My Asian Dream - chill.czss.net

[+] Úvod O stránce Kniha hostí Kontakt

Vítám vás na chill.sekai.cz!

Upozorňuji, že jde o starou verzi stránek, tudíž zde najdete jen starší články a recenze, které se postupně snažím opravovat a přesouvat na verzi novou. Proto omluvte jejich nepřesnost či v některých případech až nečitelnost, jsou to pozůstatky z dob, kdy jsem s blogováním začínala. Nestydím se za ně, jsou důkazem toho, že jsem kdysi taky byla dítě a musela jsem někde začít.
Enjoy. ;)

chill


Novinky

poslala chill, 15.4.2009 16:26
new Bojové bubny a...
Zmáčkněte F5! Představuji vám svůj nový design, opět jsem přestoupila na trošku klasičtější způsob, tentokrát jsem ale při jeho tvorbě uvažovala nad co nejvyšším uživatelským komfortem, tudíž bych pro informaci ráda shrnula, proč je design takový, jaký je.
- Rozložení menu a bloků: Cílem byla přehlednost, proto jsem zvolila jednodušší styl, využívám toho, že lišta odkazující na důležité informace je výrazná. Menu je vlevo, zjistila jsem, že tak to návštěvníkům asi vyhovuje nejvíce. Snažila jsem se, aby bylo jakž takž přehledné, pořád mi to trochu dělá problémy. Všimněte si, kolik toho v nabídce ubylo. I to je součástí snahy o zpřehlednění.
- Barvy: Ano, letní. Máme tu léto v plném proudu (ne, opravdu se tomu nedá říkat jaro) a nechci lidem kazit náladu smutným chladným designem. To, že je modrý... no, už mi to tak zkrátka vyšlo. Ne, nebyla v tom žádná snaha o další modrý design, prostě jsem se přizpůsobila obrázku, který jsem si vybrala.
- Motiv: Můj soused Totoro. Snažila jsem se vybrat si motiv, který bude říkat něco i lidem, co o anime moc nevědí, proto Miyazaki. Navíc se líbí i mně, má příjemnou atmosféru a kupodivu se líbil i těm prá kritikům/beta viewerům, kterým jsem posílala odkaz.
- Nové prvky: Jistě jste si všimli Rychlovýběru novinek. To je nabídka, kde bude k nalezení pět nejnovějších článků, na kterých odkazuji v novinkách - to pro ty, kterým se novinky nebudou chtít číst, nebo ty, kteří již je četli a chtějí se k novému obsahu dostat rychleji. Dále proběhlo několik změn v obsahu, např. jsem přepsala úvod a pár dalších věcí, aby byly trošku srozumitelnější.
- Věci, které zmizely: Toho jste si určitě také všimli. Zmizely mi top affs, stejně jako čestné místo. Smazala jsem je a už je pravděpodobně zavádět znovu nebudu, je s tím jen spousta problémů. Všechny jsou samozřejmě ve spřátelených. Mezi ikonky pod nabídku jsem dala pár vybraných stránek (nemají se spřátelenými nic společného), ještě tam možná jedna či dvě přibudou, vybrané blogy mám pak v menu pod zvýrazněnou položkou Kam dál. Upozorňuji, že tyhle odkazy tu jsou spíše pro mou vlastní potřebu. ;)
- A dál...: Design ještě zdaleka není kompletní. Mám pár vychytávek, které bych chtěla zprovoznit a zatím nevím jak nebo je s tím spousta práce (nemyslete si, na tomhle jsem pracovala, když jsem náhodou měla nějakou volnou chvilku), takže ho postupně budu doplňovat. Snad se vám zatím takhle líbí. Mimochodem, Deein krásný obrázek nezmizel, je jen přesunutý do patičky, protože je zkrátka moc velký. :) A ještě jedno upozornění - design se velice ošklivě zobrazuje v IE 6 a méně, protože ten retardovaný prohlížeč nepodporuje průsvitnost obrázků v .png. Bohužel, snažila jsem se, ale s tím už nic neudělám.

