratila.

  Hodnotím Advik 2012 jako úspěšnou akci. Děkuju všem, co se na ní podíleli jakkoli. Posunulo nás to zase kousek dál a odnesli jsme si z toh ohodně zkušeností. Dík.

  OdpovědětOdpovědět
 148. Akiko: Pardon, já se v tomhle neorientuju, on to používal můj přítel, který má Android, takže jsem nevěděla, co je co.
  Co se infopanelů týče, nestačilo by prostě změnit systém? Vím, že se to snadno řekne a hůř udělá, ale třeba by se dal sehnat někdo, kdo bude ochotný tu práci odvést (mohla bych se zkusit podívat po známých).

  Jinak bych chtěla říct, že všem děkuji za názory. Vyjádřila jsem se možná hodně ostře, ale docela dost mi to dalo. Dostala jsem spoustu náhledů zevnitř i zvenčí, hodně jsem se toho dozvěděla, mnohokrát mě příjemně překvapilo, jak zdravě a rozumně lidi okolo mě přemýšlejí (a párkrát i to, že se mi nebojí otevřeně říct pravdu do očí, i když mi ta pravda nemusí být úplně příjemná). Každou větu, která tady padla, budu brát jako cennou zkušenost, na které mohu při další organizaci či vypomáhání na akcích stavět. :)

  OdpovědětOdpovědět
 149. Ospravedlnujem sa za ironicku poznamku, ale ktoze to tu obhajoval kvalitu slovenskeho conu? Pozrite sa do knihy navstev (http://www.comics-salon.sk/index.php?page=guest&sk), ktora vykazuje hromadne dolezite otazky a iba jednu odpoved, a aj to na nie velmi palcivy problem.

  Ha, ha, ha, naozaj mame kvalitnu organizaciu a chod conu, ktory je cenovo nadhodnoteny. Viete, co ma najviac na tom vsetkom nepricetne pobavi? Odpovede hlavneho orga, ktore omielaju dookola to, aki su nechsopni pytajuci. Jemu totiz nikdy nic nepride, on totiz vzdy na vsetko odpovie, hlupi su navstevnici, pretoze neoplyvaju telepatickymi schoponostami, aby si tie dolezite veci vycitali z jeho hlavy, alebo z mlcanliveho postoja na FB. Ved FB vladne svetu, kto ho nema, je sto rokov za opicami…

  Nech sa trebars na mna nahneva aj sam hlavny org, vase namietky, postrehy i kriticke postoje su opravnene. Sucitim sa vami, podporujem vas v tom, suhlasim s vasimi hodnoteniami. A nemyslim si, ze ospravedlnenie – je to moj kamarat, preto ho poznam lepsie ako vy ostatni, ma nejaku hodnotu, kedze kamaratske vztahy nikoho z navstevnikov nezaujimaju. Ti sudia priamo festival, za ktori si zaplatili.

  Preto ma udivuje, ako mohli pana Zittlera ocenit cenou za najlepsie odvedenu pracu v tomto smere. Je to na zaplakanie.

  Sorry, ze sa ozyvam iba teraz. Clanok som nasla uz pradavno, len dnes ma vytocilo to, ze festival je pred dverami a na navstevnikov i sutaziacich sa opat raz s***! Neschopnost vedenia aktualizovat prihlasky, ci prihlasky vobec do sutaznych pravidiel nahrat, ma naozaj fascinuje.

  OdpovědětOdpovědět
 150. Čo napísal „RiBBon“ je žiaľ čistá pravda a som rád že nie som sám s touto mienkou, ak sa niekomu naše vedenie zo Slovenského anime-festu páčilo: prosím, urobte im zvlášť nejaké podujatie v ČR nech už nesabotujú tie v SR… anarchia, chaos, tlačenka a festival plný mrňacín na ktoré sa snažia nalákať médiá (našťastie bezúspešne). Áno, pán Zittler je perfektný príklad Slovenského managementu: „Klapky na oči, na uši a ideme… hoci neviem kam.“.

  Reakcie na festival sú aktívne monitorované a ak niekto nevyjadrí 100%-nú spokojnosť, tak je „aktívne“ vymazaný alebo verbálne napadnutý (poslal som odkaz z tejto stránky na FB anime show kde sa pán Zittler chválil práve *týmto* ocenením, bol som „zamietnutý“ a vymazaný :D).

  Na SK festivaly som bežne chodieval kvôli anime a nevadilo mi zaplatiť z roka na rok stúpajúcu cenu (aj keď už začínalo byť jasné že si niekto mastí vačky), no odkedy si pripadám ako v obchodnom reťazci kde pred zákazníkom znadá mng. pokladníka, že prečo blokuje pomaly a potom aj zákazníka, že prečo stojí v rade (čo sa samozrejme v obchode našťastie nestane, lebo tam máte aspoň kde vyjadriť nesúhlas), už na SK festy nechodím …

  Žiaľ sa SK festivalu pripisujú zásluhy z niečoho, čo *vôbec* naše vedenie neovplyvnilo: účasť mladých ľudí ktorých baví anime a keby bol „z voleja“ fest úplne prázdny (pri čom by vstup nestál nič): aj tak by prišli – lebo väčšine ide o stretnutie sa s kamarátmi a ľuďmi s rovnakou úchylkou… najsmutnejšie je, že pán Zittler si myslí že bez neho by sa asi aj Zem prestala točiť. :D

  OdpovědětOdpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.