Banjun Drama uvádí DBSK

Banjun Drama uvádí DBSK

K-popovou skupinu s názvem DBSK (Dong Bang Shin Ki) v podstatě skoro neznám. Vím, že jde o pět vokalistů, kteří rozhodně nevypadají na svůj věk. Taky jsou nesmírně nadaní, spoustu písniček nazpívali bez doprovodu jakýchkoliv nástrojů a musím říct, že ty písničky jsou prostě boží. Skupinu mi však trochu přiblížila série sitcomů nazvaná Banjun Drama. DBSK v ní totiž hrají sami sebe.

Banjun Drama

Hledáte-li něco jednoduchého na pobavení, Banjun Drama je pro vás jako dělané. Jeden díl má zhruba hodinu a vždycky se jedná o krátký film s uceleným dějem a povětšinou i překvapivým koncem. Pokud s něčím podobným ale nemáte zkušenosti, nelekněte se! Namísto smíchu je jako doprovod nahrané áchání a óchání fanynek (a možná i fanoušků) hvězd, které se ve filmech objevují. Nemusí to být nutně jen DBSK, série bude mít za chvilku stovku dílů, během nichž můžete poznat kdejakou korejskou celebritu. Musím uznat, že stejně jako při sledování obyčejných britských či amerických sitcomů mě i tady ony doplňkové „projevy“ zvenčí notně rozčilovaly, než jsem se je naučila úplně vytěsnit.
Další věc – na Banjun Dramatu není v podstatě vůbec nic zajímavého. Je vidět, že herci ve skutečnosti žádnými herci nejsou a veškerý děj je přímo ztělesněním slova cliché. Jenže právě proto stojí za to filmy zhlédnout. Není nad to sledovat ty dokonale cliché scény, které známe z různých pohádek, hrdinských eposů, milostných příběhů, akčních trháků atd. a zasmát se u nich, abychom nakonec zjistili, že všechno je vlastně úplně jinak. Fanouškům srdceryvných scén ale Banjun nedoporučuji, zaručuji vám, že jakoukoliv srdceryvnou scénu vám ten konec dokonale zkazí. ;)
Celebrity vystupují ve filmech samy za sebe pod svým vlastním jménem (či uměleckým pseudonymem, ale zkrátka tak, jak je známe z reálu). Hrají samy sebe a možná se i chovají jako v normálním životě (i když v případě DBSK bych možná spíš řekla, že se chovají tak, jak od nich očekávají fanynky), ale pokaždé se jedná o smyšlený životní příběh. Čas od času se tam objeví i nějaký nadpřirozený prvek.
Upozorňuji ale zas a znovu, nebrete to vážně! Chvílemi narazíte na tak absurdní scény, že zůstanete jen zírat s pusou dokořán.

DBSK

Pět mladíků ve věku kolem dvaceti let (resp. něco málo přes 20) s úžasnými hlasy. Některé mé tak trošku pedofilní kamarádky by možná řekly i s úžasným vzhledem. No, vypadají tak na 15, ale tomu, abyste se při sledování komedie, která je tak trapná, až je vtipná, řádně pobavili, to vůbec nebrání. Abych vás uvedla trochu do obrazu, představím vám je.

HERO Youngwoong Jaejoong, narozen 26. ledna 1986 – Jednoznačně můj favorit. Vypadá nevinně, ale je to pěkný hajzlík, na ubohém muži, který se musí probít skrze davy fanynek, aby jim donesl nudle, se vozí docela slušně. Normálně má černé vlasy (ale blond verze se mi líbí taky :)).
XIAH Kim Junsu, narozen 15. prosince 1986 – soccer freak. Kdykoliv mají DBSK trochu volného času, Junsu by hrál fotbal. Dá se říct, že nic jiného v Banjun Drama nedělá. A dokáže se skvěle zamilovat na první pohled.
MICKY Park Yoochun, narozen 4. června 1986 – zjevně miláček většiny fanynek, romantik… a pro mě divnovlasý freak, kterého upřímně nemusím. Něžná citlivka, která sklízí veškerou přízeň. Pokud ve filmu zrovna nějak pořádně vystupuje, téměř vždycky se do něj zamiluje hlavní hrdinka (pokud tam nějaká je). Jeho přirozeným soupeřem je Yunho.
MAX Choikang Changmin, narozen 18. února 1988 – nejdospěleji se chovající člen skupiny. Bohužel si tím alespoň u mě získal pověst nezajímavého člena, nějak k němu nemám moc co říct.
U-KNOW Jung Yunho, narozen 6. února 1986 – Tak trochu buran a hned po Jaejoongovi můj nejoblíbenější člen. Yunho je nevybouřený, leckdy nedokáže moc odhadnout, v co vyústí jeho jednání, divoký… ale má jednu velkou nevýhodu. Je opravdu špatný herec. V Banjun Drama bývá kvůli své popularitě často dosazován do hlavních rolí, bohužel to ale těžce nezvládá.