Edit: A ještě jedna věc - tumáte zápis z Pragoconu. ;)
poslala chill, 25.3.2009 23:44
new Tak jen jedna taková nudná. Zaprvé - předělala jsem tu pár drobností a můžete si všimnout, kolik mi ubylo spřátelených stránek. Hned na čestném místě je to poznat, ale značně jich ubylo i mezi tím zbytkem, spousta z vás už vůbec nepřispívá nebo dokonce své blogy zrušila.
Tím se dostávám k druhému bodu - jsem velmi pobouřená. Když jsem se po dlouhé době chtěla podívat na blog Jun...sss - animeshounen.estranky.cz, objevila jsem jen ceduli se sdělením, že blog byl zablokován administrátorem. Vím, že Jun psala úžasné recenze i povídky, měla styl a nikdy se nikomu nevnucovala. Svou slávu si získala jen tím, co uměla, a pak jí to lidi kradli a my se za ni s Taylor a dalšími bily. A teď tohle? Jestli někdo z vás měl tu drzost, že si od ní něco okopíroval a pak její vlastní stránku nahlásil, tak pokud zjistím, kdo to byl, ať si mě dotyčný nepřeje. Nechápu, jak někdo může udělat něco tak odporného. Prostě nechápu. Lidi by zasloužili.
Zatřetí - ať už je za tím kdokoliv, přestaňte mi sakra spamovat moji návštěvní knihu, brzy mi dojde trpělivost a veškeré možné způsoby mě kontaktovat asi zruším. Stejně tak bych ráda upozornila, že si nehodlám autorizovat na icq každého, kdo o to požádá. Potřebuji k tomu nějaký pádný důvod, takže pokud si chcete pouze povídat, zkuste to na někoho jiného, já na to opravdu nemám čas.
Začtvrté, abych to ukončila v trochu lepším duchu, chtěla bych poděkovat těm z vás, kteří mi v posledních dnech či týdnech psali na mail poděkování za to, co jsem doposud zveřejnila. Bylo jich hned několik a skutečně potěšila. Jsem velmi ráda, že vám moje texty k něčemu jsou.
A malý dodatek k dotazům některých z vás - ano, pokud chcete použít nějaký z mých textů jako materiál do nějakých prací či přednášek, referenci, odkaz nebo jakkoliv jinak, aby vám to bylo prospěšné, můžete, já budu jen ráda, že to tu k něčemu je. Samozřejmě ocením, když uvedete zdroj.

Toť asi vše, obávám se, že dnes vás tu ničím neoslním. Možná v nejbližších dnech, pokud se mi povede to, na čem právě pracuji. Nic neslibuji. ;)
poslala chill, 21.3.2009 19:45
new Hoj hoj! Ještě žiju, vážně! Ne, omlouvám se, že sem vůbec nepřispívám, mám to teď tak trochu složité. Zato ale můžete letos čekat opravdu skvělé anime festivaly, to vám zaručuji. ;) Kdybyste se hodně zajímali, koukněte se na článek, který jsem napsala na sekai. Proč vám ale píšu sem?
Už nějakou dobu mám sepsanou recenzi na Proposal Daisakusen, je ale poměrně hodně negativní, takže jestli hledáte doporučení, nečtěte si ji. A pak jsem sepsala fanfikci týkající se Brněnských otaku. Zatím tam vystupují jen tři a o jednom je zmínka, ale nebojte, bude jich tam plno. Tohle je jen první kapitola a protože mám teď nápady a snažím se nějak uvolňovat po práci, tak píšu. :) Takže prosím, seznamte se s otaku. A mimochodem, v tom nadpisu není žádná chyba... ;)
A co se týče designů, jsem ráda, že se mi konečně podařilo většinu z nich dodat. ;)
poslala chill, 09.01.2009 20:47
new Tak se vám zase ozývám z Brna. Začalo mi zkouškové období a sama sebe překvapuji, že ho příliš nehrotím - respektive by mi někdo měl asi dát pořádnou přes čumák a říct, že se sebou konečně mám začít něco dělat. Připravila jsem si pro vás recenzi - tedy vím, že vás recenze asi netěší tolik jako jiné věci a že vás jimi krmím až příliš, ale na nic jiného se poslední dobou asi nezmůžu, je to se mnou složité. Abych se ale dostala k jádru pudla - recenze je na dorama LIFE, kterému jsem se dlouhou dobu vyhýbala - a prosím, přečtěte si ji. Přečtěte si ji i vy, které tenhle styl nezajímá, i vy, kteří jste ji neviděli. Podělte se o názor, popřemýšlejte nad tím. Budu přešťastná. ;)
Další věc se týká slíbených designů - vůbec jsem si to neuvědomila, ale když jsem si vzpomněla či vyhrabala veškeré své restíky, zjistila jsem, že máte ode mě slíbených a nesplněných minimálně 9 designů - to je velké číslo. Sepsala jsem si tedy seznam a kdo se na něm nenajde a ví, že má design slíbený, ať mi dá vědět. Pokusím se nevymlouvat na zkouškové období - po večerech se přece vždycky nějaký ten čas najde. Ale nic nebudu slibovat, raději ne. Pouze se pokusím alespoň některé restíky splnit (vy se sblog.cz asi budete muset počkat, sblog mi totiž ještě pořád moc nejde). Seznam je zde:

