Gakuen Heaven

Gakuen Heaven

Gakuen Heaven je třináctidílné anime vzniklé ze stejnojmenné videohry. Gakuen Heaven manga existuje také, ale nenechte se ošálit, nemá s tímto anime vůbec nic společného.

Vypráví o osudech mladého studenta jménem Ito Keita, který zničehonic obdržel stipendium z akademie Bel Liberty, kam jsou přijímáni jen ti nejtalentovanější studenti z celého Japonska. To by bylo všechno v pořádku, kdyby ovšem existoval důvod, proč ho na akademii přijali. Ten je Keitovi neznámý, takže pozvání přijímá s velkými rozpaky, a když konečně dorazí na místo, je celý nesvůj jen když pomyslí, jak bude asi vypadat v porovnání s ostatními studenty.

Když se Keita plahočí od autobusu ke škole, přijede mu naproti Tetsuya Niwa, předseda studentské rady. Keita je překvapen jeho celkovým vzezřením – předpokládal, že se setká s chladným a povýšeným přístupem, ale Niwa je vlastně velice milý a veselý chlapík s lišáckým úsměvem. Potom, co se navzájem představí a trochu pohovoří o škole, zamíří společně na Niwově motocyklu ke škole, která se nachází za zdvihacím mostem (pro vaši představu je to most typu Tower Bridge, tzn. ve chvíli, kdy projíždí po řece pod mostem loď, most se v polovině rozdělí a zdvihne). Ve chvíli, kdy vjedou na most, začne se pod nimi zvedat vozovka a Niwa si uvědomí, že most se právě zdvihá. Rozhodne se to ale risknout a vyrazí kupředu. Až do poslední chvíle vše nasvědčuje tomu, že se oběma chlapcům podaří bezpečně díru ve vozovce přeskočit, pak se ale Keita podívá dolů, pustí se a spadne. Dlaší, co si pamatuje, je už jen to, jak se probudil v nemocnici, kde ho srdečně (a možná až příliš srdečně) přivítal Endo Kazuki, chlapec, který je z nějakého neznámého důvodu Keitovi povědomý a nově příchozí student si ho oblíbí, jakmile ho spatří.

Později se Keita prochází po školních pozemcích a poznává zdejší studenty – a vypadá to, že studenti jsou Keitovým vzhledem i vystupováním nadšeni. Život v BL akademii vypadá úžasně a idylicky – na pozemcích je většinou ticho, ve třídách bývá kolem pěti studentů, každý si víceméně dělá, co chce, a až na malé výjimky se tam všichni až příliš dobře snáší. Keita si vlastně připadá, jako by navštícil ráj. Taková utopie ale nemůže trvat věčně. Určitě se najdou lidé, kteří ve škole o Keitu nestojí, a když je to ještě k tomu zástupce ředitele spolu s témeř celou sborovnou, znamená to pro Keitu opravdu velké problémy. Sám ředitel školy ale o Keitu stojí, byl to právě on, kdo mu poslal stipendium. Kdo to však je a proč je pro něj Keita tak důležitý, to je chlapci záhadou…

Tak především a hlavně bych všechny ráda upozornila, že u tohoto anime se rozhodně vyplatí mít trpělivost. Chvilku trvá, než se příběh trochu rozjede, když se tak ale stane, většina diváků velmi ráda sérii dokouká a musím přiznat, že to stojí za to.
Gakuen Heaven bych řadila mezi oddychovky, víceméně se tam toho zas tolik neděje (i když prozradím, že na konci jde o život) a většina epizod je spíše vyplněná scénami příjemnými na pohled a plnými blaženosti. Netvrdím ale, že Gakuen Heaven je anime o ničem. V žádném případě se nedejte oklamat začátkem, zápletka tam je, ale rozmotává se opravdu velice pomalu.
Většinu diváků asi zaujme opravdu pěkně a detailně rozpracovaná animace, postavy, pohyb i prostředí vypadají občas až skutečně (i když nikde na světě nenajdete na jednom místě tolik dobře vypadajících chlapců ;)).
Tím se dostávám k další skutečnosti, a totiž že GH je shonen ai anime a nevystupuje v něm žádná dívčí postava. Sérii bych klasifikovala jako mega bishonen, je opravdu plná těch nejkrásnějších anime tváří, na jaké si vzpomenete, což potěší zejména dívčí publikum.
Hudební doprovod rozhodně nebudu nijak vyzdvihovat, opening mi velice brzy (i když má celá série jen 13 dílů) začal lézt krkem a hudbu na pozadí jsem ani nezaregistrovala, takže tu o úžasném soundtracku rozhodně mluvit nebudu.
Všeobecně bych Gakuen Heaven řadila do průměru, ani mě nenadchl ani nezklamal. Sérii jsem si docela užila, rozhodně radím se na ni podívat, ale jak jsem již řekla, doporučuji mít trpělivost. ;)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.