S DBSK jsem se seznámila asi takto:

Pak jsem na ně na dlouho zapomněla a následně jsem narazila na jeden z jejich sitcomů. Kde? Na Aarinfantasy, takže si můžete představit, o čem asi je. ;) Jmenuje se velmi vhodně Dangerous Love – a dívkám doporučuji jej zhlédnout nakonec, protože se mi stále zdá nejlepší.
Co doporučuji dále – First Love, Unforgettable Love (nj, na tu lásku mají nějakou pifku) a Yunho’s Tokyo Holiday. Co se mi naopak moc nelíbilo, to byl středověce laděný Masked Fencer, který nebyl ani vtipný ani neměl zajímavé rozuzlení, a Finding Lost Time, kde jediná vtipná scéna byla, když Jaejoong sepsul pána z ramen shopu, že už mu zase nepřinesl žlutou ředkev.

Tak. Myslím, že to je všechno, co o Banjun Drama a DBSK zatím potřebujete vědět, nebudu vás tu zahlcovat zbytečnými informacemi. Názor si udělejte sami. Upozorňuji, že sitcomy jsou určené spíše dívkám. A nakonec bych se chtěla omluvit, že nejsou screeny – bohužel nemám videa v dostatečné kvalitě, aby obrázky z nich byly vůbec koukatelné. Držím vám palce, ať je seženete v lepší.

11 komentářů u „Banjun Drama uvádí DBSK“

 1. Jsem fanynka DBSK a nepopírám, že jsem příliš zainteresovaná a nedokážu být objektivní, jelikož jsem v jiné situaci, než jsi Ty, a upřímně – nic na světě není tak docela objektivní, každý si svou realitu přibarvujeme objektivními názory, ale i přes to všechno – tenhle článek se mě lehce dotkl. DBSK – jejich členové, jejich povahy, celý smysl té skupiny je v něčem jiném, než na co poukazuje tenhle článek. Děkuji za začátek, jako fanynka jsem potěšena. Ale chtěla bych říct, že není tak namístě skupinu soudit podle Banjun drama – jelikož to celé byl vtip. Nebylo to bráno vážně, bylo to bráno jako odpočinková aktivita a fanservis, ne žádná seriózní dramata. A podle toho to také dopadlo. Účelem je pobavit a ne nijak umělecky či jinak osvítit. Také bych si dovolila říci, že jsou určeny jen a pouze fanynkám, jelikož pouze ony jim budou rozumět a dokážou si je plně vychutnat. Také je ta série dramat pořádně stará~~ Zásadně bych chtěla popít větu, že herci se chovají jako ve skutečnm životě. Jiná Banjun dramata jsem neviděla, ale v případě DBSK tomu tak rozhodně není. Vůbec ne. Avšak od té myšlenky se odvíjí celý článek a možná proto jsem cítila nutnost jej okomentovat.
  Nechci nijak kritizovat, nic takového – jen se ve mně ozval fanynkovský pud ^^ a nerada bych, aby si lidé z tohoto článku vytvořili nějakou mylnou představu o těch pěti, představu, která na ně vrhá naprosto jiné světlo. Pokud bude Tvůj názor na DBSk takový i poté, co se o nich dozvíš podstatně podstatně víc… pak jej budu plně respektovat a vlastně jej respektuji i teď, jen je příliš… náhlý a.. „úzký“. Toť k tomuto tématu, ale jinak~ chtěla bych říct, že mám Tvůj blog ráda a obdivuju Tě pro něj. A proč? Vždyť odpověď sama znáš. ^^ ♥ Pokračuj ve skvělé práci a nepřestávej psát~ :) ^^