Elienin squash klub (je potřeba dohodnout se, jaký budou mít stránky systém)
Erilean (hotový, potřebuje nakódovat, jestli jednou sakra ten sblog půjde)
Gladness (blogspot, potřebuju se to nejdřív naučit)
Han-chan (problém - sblog, zatím nevím, jak mi odpoví)
Mája (z mailu; do té doby se potřebuji naučit dělat design pro blogspot)
Misako (mohu to zkusit, ale potřebuje to, aby šel sblog)
Sekai.cz (základní je -> nespěchá, je třeba jen doplnit pár drobností)
Tina (zatím se mi pořádně neozvala, budou problémy se sblogem)
Trilenid (skoro hotový, je třeba pozměnit logo)
poslala chill, 24.12.2008 15:20
new
Šťastný a veselý!!!
pranicko Máme tu konečně Štědrý den, doufám, že se všichni máte dobře a jste natěšení na spoustu dobrého jídla, pěkných dárků a pohody. Dnes v noci a ráno jsem pečlivě prošla všechny spřátelené stránky (a také ty, kam ráda chodím) a svědomitě jsem každému napsala zvlášť přání. ;)
Taky se mi konečně povedlo nahrát vám tu druhou várku vánočních písniček - v té složce je asi jedna nebo dvě z těch, co jsem vám posílala předtím, ale nechtělo se mi to přebírat. Nejsou jen japonské, najdete tu i pár korejských a možná taky nějakou tu anglicky nazpívanou. Takže stáhnete zde. ;) Mimochodem, upozorňuji, že na archív s výběrem asijských Vánočních písniček je ta složka opravdu obrovská.
Také jsem pro vás připravila přáníčko - trochu odfláklé, ale přece jen jsem si našla čas, abych ten gimp aspoň otevřela a něco splácala. Klikněte na obrázek vpravo. ;)
>>Archív


Hostuji u sekai.cz, na jejímž rozvoji se také podílím. Prosím, podpořte nás svojí návštěvou, přispějte nějakým výtvorem či nám napište na fórum, jak se vám u nás líbí. Na sekai budete vždy vítáni.CZIN.eu Valid HTML 4.01 Transitional Dostupnost podle Monitoring-serverů.cz
Linux RULEZChill by Dee
Chill.sekai.cz je pouze moje osobní stránka, nevytvořila jsem žádný z uvedených anime/manga titulů či charakterů, ani nejsem v kontaktu s jejich autory či vydavateli.
Při problémech s obsahem stránky mě, prosím, kontaktujte pomocí e-mailu nebo návštěvní knihy.

Kopírovat jakýkoliv obsah stránek, u kterých nemám uvedený zdroj, je přísně zakázáno.
(c) 2007 by chill.sekai.cz, všechna práva vyhrazena.


Návštěvnost: Online: NetAgent | Celkem: | Toplist

Majitelka&Admin: chill
Poděkování: bigdragon, PeCan, Suneé&JediSoft, Ramoth
Stránka běží od: 21.září 2007
Původní stránka: Chillipepper.babs