  OdpovědětOdpovědět
 2. Aha. Sorry, mam v clanku jednu zasadni chybu, totiz ze popisy clenu stavim na Banjun Drama, jinak jsem to nechtela brat az takhle, vzdyt proto jsem tam psala, ze se BD nema brat vazne. Takze ano, mas pravdu a ja ti to uznavam, trochu jsem se tu sekla. Jinak moc diky za pochvalu, moc si ji vazim. :)

  OdpovědětOdpovědět
 3. Odmítám označení pedofil!!! Já se držím striktně nad hranicí 15 let!!! XD
  A DBSK nepřipadají mě, ani mému bratrovi, tak strašně mladě vypadající. Spíš naopak… A nesouhlasím s tím, že „masked fencer“ je nuda, mě se to líbilo XD

  OdpovědětOdpovědět
 4. já je mám moc ráda že je až miluju
  některé věci nejsou VŮBEC PRAVDA!!!!
  a to mě štve všichni jsou ůžasní a všechno se mi o(od) nich líbí!!!

  OdpovědětOdpovědět
 5. Prosím, prosím mohl by mi sem někdo napsat, všechny drama ve kterýchh hráli DBSK. Nebo je to jenom těch pár co jsou v tom článku napsaný?

  OdpovědětOdpovědět
 6. Je super najít článek o DBSK v češtině.
  A je mi jasné, že jen na základě Banjun asi členové působí takhle, takže to je… erm, svým způsobem… v pořádku XD
  Takže:
  1. díky za článek o DBSK, tahle skupina se musí šířit XD
  2. Minnie- erm, Changmin – je mimochodem můj nejoblíbenější člen, ve skutečnosti hodně sarkastická osoba ^^
  3. Yunho je výborný herec. To neříkám (jen) jako fanynka, ale jako někdo, kdo viděl hodně korejských a japonských seriálů – Yunho ve své loňské doramě exceluje. A i v BJ hraje dobře, protože – věř mi – jeho „postavy“ se od skutečného Yunha docela liší ^^

  OdpovědětOdpovědět
 7. to Ann (a omlouvám se za případný spam XD):
  Banjun dramata – Dangerous Love, Finding Lost Time, First Love (2 části), The Masked Fencer, The Uninvited Guest, Tokyo Holiday, Unforgettable Love
  Beautiful Love – Yoochunova japonská mobile dorama, právě vychází
  Dating on Earth – nedávno konečně vydaný DBSK film tuším někdy z let 2005/2006
  Golden Fishery – parodie v rámci nějakého pořadu, už si nepamatuju jakého
  Heading to the Ground – Yunhova dorama z roku 2009
  Heaven’s Postman – Jaejoongův film, 2009
  King’s Men Parody – stejný případ jako Golden Fishery
  Paradise Meadow – Changminova dorama, ještě se natáčí, vycházet začne pravděpodobně na podzim
  Sunao ni Narenakute – Jaejoongova japonská dorama, právě vychází
  Sungkyunkwan Scandal – Yoochunova korejská dorama, natáčí se, kdy vyjde nevím
  Vacation – oficiální DBSK dorama, opět hrají sami sebe
  + muzikály Mozart (Junsu) a připravovaný Goong (Yunho)
  + se tuším objevují i v Nonstop 6. sérii – Rainbow Romance

  OdpovědětOdpovědět
 8. warrion: Díky za komentář i za briskní odpověď Ann, já si nějak nenašla čas, abych to prozkoumala. Jinak to Yunhovo dorama zkusím a uvidím. :)

  OdpovědětOdpovědět
 9. Ann: Není zač. Alwas keep the faith ;)
  chill: Není zač. Já osobně mám Heading to the Ground opravdu ráda (pravda, až tak od třetího dílu XD), ale už jen proto, že je to korejské, je to totálně šílené XD S kamarádkami máme teorii, že Korejci jsou takoví magoři kvůli kimchi…

  OdpovědětOdpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.